9436 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2020 17:38
Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin ardından İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü'nün yeni komutanı olan İsmail Kaani'nin Bağdat'a gizli bir ziyaret düzenlediği iddia edildi.

Associated Press (AP), bu hafta başlarında İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı İsmail Kaani'nin Bağdat'a gizli bir ziyaret düzenlediğini iddia etti.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 18:39
Ülkedeki protestanlardan gelen bir talebi kabul ettiğini söyleyen Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro, yaptığı açıklamada, önümüzdeki pazar günü ‘Brezilya’yı kötülükten kurtarmak, koronavirüs salgınını salmak üzere ulusal bir oruç ve dua gününe çağırdığını’ söyledi.

Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro, yaptığı açıklamada, ülkede koronavirüsün yayılmasına işaret ederek, "Ben piskoposlar ve diğer dindar şahsiyetlerle beraber, halkımızın bu beladan kurtulmak amacıyla bir günlük oruç tutmasını talep ediyorum’ dedi.

Son verilere göre Brezilya'da şimdiye kadar 9 bin 56 kişi koronavirüse yakalanırken, 359 kişi de bu virüsten hayatını kaybetti.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 10:33
Dünyanın en yoğun nüfuslu yerlerinden biri olan Gazze’de, olası bir Kovid-19 salgının felakete dönüşmesinden korkuluyor. İki milyona yakın insanın yaşadığı Gazze’de ablukaya bağlı teçhizat ve malzeme eksikliği yaşanırken, zaten son derece ağır bir yük altında olan sağlık sisteminin çökebileceği belirtiliyor.

12 yıldır süren İsrail ve Mısır’ın ablukası, koranavirüsün Gazze Şeridi’ne girmesini geciktirse de, ilk vakaların tespit edilmesinin ardından gözler Gazze’nin yıkımın eşiğindeki sağlık sistemine çevrildi.

GAZZE'DE İLK ÖNLEMLER VE İLK VAKALAR

Cuma, 03 Nisan 2020 15:03
Umreden dönenlerin kaldığı karantina yurdunda görev yapan güvenlik amirinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Konya'da, umreden dönenlerin kaldığı karantina yurdunda görev yapan güvenlik amirinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Sözcü'den Müslüm Evci'nin haberine göre, Konya'da umreden dönenlerin kaldığı Kutalmışoğlu Süleyman Şah Erkek Öğrenci Yurdu'nda görevli Güvenlik Amiri Ramazan Öney koronavirüse yakalandı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 14:52
Artvin’de Borçka ilçe merkezi ile ilçeye bağlı Aralık köyü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle karantinaya alındı.

Koronavirüs salgınına karşı karantinaya alınan ilk ilçe merkezi Artvin'in Borçka ilçe merkezi oldu. 

Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkanlığında yapılan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı sonrası yapılan yazılı açıklamada, Borçka ilçe merkezi ve Borçka ilçesine bağlı Aralık köyünün 2 Nisan tarihi saat 24.00 itibarıyla 15 gün boyunca karantinaya alındığı kaydedildi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 13:45
Latin Amerika Kovid-19 salgınından görece geç bir tarihte etkilendi. Bu da bölge ülkelerine hazırlık için süre kazandırdı. Zayıf ekonomiler, yüksek yoksulluk oranları, yetersiz sağlık hizmetleri, çatışmalı siyasi ortam gibi nedenlerle gözler kıtaya çevrilmiş durumda.

Latin Amerika Kovid-19 salgınından görece geç bir tarihte etkilendi. Bu da bölge ülkelerine hazırlık için süre kazandırdı. Zayıf ekonomiler, yüksek yoksulluk oranları, yetersiz sağlık hizmetleri, çatışmalı siyasi ortam gibi nedenlerle gözler tedirgin biçimde kıtaya çevrilmiş durumda.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 14:35
İnsanlık bulaşıcı ve salgın hastalıklarla çok eski çağlardan beri mücadele ediyor. Bu mücadele esas olarak, hastaların tespit edilerek izole edilmeleri ve hastalarla teması olanların karantina altına alınmasına dayanıyor. Ancak bu stratejinin uygulanmasında ülkeler arasında önemli farklılıklar olduğu görülüyor. Akif Akalın bu yazısında Küba’nın koronavirüsle nasıl mücadele ettiğini özetledi.

Dünya “yeni koronavirüsle” tanışalı üç ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) artık salgın “pandemi” haline geldi diyeli iki ay oldu. Bu süre içinde hastalık dünyanın hemen her köşesine yayıldı, bir milyondan fazla insan virüsle enfekte oldu ve 50 binden fazla hasta yaşamını yitirdi.

Pazartesi, 02 Mart 2020 11:08
Hava-Sen Genel Başkanı Kpt. Plt. Seçkin Koçak, 5 Şubat günü pistten çıkarak kırıma uğrayan Pegasus uçağının kaptan Pilotu Mahmut Aslan'ı tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi’nde ziyaret etti.

Havayolu Çalışanları Sendikası (Hava-Sen) Genel Başkanı Kpt. Plt. Seçkin Koçak, 5 Şubat günü pistten çıkarak kırıma uğrayan Pegasus uçağının kaptan Pilotu Mahmut Aslan'ı tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi’nde ziyaret etti.

Aslan'a çoğunluğu pilotlardan oluşan Hava-Sen üyelerinin "geçmiş olsun” dileklerini ileten Seçkin Koçak her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.

Perşembe, 12 Mart 2020 16:39
Darülaceze'de koronavirüsten korunma tedbirleri kapsamında 14 gün boyunca ziyaret ve etkinliklere ara verilecek. Darülaceze sakinlerinin dışarıya çıkmasına da ikinci bir karara kadar izin verilmeyecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'deki ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini açıklaması üzerine, 11 Mart'ta olağanüstü toplanan Darülaceze Daimi Heyeti, 14 gün boyunca ziyaret ve etkinliklere ara verilmesine karar verdi.

Salı, 10 Mart 2020 10:35
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, salgını kontrol altına alma çalışmalarını incelemek üzere yeni koronavirüsün ortaya çıktığı Vuhan kentine gitti. Bu, Şi'nin salgının ardından ilk ziyareti oldu.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, yeni koronavirüsün ortaya çıktığı Vuhan kentine gitti.

Çin devlet televizyonu CCTV, Şi'nin kentte sağlık görevlileriyle bir araya geldiğini ve KOVİD-19 hastalığının yayılmasına yönelik alınan önlemleri denetlediğini bildirdi.

Şi, salgının ardından ilk kez kenti ziyaret etti.

Salı, 17 Mart 2020 20:39
Nevşehir’in AKP’li Belediye Başkan Yardımcısı Ersan Erkut, Konya’daki KYK yurdunda karantinaya alınan umrecileri önlem almadan ziyaret etti. Erkut, tepkilerin ardından 14 gün kendisini evde izole edeceğini söyledi.

AKP’li Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ersan Erkut, Konya’daki KYK yurdunda karantinaya alınan umrecileri ziyaret etti. Yasakları ve önemli halk sağlığı uyarılarını görmezden gelerek ve maske takmadan umrecilerle görüşen Erkut, tepkilerin ardından yanındaki arkadaşlarıyla birlikte 14 gün kendilerini izole edeceklerini açıkladı.

Salı, 10 Mart 2020 16:49
CHP'li milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde görüştüğü Barış Terkoğlu ile tam iki ay sonra bu sefer Silivri Cezaevi’nde görüştü. Görüşmede Terkoğlu, önemli mesajlar verdi.

CHP İstanbul Milletvekili, TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu CHP Sözcüsü Yüksel Mansur Kılınç, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç ile görüştü.

Cumartesi, 07 Mart 2020 16:50
Avukat Özge Demir, Barış Terkoğlu'nu tutuklu bulunduğu Silivri'de ziyaret etti. Terkoğlu, Demir aracılığıyla soL okurlarına bir mesaj iletti.

Silivri'de ziyaret etiğimiz Barış Terkoğlu soL okurları için bir mesaj iletti. Terkoğlu'nun mesajı şöyle: Görüntüde bir haber nedeniyle tutuklanmış olabilirim. Ancak hem politik bakışım hem gazetecilik tecrübem bu davanın basit bir haber tartışması olmadığını gösteriyor. Bu tutuklama daha öncekilerde olduğu gibi bağıra bağıra geldi, haber sadece  bahane yapıldı.

Salı, 10 Mart 2020 08:05
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün akşam saatlerinde ziyaret ettiği Silivri’de kendisiyle tokalaşanlara 'Aslında korona size getirmiş olabilirim... Bunun için tokalaşmayalım' dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt dışı gezisi sonrası önceki gün akşam saatlerinde ziyaret ettiği Silivri’de önce kendisini bekleyenlerle tokalaştı, sonra ise koronavirüs nedeniyle tokalaşmaya devam etmekten vazgeçti.

Erdoğan, “Aslında korona size getirmiş olabilirim. Bunun için tokalaşmayalım. Her yerde kestik tokalaşmayı” dedi.

Perşembe, 26 Mart 2020 19:54
Kovid-19'a yakalanan ilk Küba vatandaşı Jesús Álvarez López, hastaneden taburcu edildi. Santa Clara'daki evinde dinlenen Lopez günlük olarak aile doktoru tarafından ziyaret ediliyor.

Koronavirüse yakalanan ilk Küba vatandaşı olan Jesús Álvarez tedavisi sonrası taburcu edildi.

Pages