Firari polis N.Ş. kırmızı bültenle aranacak

Sakarya'da görülen Ö.C. davasının firari polis sanığı ve Bosna Hersek'te olduğu ileri sürülen N.Ş.'nin Türkiye'ye getirilmesi için hakkında kırmızı bülten çıkartılıyor. Emekliye ayrıldığı da ortaya çıkan N.Ş.'nin hakim eşinin de boşanma davası açtığı öğrenildi.
Çarşamba, 05 Eylül 2012 20:16

14 yaşındaki Ö.C.'ye 35 kişinin cinsel istismarda bulunduğu Sakarya davasının firari polis sanığı ve Bosna Hersek’e kaçtığı ileri sürülen Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde görevli şube müdürü N.Ş.’nin Türkiye’ye getirilmesi için kırmızı bülten çıkartılıyor. Yurtdışına kaçtıktan sonra avukatı aracılığıyla emeklilik dilekçesi verdiği belirlenen N.Ş.’nin, Sakarya Adliyesi’nde görev yapan hakim eşi de boşanma davası açtı.

Kırmızı bültenle araması çıkartılacak
DHA'nın haberine göre, cinsel istismar davası kapsamında polis müdürü N.Ş., diğer sanıklarla birlikte "Çocuğun cinsel istismarı ve hürriyetten yoksun kılma" suçlarından 30 Mayıs tarihinde gözaltına alındı. Bir gün sonra çıkartıldığı mahkemece serbest bırakılan N.Ş., araya hafta sonunun da girmesiyle 4 Haziran tarihinde İpsala’dan yurtdışına çıkış yaptı.

Polis Müdürü N.Ş.’nin Bosna Hersek’te yaşayan akrabalarının yanında olduğu bilgisine ulaşıldı. Sakarya Emniyet Müdürlüğü, Türkiye ile suçluların iadesi anlaşması bulunan Bosna Hersek’ten polis müdürü N.Ş.'nin Türkiye’ye getirtilmesi için İnterpol nezdinde girişimlere başladı. Hazırlanan dosya interpole gönderilecek N.Ş.nin kırmızı bültenle araması çıkartılacak.

Hakim eşi boşanma davası açtı
Polis Müdürü N.Ş.’nin Sakarya Adliyesi’nde ceza hakimi olarak görev yapan eşi L.Ş.’nin de boşanmak için dava açtığı belirtildi. L.Ş.nin geçtiğimiz gün Sakarya Aile Mahkemesi’ne eşinden boşanmak için dilekçe verdiği kaydedildi.

Firari polis emekliye ayrılmış
Öte yandan firari polis N.Ş.’nin emekliye ayrıldığı da ortaya çıktı. N.Ş.’nin soruşturma kapsamında gözaltına alındığında 30 Mayıs tarihinde Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından diğer polis müdürü E.T. ile birlikte açığa alındığı, mahkemece serbest bırakılmalarından sonra da görevlerine iade edilme kararı alındığı belirtildi.

Polis Müdürü E.T.’ye görevine iade tebliği yapıldığı, ancak N.Ş.’nin bulunamaması nedeniyle tebligat yapılamadığı, görevine gelmediği için de istifa etmiş sayılması için 10 günlük yasal sürenin bitmesine 2 gün kala, avukatı aracılığıyla emeklilik dilekçesi vererek emekliye ayrıldığı belirlendi.