AKP'den okullara mescit genelgesi!

Mersin'in Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan'ın imzası ile ilçedeki tüm okullara gönderilen genelgede, okullarda öğrencilerin ibadeti için yer belirlenmesi istendi.

AKP ilköğretim okulları ve liseleri de mescitlerle donatmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu'nun valiliklere gönderdiği yazının ardından birçok okulda mescitler oluşturulmaya başlandı.

Bu kapsamda 21 Mart 2013 tarihinde okullara bir genelde yollayan Mersin Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, "okullarda ibadet yapmak isteyen personel ve öğrencilere gerekli kolaylığın gösterilmesi, seçmeli dini bilgiler derslerinde uygulama alanları için ihtiyaç duyulan uygun ortamların ve ibadet yerlerinin sağlanmasını" istedi.

Kimi okullarda sınıf mevcudun 80'in üzerinde olduğu, labaratuarların ve kütüphanelerin bulunmadığı düşünüldüğünde atılacak mescit adımının AKP'nin eğitime verdiği "önemi" de ortaya koyduğu görülüyor.

Okullarda yaşanan derslik, labaratuar, kütüphane gibi sıkıntılara karşın Türkiye geneline bakıldığında 914 kişiye bir cami düşerken her 9,4 kilometrekarede bir cami bulunuyor.

İşte Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü imzalı o genelge:

(soL - Haber Merkezi)