Evinden atıldı, hapse girebilmek için muzla banka soydu

İngiltere'de evinden atılan ve başını sokacak bir yeri olmayan Laurence James Vonderdell adlı adam, hapse girmek için silah süsü verdiği muzla banka soydu, ardından polise teslim olarak parayı teslim etti. Vonderdell, soygun ve 'sahte silah' bulundurmaktan suçlu bulundu, 14 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Çarşamba, 19 Haziran 2019 13:00

İngiltere'de evinden atılan ve hapse girebilmek için silah süsü verdiği muzla banka soyan bir adam 14 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İngiltere'de yayımlanan Independent gazetesinin haberine göre, Laurence James Vonderdell adlı adam, 25 Mart'ta Bournmouth kentindeki Barclays Bank'ın bir şubesine girerek görevliye bir poşete sardığı muzu doğrulttu ve "Bu bir soygundur" dedi. Banka görevlisi, Vonderdell'e 1200 sterlin (Yaklaşık 8,800 lira) verdi.

BBC Türkçe'nin haberine göre, Mahkeme kayıtlarına göre soygundan sonra sokakta bir polis memurunun yanına giden Vonderdell, "Silahla banka soydum. Tutuklanmak istiyorum" dedi. 

Polis memuru Vonderdell'e karakola gitmesini tavsiye etti. Yürüyerek yaklaşık üç kilometre mesafedeki karakola giden Vonderdell, parayı eksiksiz olarak polise teslim etti, "Amacım kimseyi incitmek değildi. Sadece başımı sokabilecek bir yer bulmak için bunu yaptım" dedi.

Vonderdell, soygun ve 'sahte silah' bulundurmaktan suçlu bulundu.