3097 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 23 Mart 2020 01:08
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bazı maske üreticilerinin maskeleri depolarında tutup bakanlığa satmadıklarını söyledi. Soylu, 'Yarına kadar süreleri var yoksa fabrikalarına el koymaktan çekinmeyiz' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık’ın Instagram üzerinden yaptığı canlı yayına konuk oldu.

Eş zamanlı olarak yaptıkları baskınlarda maske stoğu yapan firmaları tespit ettiklerini söyleyen Bakan Soylu, “Maske stokları yapan firmalar 12 saat içinde depolarında yaptıkları stokları piyasaya sürmezlerse işlem başlatacağız” dedi.

Cumartesi, 14 Mart 2020 23:44
İngiltere'de yayılmaya devam eden yeni koronavirüs ve hükümetin salgına dair politikası, İngiliz gazetelerinin bir numaralı gündemi oldu, politikalar 'kumar' olarak tanımlandı.

İngiltere'de hükümetin yeni koronavirüse karşı politikası eleştiri konusu olmaya devam ediyor.

Financial Times gazetesi konuya ilişkin haberinde "Britanya'nın virüse karşı stratejisi bir kumar" başlığını kullandı.

Cumartesi, 07 Mart 2020 14:13
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Odatv tutuklamaları üzerine konuştu. Kılıçdaroğlu, 'Umarım kısa süre içerisinde Türkiye hukukun üstünlüğünü yeniden inşa edecek ve aydınlık bir Türkiye'yi hep beraber yeniden kuracağız' dedi.

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Odatv Haber Müdürü ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu ile gazeteci Hülya Kılınç, daha önce İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ tarafından açıklanan MİT görevlisinin cenaze törenine ilişkin yayımlanan haber gerekçesiyle tutuklandı.

Pazar, 01 Mart 2020 21:37
Cuma akşamı yayımlanan ve kısa sürede büyük ilgi ve destek gören ‘Suriye’den elinizi çekin, askerler evlerine dönsün’ deklarasyonuna 126 kişilik kadrosuyla tereddütsüz imza attığını ilan eden Ekrem Ataer Korosu'nun şefiyle kuruluş hikayelerini konuştuk. Kurulma sebepleri neden savaşa karşı barışı savunduklarını anlatıyor.

Ekrem Ataer Halk Korosu 126 kişilik kadrosu ile ‘Suriye’den elinizi çekin, askerler evlerine dönsün’ deklarasyonuna tereddütsüz imza attı ve bunu sosyal medya üzerinden duyurdu. Koronun şefi Ekrem Ataer ile korolarının kuruluş hikayesini ve metne neden imza attıklarını konuştuk. Koronun kuruluş hikayesi anılan çağrıda neden yer aldıklarını da anlatıyor aslında.

Cuma, 06 Mart 2020 18:30
Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın tutuklama istemiyle sevk edildiği Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklandı.

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan tutuklama istemiyle sevk edildiği Sulh Ceza Hâkimliği'nce tutuklandı.

Cumartesi, 07 Mart 2020 21:15
'Bugün dünyanın emekçi kadınlarının sömürüye ve eşitsizliğe karşı örgütlenerek yeni bir dünya hayal edebilmesi için herhangi bir efsaneye ihtiyaçları yok. Kapitalizmin tarihinde biriktirdiği gerçek trajedilerin ve yeni yazılanların son bulması için, 1900’lerin başlarında tüm bunlara karşı ortaya çıkan sosyalist iradenin bugüne de aktardığı potansiyel güce ihtiyacımız var. Yani emekçi kadınlar, 8 Mart’larda gerçek olmayan trajik bir hikaye için değil, gerçek bir iradeyle, başka bir düzene doğru somut adımlar atanların izinden daha güçlü bir şekilde gideceklerini göstermek ve bu düzeni değiştirmek için seslerini yükseltmeli.'

“8 Mart’ın tarihçesi” üzerine yazılacak bir yazının, öncelikle şimdiye kadar anlatılan bir miti düzeltmekle başlaması gerekiyor. “Mit” olduğu kanıtlanan hikâyeyi ve gerçek olmadığına dair verileri birazdan açacağız. Ancak hikâyenin gerçek olmadığını yazmakla kalmanın aslında bugüne anlamlı bir katkısı olmayabilir.

Pazartesi, 10 Şubat 2020 10:59
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da Yeniçağ gazetesi yazar ve yöneticileriyle buluştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeniçağ gazetesi yönetimi ve yazarları ile akşam yemeğinde bir araya geldi. 

Burada gündemle ilgili konuları değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu'na, CHP Genel Başkan Yardımcılarından Faik Öztrak, Tuncay Özkan, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İletişim Koordinatörü Okan Konuralp ve Basın Danışmanı Ömer Topsakal eşlik etti.

Pazartesi, 17 Şubat 2020 12:29
Cumhuriyet gazetesi yazarı Enver Aysever, son dönemde yandaş yazarların köşelerinde dile getirdiği darbe iddialarına ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Enver Aysever, son dönemde özellikle AKP'li yazarlar tarafından gündeme getirilen "yeni darbe hazırlığı" iddiasına ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Aysever yazısında AKP'lilerin darbe çığırtkanlığının anlamına ilişkin değerlendirmeler yaparken, bir NATO ordusu olarak TSK'nın kurumsal gericiliğine dönük önemli hatırlatmalarda bulundu.

Çarşamba, 05 Şubat 2020 15:42
Milliyet gazetesi muhabirleri özel bir ambulans firmasını arayarak kendilerini iş adamı olarak tanıttı. Ambulans firmasına bir toplantıya yetişmeleri gerektiğini ve trafiğe takılmak istemediklerini söyleyen muhabirler, 700 TL karşılığında ulaşım için ambulans kiraladı.

İstanbul trafiğinde hızlı yol almak isteyen zenginlerin yeni buluşu ruhsatsız ve kayıt dışı çalışan özel ambulanslar. Yüksek ücret karşılığında amacı dışında kullanılan bazı özel ambulanslar yolcu taşımacılığı yapıyor.

Pazartesi, 13 Ocak 2020 18:14
Sözcü gazetesi sahibi ve yazarlarının 'FETÖ'ye yardım' suçlamasıyla yargılandığı davanın gerekçeli kararı yayımlandı. Kararda 17-25 Aralık ve MİT TIR'larına ilişkin haberler ile 15 Temmuz darbe girişimine dair yorumlar 'örgüte yardım' sayıldı.

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay, yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 9 sanığın yargılandığı ve hükme bağlanan davanın gerekçeli kararı açıklandı.

​165 sayfalık gerekçeli kararda, davaya konu haber kupürlerine ve konularına yer verildi.

Cuma, 10 Ocak 2020 14:02
Anayasa Mahkemesi, Mümtazer Türköne'nin hak ihlali başvurusunu karara bağladı.

Anayasa Mahkemesi, "FETÖ"den yargılanan, Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne’nin başvurusunu karara bağlarken, “tutuklamanın hukuki olmaması nedeniyle kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine ilişkin iddianın kabul edilebilir” olduğuna karar verdi.

Mahkeme diğer iddiaları ise kabul edilebilir bulmadı.

Salı, 28 Ocak 2020 00:15
Orhan Aydın

İnsanlık tarihinde çokça örneği olan bir sürecin tam orta yerindeyiz.

Tüm toplumsal değerlerin ayaklar altına alındığı, dünün bütün demokratik kazanımlarının üstüne çıkılıp tepinildiği, yasaların çöpe atıldığı, hukukun eşitsizliğin bayrağı ilan edildiği, tüm hayata zehir kusan bir süreç.

Salı, 28 Ocak 2020 19:24
CHP ve HDP tarafından sunulan deprem araştırma komisyonu kurulmasına yönelik iki önerge de AKP ve MHP'li vekillerin oylarıyla reddedildi. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan önergeyi reddetmeleriyle ilgili olarak 'Şu an Meclisimizde çok fazla sayıda komisyon çalışmakta' dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda HDP ve CHP’nin deprem konusunda araştırma komisyonları kurulmasına yönelik ayrı ayrı verdiği önergeler, AKP'li ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Cumartesi, 11 Ocak 2020 07:05
Yirmi birinci yüzyılın yirmi yılı geride kaldı ama aristokrasi denen soytarılık kurumu insanlığı oyalamaya devam ediyor. İngiliz Kraliyet Ailesi’nin medyatik çifti 'resmi görevleri' bıraktıklarını açıkladı. Sussex çifti kendi kişisel devrimlerini gerçekleştiriyor gibi görünüyor. Ama asıl düşünülmesi gereken, 2020 yılında emekçilerin gündeminin hâlâ bu saray soytarılarıyla meşgul edilmesi.

Çarşamba günü İngiliz Kraliyet Ailesi’nin medyatik çifti Prens Harry ve Sussex Düşesi Meghan Markle bir açıklama yayımladı.

Cumartesi, 04 Ocak 2020 07:01
Levent Özübek, Sovyet kültürünün tarihte yerini almış bir parçasını, Yalnız Akordeon şarkısını yazdı. Emperyalist Nazi saldırganlığının, büyük savaşın acılarını kahramanca göğüslemiş Sovyet halklarının hüzün ve umudu birlikte yaşadığı bir devrin şarkısı Yalnız Akordeon.

"Sanki için için bekliyorum seni, gelmeyeceğini bilsem de..." diye başlamıştı şair Mihail İsakovski şiirine. 1945 ilkbaharı başlarında, Büyük Yurtsever Savaşı'nın sonuna doğru gelindiği o günlerde yazdığı bu ünlü şiir on yıllar boyunca unutulmazlar arasına girecek, başka sanatçılara da ilham verecek, çevresinde sosyal olaylar yaratacaktı.

Pages