Polis Ankara ve Antakya'da bu akşam da saldırmaya devam ediyor (02:21)

Polis Ankara ve Antakya'da halka saldırıyor.

Güncelleme 02:21

Polis Dikmen'den geri çekilmeye başladı.

Armutlu'da çatışma sona erdi.


Güncelleme 01:57

Dikmen'de saldırı devam ediyor. Polisler Ahmed Arif Parkı’na girdi. Dikmen, Sokullu ve Hürriyet caddelerinde akrep ve TOMA'lar dolaşıyor.


Güncelleme 01:35

Dikmen'de polis Hürriyet Caddesi'nde gaz bombalarıyla tekrar saldırıya geçti.


Güncelleme 01:25

Kennedy Caddesi'nde bir iş makinesini ele geçiren eylemciler

Güncelleme 01:09

Aydın Ay'ın sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenildi. Kafatasının alın bölgesinde çökme kırığı ve kanama bulunan Ay'ın tomografisi çekilerek. Çıkan sonuca göre ameliyata alınma ihtimali bulunan Ay'ın yoğun bakıma alınacağı öğrenildi. Ankara Tabip Odası'ndan yetkililer Ay'ın bulunduğu Numune Hastanesi'ne gittiler.


Güncelleme 00:44

Tomografisi çekilen TKP üyesinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Polis saldırısı sonucu kafasından yaralanan Aydın Ay isimli vatandaş Dikmen'de bulunan 29 Mayıs Hastanesi'ne götürülmesine rağmen hastaneye kabul edilmedi. Vatandaş daha sonra Numune Hastanesi'ne götürüldü.

Ankara Kennedy Caddesi'nde 2 TOMA ve 1 akreple birlikte yaklaşık yetmiş polis yoldan geçen bütün araçlara alkol kontrolü yapıyor.


Güncelleme 23:56
Dikmen'de bir TKP üyesi biber gazı kapsülünün kafasına isabet etmesi sonucu yaralandı. TKP üyesi hastaneye kaldırıldı, tomografi çekiliyor.

Dikmen


Antakya Armutlu'da neredeyse her akşam halka saldıran polis, Abdullah Cömert'in ölümünün 40. günü dolayısıyla yapılan yürüyüşlere de dün çok sert biçimde saldırmıştı.

Üç gündür yoğun bir şekilde Antakya-Armutlu'da halka saldıran polis bugün de saldırılarına devam ediyor.

Halkın TOMA'lar için hazırladığı barikat

Dikmen'de polis provokasyonu
Ankara'nın Dikmen ilçesinde de halk yaptığı yürüyüş sonrasında her zaman yürüyüşü bitirdiği noktaya gelmesine ve dağılmaya başlamasına rağmen polis akrep ve TOMA ile halka saldırdı.

Ayrıntılar gelecek...