Romney: 'Suriyeli muhaliflere ağır silahlar vereceğim'

Romney, Suriyeli muhaliflerin bu savaşta ağır silahlara ihtiyacı olduğunu seçilmesi halinde muhalifleri, Esad rejimine karşı silahlandıracağını dile getirdi.

ABD’de 6 Kasım günü yapılacak başkanlık seçimlerine az bir zaman kalmasıyla birlikte Obama ile Romney arasındaki rekabet kızışıyor. Hamaset, düşmanlık, savaş çığırtkanlığının tam gaz devam ettiği seçim yarışında Cumhuriyetçi aday Romney, Suriyeli muhaliflerin bu savaşta ağır silahlara ihtiyacı olduğunu seçilmesi halinde muhalifleri, Esad rejimine karşı silahlandıracağını dile getirdi.

Ntvmsnbc’nin haberine göre, ABD'nin Virginia eyaletindeki Lexington'da, dış politikayla ilgili bir konuşma yapacak olan Mitt Romney, seçilmesi halinde Suriyeli muhalifleri, Esad rejimine karşı silahlandıracağını ifade etti.

Romney muhaliflere ağır silahlar verecek
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın muhaliflerle tank, helikopter ve savaş uçaklarıyla mücadele ettiğini vurgulayan Romney, Suriyeli muhaliflerin bu savaşta ağır silahlara ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Bugünkü konuşmasından önce bir açıklama yapan Cumhuriyetçi aday Mitt Romney, "Esad'ın devrilmesinin kendileri için stratejik bir yenilgi olacağını bildiği için İran, Suriye rejimine silah gönderiyor. Biz de uluslararası ortaklarımızla birlikte, Suriyeli muhalifleri desteklemek ve İran'ı yenilgiye uğratmak için en az onlar kadar çalışmalıyız" şeklinde konuştu.