Yahudi aydına siyonist saldırı

İsrail’in Filistin politikalarına muhalefet eden Yahudi aydın Hedy Epstein saldırıya uğradı. Epstein’ın İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği operasyonları eleştirmesinin ardından siyonist gruplarca tehdit edildiği belirtiliyor.
Salı, 23 Haziran 2009 10:30

soL (HABER MERKEZİ) İsrail'in Filistin politikalarına karşı çıkan yahudi aydın Hedy Epstein saldırıya uğradı. 84 yaşındaki Epstein, son olarak Gazze operasyonlarına yönelttiği eleştirilerin ardından siyonist gruplarca tehdit edilmekteydi.

Geçtiğimiz Çarşamba günü istasyondan evine doğru yürürken bir saldırgan tarafından darp edilen Epstein'ın aldığı yaralar nedeniyle Gazze'ye düzenlemeyi planladığı ziyareti ağustos ayına ertelediği belirtildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Epstein, ne tehditlerin ne de saldırının kendisini durdurabileceğinin altını çizdi.

Henüz çocukken anne babasını Auschwitz'de kaybeden Epstein'ın, Filistinli ve İsrailli çocukların barışa kavuşmaları için mücadele ettiği vurgulanırken, saldırı, siyonistlerin muhalif yahudileri susturma çabasının bir örneği olarak değerlendiriliyor.