AKP hızlandı bitmeyen tesisleri de açıyor

Elazığ Belediyesi'nin, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’na henüz bitmemiş olan 3 ayrı tesisin açılışını yaptırdığı ortaya çıktı.
Cuma, 06 Mart 2009 13:53

soL (HABER MERKEZİ) AKP'li Belediye Başkanı Selmanoğlu'nun 27 Şubat'ta Elazığ'a bir dizi açılışlar için gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'na bitmemiş olan 3 tesisin görüntülerini Plazma TV'den izlettirip bitmiş gibi göstererek açılışını yaptırdığı ortaya çıktı.
Elazığ Belediyesi, 'tamamlandı' diyerek Çöp Depolama Tesislerinin açılışını Bakan Eroğlu'na yaptırırken, kent merkezinde toplanan çöplerin halen 8 kilometre uzaklıktaki Meryem Dağı'na döküldüğü görüntülendi.

Bakan Veysel Eroğlu yeni tesisler açılışlarında yaptığı konuşmada, Elazığ'a 2008 yılı sonlarında gelen ve sadece bir ev dışında bağlanmayan doğalgazdan da habersiz olduğu ortaya çıktı. Bakan Eroğlu, doğalgaz verilen Elazığ'da, hava kirliliğiyle ilgili problemlerin ortadan kalktığını ve bunun internet sitesindeki hava ölçüm sonuçlarından kontrol edebileceklerini iddia ederken Elazığ'da sadece 1 eve doğalgaz bağlandığı ve Elazığ'ın, Çevre ve Orman Bakanlığı'nın sitesinde halen 'Sağlıksız' iller arasında yer aldığı dikkat çekti.