İşte belgeler: AKP Reyhanlı'yı önceden biliyormuş

Reyhanlı'da gerçekleşen patlamadan sonra bir dizi yalana sarılan AKP hükümetinin foyası, Redhack'in yayınladığı belgelerle tamamen döküldü. Redhack'in ulaştığı Jandarma yazışmalarına göre, 25 Nisan'dan itibaren El Kaidecilerin bombalı araç saldırısı yapacakları biliniyor ancak hiçbir önlem alınmıyor.
Çarşamba, 22 Mayıs 2013 17:58

Redhack tarafından yayınlanan Jandarma yazışmaları, onlarca yurttaşın hayatını kaybettiği Reyhanlı patlamasıyla ilgili olarak AKP'nin başvurduğu yalanları bitirdi. Şimdiye kadar patlamanın sorumlusu olarak Suriye yönetimini suçlayan AKP'nin, Redhack'in ulaştığı belgelerde göz göre göre gelen patlamaya karşı hiçbir önlem almadığı görülüyor.

2_24.jpg
1_21.jpg

Jandarma İstihbarat yazışmalarında, 25 Nisan tarihinden itibaren Suriye'nin muhaliflerin kontrolündeki Rakka şehrinde, El Nusra üyelerince bomba yüklenmiş araçların bulunduğu, bu araçların Suriye yönetimi tarafından arandığı ve söz konusu araçların Türkiye'ye yönelik bir saldırıda kullanılacağı bilgisi bulunuyor.

Ancak istihbarat raporlarının açık bir şekilde göstermesine rağmen, AKP hükümetinin saldırıların önlenmesi amacıyla tek bir adım dahi atmadığı görülüyor.

Redhack'in yayınladığı belgelerden sonra ise, AKP'nin Reyhanlı hakkındaki yalanları açıkça ortaya çıkmış oluyor. Saldırının faili olarak Suriye yönetimini, hatta Hatay'daki alevi yurttaşları karalayan AKP, görüldüğü kadarıyla bilgisine sahip olduğu saldırıyı önlemeyerek halka karşı büyük bir provokasyonun ve suçun sorumlusu oluyor.

(soL - Haber Merkezi)