Suriye halkından Gezi Direnişi'ne destek eylemi

Suriye'liler 20 günden fazla bir süredir devam eden Gezi Direnişi'ne destek olmak için Şam'daki Türkiye Büyükelçiliği önünde bir araya geldi.

Güvenlik açısından ortamın kitlesel toplantılara uygun olmamasına rağmen Suriyeliler bugün saat 13: 00'da Türkiye halkına destek olmak için Şam'ın Ebu Remmane semtinde bulunan Türkiye Büyükelçiliğinin önünde bir araya geldi.

Öğrenciler, çeşitli örgüt ve sendikaların katıldığı gösteride Türk devrimcilerinin posterleri, Türkiye ve Suriye bayrakları, Türkçe ve Arapça yazılı pankartlar taşındı.

“Ölene kadar İstanbul’un yanındayız” sloganının atıldığı eylemde, Suriye’deki savaşta hayatını kaybedenlerin anneleri söz alırken, Erdoğan, Hamad ve Obama'nın birlikte yer aldığı büyük bir poster açılarak üzerine basıldı.

Eylemde ayrıca, Türkiyeli devrimcilerin posterlerinin yanı sıra Mustafa Kemal ve Hafiz Esad’ın posterleri taşındı.

Türkiye Büyükelçiliğinin hemen bitişiğindeki Moritanya Büyükelçiliğinin balkonundan üzerinde Türkçe ve Arapça “MAZLUMUN ÖÇ ALMA GÜNÜ, ZALİMİN ZÜLÜM ETTİĞİ GÜNDEN ÇOK DAHA ÇETİN OLACAKTIR” yazan bir pankart açılırken, eylemde, Türkiye ve Suriye halklarının dayanışma içinde oldukları vurgulandı.

Eylemden kareler

(soL- Haber Merkezi)