Almanya'da Erdoğan fotoğrafıyla seçim propagandası

Almanya'da kurulan AKP yanlısı AD-D, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafı bulunan otomobille oy istedi.
Pazar, 17 Eylül 2017 13:09

24 Eylül’de yapılacak milletvekili genel seçimlerine Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti (KRV)’nden giren ve seçim afişine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını koymakla dikkatleri üzerine çeken AKP yanlısı AD-D, şimdi de üzeri Erdoğan’ın fotoğraflarıyla donatılan otomobille KRV’de seçim turuna çıktı.

Erdoğan’ın "Türkiye dostu olanlarla beraber olun, onlara oyunuzu verin, onları büyütelim" şeklindeki ifadeleri otomobilden seslendirilirken, yoldan geçen Türklerden oy istendi.

AD-D yöneticileri, bugün akşamüzeri geldikleri Duisburg’un Marxloh semtinde Türk iş yerlerinin yoğun olduğu Weseler caddesinde seçim turu yaptı.

 

'CUMHURBAŞKANIMIZIN SÖZLERİNİ DUYURMAK İSTEDİK'

Almanya’da seçime giren AD-D’nin Genel Sekreter Halil Ertem'in Erdoğan için "Cumhurbaşkanımız" demesi dikkat çekti.

Ertem şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımızın fotoğrafını seçim afişimizde yer vermemizin ardından, Cumhurbaşkanımızın partimizle ilgili yaptığı konuşmanın sözlerini de, böyle bir otomobil ile tur atarak vatandaşlarımıza duyurmak istedik. 24 Eylül’de seçimler yapılacak, az bir süre kaldı ve imkanlarımızda oldukça kısıtlı. Bizde nasıl dikkat çekeriz ve vatandaşa sesimizi nasıl hızlı duyururuz diye düşündük, hemen iki gün içinde bu arabayı hazırlayıp KRV’yi turlamaya başladık. Oldukça da iyi tepkiler alıyoruz."