Mehmet Ali Alabora için ölüm fermanı iddiası

İslami kesimin yakından tanıdığı yazar İsmail Nacar, oyuncu Mehmet Ali Alabora için 'bazı odaklar' tarafından ölüm fermanı çıkarıldığı iddiasında bulundu.
Pazartesi, 24 Haziran 2013 15:16

Gezi Eylemleri ile başlayan halk direniş sürecinde Yeni Şafak gazetesi tarafından hedef gösterilen Mehmet Ali Alabora'nın hakkında konuşan İsmail Nacar, oyuncu için "bazı odaklarca ölüm fermanı çıkarıldığı” iddiasında bulundu.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre kamuoyunda “İslami yazar” olarak tanınan İsmail Nacar, Gezi Parkı eylemleri sırasında hedef gösterilen tiyatro oyuncusu Mehmet Ali Alabora'nın hayatının tehlikede olduğunu iddia etti. Nacar, “5 Haziran 1993’te Cumhuriyet’ten Aziz Nesin için uyarı yaptım, 2 Temmuz Sivas olayları yaşandı. Şimdi aynı uyarıyı Mehmet Ali Alabora için yapıyorum” diyerek oyuncuyu uyardı.

Nacar açıklamasında şöyle konuştu:
“Gezi Parkı protestolarıyla masum bir şekilde başlayan gösterilerin ardından Türkiye için yine kaos senaryoları gündeme gelmiş durumda. Bunu kamuoyunu, gelişmeleri izleyen deneyimli biri olarak görüyorum. 5 Haziran 1993 tarihinde Cumhuriyet gazetesinde yer alan demecimde ‘Aziz Nesin için ölüm fermanı çıkarıldığını’ söylemiştim. Yaklaşık iki ay sonra 2 Temmuz’da Sivas’ta yaşanan olayları herkes hatırlar. Şimdi Mehmet Ali Alabora için aynı fermanı çıkardılar. Bu yönde duyumlarım, tespitlerim var. Gezi Parkı protestolarında simge haline gelmiş durumda. Kendisine karşı bir girişim var. Nerede ne zaman uygulamaya kalkarlar bilmiyorum. Türkiye’yi yeniden kaosa sürüklemek istiyorlar. Bunun kamuoyuna açıklanması gerek.”