Batan geminin malları mı?

AKP'de istifa söylentisi ortalığı karıştırdı. Erdoğan devrede...
Salı, 17 Haziran 2008 02:30

soL (HABER MERKEZİ) AKP kapatılma davası devam ederken milletvekillerinin paniği artmaya başladı. Erdoğan'ın geçen hafta yaptığı konuşmada "trenden inen bir daha binemez" açıklamasına, ANAP kökenli milletvekillerinden "geldiğimiz gibi gitmesini biliriz" yanıtı gecikmedi.

Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta yaptığı grup toplantısındaki gergin açıklamalarının ardından bir araya gelen Ülkü Gökalp Güney, Vahit Erdem, Yaşar Eryılmaz ve Feyzi İşbaşaran, Rize bağımsız milletvekili Mesut Yılmaz ile birlikte yeni bir oluşumda yer alıp alamayacaklarını değerlendirdi. Tansu Çiller'i siyasete davet etmekten bıkmayan merkez sağ yine eski liderlerden medet umarken, eski liderler de devlet adamı havasıyla siyasete geri dönme hazırlığında.

Tayip Erdoğan'ın ise kapatılma davası devam ederken içlerinde bu tür gelişmelerin yaşanması üzerine içe dönük de bir kriz yönetimine ihtiyaç duyduğu gözleniyor. Erdoğan'ın grup toplantısındaki sözlerinin yanlış anlaşıldığını anlatmak için 4 milletvekiliyle yakın zamanda görüşeceği ileri sürülüyor.