Türkiye sermaye için bir cennet

İran-Türkiye Ticaret Odası Başkanı, Türkiye'de uygulanan teşvik programlarının yerli ve yabancı yatırımcılara adeta bir cennet sunduğunu söyledi.
Haber Merkezi
Cumartesi, 02 Haziran 2018 18:59

İran-Türkiye Ticaret Odası Başkanı Rıza Kami, İran'da yayımlanan "Dünya-yi İktisad" gazetesine verdiği mülakatta Türkiye'nin "yatırımcılara" yönelik teşvik uygulamalarıyla adeta bir cennet olduğunu söyledi.

Dünya gazetesinin haberine göre Türkiye'nin yerli ve yabancı yatırımcıyı teşvik eden birçok adım attığını belirten Kami, "Yatırımcılara yönelik teşvik planı sayesinde Türkiye bugün dünyanın en iyi 15 ekonomisinden biri olmuştur" dedi.

Türkiye'nin ülkenin her bölgesinde kalkınma programı uyguladığını ifade eden Kami, bu kapsamda ülkedeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişmeye başladığını belirtti.

'FABRİKALAR, LİMANLAR ÖZEL SEKTÖRE DEVREDİLMİŞ'

Türkiye'nin ekonomisinde özel sektörün önemli bir pay sahibi olduğunu aktaran Kami, "Türkiye'deki küçük ve büyük ölçekli işletmeler, önceden devlete ait fabrikaların bir kısmı özel sektöre devredilmiştir. Hatta hizmet sektörü dahi özel sektöre devredilmiştir. Ülkedeki limanların işletilmesi de yine aynı şekilde özel sektörün sorumluluğuna verilmiştir" ifadelerini kullandı.

Özel sektör ile yerli ve yabancı yatırımcılara verilen teşvikler sayesinde Türkiye'nin dünyanın ekonomik güçlerinden biri haline geldiğini dile getiren Kami, ülkenin yatırımcılar için adeta bir cennet olduğunu kaydetti.