Silivri'nin bağımsız adayları

"Devrimci Karargah" davası ve "Ergenekon" soruşturması kapsamında halen Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, İstanbul 3. bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldu. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ise İzmir'den aday.

Ergenekon ve Balyoz davalarının bazı sanıkları ise bağımsız olarak seçime girme kararı aldı.

Birinci Ordu eski Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan İstanbul 2. bölgeden bağımsız aday oldu.

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Tuncay Özkan İstanbul 1. bölgeden bağımsız aday oldu.

"Devrimci Karargah" davası ve "Ergenekon" soruşturması kapsamında halen Silivri cezaevinde tutuklu bulunan eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ise İstanbul 3. bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldu.

Ergenekon ve Balyoz davasının bazı sanıkları da Cumhuriyet Güç Birliği bünyesinde seçimlerde bağımsız aday olma kararı aldı.

Bu adayların en başında ise birinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek yer aldı.

Perinçek, İzmir 2. bölgeden bağımsız aday oldu.

Balyoz davasının tutuklu sanığı 1. Ordu eski Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan da İstanbul 2. bölgeden bağımsız aday olurken, ikinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Albay Hasan Atilla Uğur ise Antalya’dan bağımsız aday oldu.

"İrticayla Mücadele Eylem Planı" davasının tutuklu sanığı Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım da Isparta’dan bağımsız adaylık listesindeki yerini aldı.

(soL-Haber Merkezi)