Birleşik Haziran Hareketi Lüleburgaz yola çıktı

Birleşik Haziran Hareketi Lüleburgaz yola çıktı

Hakan Erol
02/02/2015 Pazartesi

Pazar günü Lüleburgaz Birleşik Haziran hareketi, ÖDP Eş Başkanı Alper Taş ve CHP Milletvekili İlhan Cihaner’in katılımıyla bir forum gerçekleştirdi.

Olcay Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte ilk sözü Alper Taş aldı. Taş, BHH’nin kuruluş sürecine ve Vişnelik toplantıları’na değinirken, BHH’nin sol partilerin birlikteliği olarak algılanmaması gerektiğini söyledi. Daha sonra sözü alan İlhan Cihaner ise, Türkiye’de hukukun olmadığını ve dolayısıyla yargının AKP’nin güdümüyle hareket ettiğini belirtirken, 13 Şubat’taki boykotun AKP’nin toplumu dinselleştirmesine karşı çok önemli bir adım olduğunu, laikliğe ve aydınlanmacılığa hepimizin sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Panel soru-cevap kısmıyla devam ederken, bir katılımcı, meclisin hiçbir meşruiyetinin kalmadığını belirtip BHH’nin seçimler konusunda ne yapacağına ilişkin bir soru sordu. Taş soruyu, "BHH’nin kuruluş aşamasında seçimlerde ne yapacağız diye kurulmadığını" belirterek yanıtlarken, önümüzde 13 Şubat boykotunun olduğunu, ondan sonra BHH’nin seçim meselesini ele alacağını belirtti.

Panel Danone işçilerinin ‘fabrikayı terk etmeme’ kararına sahip çıktığını ve onları yalnız bırakmayacaklarının altını çizerek son buldu.