Fidel Castro'dan teleSUR'a mektup

Küba devriminin lideri Fidel Castro, teleSUR'un 10. yılı sebebiyle mektup yazarak, Hugo Chavez'in ektiği tohumların büyümeyi sürdüreceğini söyledi.
Fidel Castro ve Hugo Chavez, teleSUR'dayken
Dış Haberler
Pazartesi, 27 Temmuz 2015 11:55

Küba devriminin lideri Fidel Castro, Hugo Chavez'in Latin Amerika'nın entagrasyonu için kurduğu medya kuruluşu teleSUR'a, kuruluşun 10. yılı sebebiyle mektup yazdı.

"Unutulmaz Hugo Chavez'in Latin Amerika'nın entegrasyonunu teşvik etmenin öneminin farkında olduğunu" söyleyen Fidel, bu amaçla uluslararası haber kuruluşlarının tekeline karşın objektif ve doğru bilgi gerektiğini söyledi.

teleSUR'un Bolivarcı bir kurum olduğunu söyleyen Fidel, bu sebeple kuruluşun yayına başladığı tarihin de Simon Bolivar'ın doğum günü olduğunu belirtti.

teleSUR yayın hayatına başladığından beri pek çok siyasi, ekonomik ve toplumsal gelişmenin anında ve doğru olarak aktarıldığını söyleyen Fidel, farklı toplumsal, etnik ve dini gruplardan erkeklerin, kadınların, çocukların, yerlilerin, siyahların ve mülksüzlerin kendisine burada yer bulduğunu söyledi.

Kendisinin de düzenli bir teleSUR izleyicisi olduğunu belirten Fidel Castro, Hugo Chavez tarafından ekilen tohumların büyümeyi sürdüreceğini ve Latin Amerika'nın entegrasyonu için yaratılan bu köprünün gelişeceğini aktararak, teleSUR çalışanlarına teşekkürlerini iletti.