318 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 10 Aralık 2019 14:38
Tarsus’ta Aratos Dergisi tarafından düzenlenen Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil Sosyoloji Araştırmaları Sempozyumu'nun ikincisi 14 Aralık Cumartesi günü gerçekleşecek. Bu yılki sempozyumda 'Kent Sosyolojisi ve Kent Tarihleri' tartışılacak.

Tarsus’ta 16 yıldır yayın yapan Aratos Dergisi tarafından düzenlenen Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil Sosyoloji Araştırmaları Sempozyumu'nun ikincisi 14 Aralık Cumartesi günü gerçekleşecek. Bu yılki sempozyumda 'Kent Sosyolojisi ve Kent Tarihleri' tartışılacak.

Salı, 10 Aralık 2019 14:58
Çorlu tren katliamına ilişkin davanın 4. duruşması bugün görülüyor. Faciada yaşamını yitiren Oğuz Arda Sel'in babaannesi Remziye Sel, ‘Bakanından mühendisine, bilirkişisine hepsinden şikayetçiyim. Böyle dört kişiyle bu iş olmaz. Suçlular gelsin buraya’ dedi. Olayda kızı Sena Köse'yi kaybeden Aysun Köse, ‘Bakanların ifade vermesi gerekiyor. Sizin mahkeme makamınız buna yetiyor mu?’ diye sordu.

25 Temmuz 2018'de 7'si çocuk 25 kişinin yaşamını yitirmesi ve 340 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan Çorlu Tren Katliamı'na ilişkin davanın 4. duruşması Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediyor. Duruşma geniş katılım dolayısıyla Çorlu Halk Eğitimi Merkezi'nde gerçekleştiriliyor. 

Perşembe, 24 Ekim 2019 11:22
Türkiye Komünist Gençliği, İstanbul’un birçok noktasında gençleri memleket sohbetlerinde bir araya gelmeye çağırdı. 'Emperyalizm, savaş ve Türkiye' başlığının tartışılacağı etkinliklerde, emperyalizmin Ortadoğu’ya müdahalesi ve emperyalizmden kurtuluşun yolları konuşulacak.

Türkiye Komünist Gençliği, İstanbul’da gençleri memleket sohbetlerinde bir araya gelmeye çağırdı. İstanbul’un birçok noktasında gerçekleşecek etkinliklerin konusu ise emperyalizm ve savaş.

Perşembe, 03 Ekim 2019 22:24
YTÜ’de Siyasal Bilimler ve Uluslarası İlişkiler öğrencilerinin Alev Alatlı'nın verdiği konferansa katılmaları zorunlu tutuldu. Öğrencilere 'sınavlarınız bakımından faydalı olacaktır' notuyla duyurulan konferansta yoklama da alındı.

Yıldız Teknik Üniversitesi'ne gelen Alev Alatlı’nın konuşmasına katılım Uluslarası İlişkiler 1 dersini alan öğrencilere zorunlu kılındı.

Pazartesi, 16 Eylül 2019 14:36
YTÜ öğrencilerinin yoğunlukta kaldığı KYK'ya bağlı FSM ve Cevizlibağ Atatürk Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrenciler, TeknoFest adlı fuarının katılımcılarına yer açılması için yerlerinden edildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kampüsü civarında bulunan iki KYK yurdunda kalan öğrencilerin kaldıkları odalara Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın düzenlenlediği TeknoFest katılımcıları yerleştirildi.

Pazartesi, 16 Eylül 2019 10:50
Halkın sanatçısı Tarık Akan'ın ölümünün üzerinden üç yıl geçti. Oynadığı Hababam Sınıfı, Sürü, Yol, Çark gibi filmlerle Türkiye'nin ve Türkiye İşçi Sınıfı'nın hafızasına kazınan Akan ölümünün üçüncü yılında anılıyor.

Yakalandığı akciğer kanserine yenik düşen sanatçı Tarık Akan'ın ölümünün üzerinden üç yıl geçti.

Yaşamanın her döneminde halkın yanında olan ve oynadığı filmlerle hafızalara kazınan Tarık Akan ölümünün üçüncü yılında anılıyor.

ETKİNLİKLERLE ANILACAK

Tarık Akan ölümünün üçüncü yılında yapılacak etkinliklerle anılacak.

Cuma, 27 Eylül 2019 01:30
Rıfat Okçabol

Üniversiteleri, devlet olarak imzaladığımız evrensel bildirgelerdeki ifadelerle ulusal yasalar doğrultusunda çalıştırma sorumluluğu, öncelikle YÖK ve sonra da üniversite yönetimlerinindir. 

Pazartesi, 05 Ağustos 2019 12:49
Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'ne yapılması planlanan millet bahçesine tepkiler devam ediyor. Dün Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri, Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda forumda bir araya geldi. Öğrenciler forumda, amaçlarının 5 Eylül'de yapılacak millet bahçesi ihalesini iptal etmek olduğunu açıkladılar.

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'ne yapılması planlanan millet bahçesine tepkiler devam ediyor.

Dün Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda  bir araya gelen Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri, gerçekleştirdikleri forumda amaçlarının 5 Eylül'de yapılacak millet bahçesi ihalesini engellemek olduğunu açıkladılar.

Cuma, 02 Ağustos 2019 16:42
YTÜ’nün Davutpaşa Kampüsü’ne yapılacak olan millet bahçesi projesinin ihale tarihi geçtiğimiz hafta 5 Eylül olarak açıklanmıştı. Projeye karşı YTÜ öğrencileri bir açıklama yayınladı ve millet bahçesine karşı pazar günü Abbasağa Parkı’nda düzenecek olan foruma çağrıda bulundular.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kampüsü Millet Bahçesi projesi, yayınlandığı günden itibaren öğrencilerin tepkilerini toplamıştı.

Pazartesi, 19 Ağustos 2019 20:29
Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’ne yapılması planlanan Millet Bahçesi projesinin ihalesine az kaldı. Projeye karşı çıkan üniversite öğrencileri bugün rektörlüğe toplu dilekçe vererek kampüslerinin millet bahçesi haline getirilmesini istemediklerini bir kez daha beyan etti.

5 Eylül'de ihalesi yapılacak olan Davutpaşa Kampüsü Millet Bahçesi projesine öğrencilerin tepkisi sürüyor. Daha önce Abbasağa’da toplanıp forum düzenleyen öğrenciler bugün rektörlüğe toplu dilekçe verme kararı alıp çağrı yapmıştı. Rektörlüğe gelen öğrenciler arasından seçilen dört kişilik grubun dilekçeleri teslim etmesinin ardından genel sekreterlikle görüşme yapıldı.

Cumartesi, 03 Ağustos 2019 02:00
Anayasa Mahkemesi’nin barış akademisyenleriyle ilgili hak ihlali kararının ardından üniversite yönetimleri AYM'yi ve akademisyenleri hedef alan açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Kervana YTÜ, İTÜ, Gazi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi de katıldı.

Anayasa Mahkemesi’nin “Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı bildiriye imza attıkları için terörle mücadele yasası çerçevesinde yargılanmış olan akademisyenler hakkında verdiği hak ihlali kararına karşı üniversite yönetimlerinin açıklamaları devam ediyor.

Çarşamba, 31 Temmuz 2019 18:19
Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nün merkezine kurulacak olan millet bahçesi için üniversitenin içerisinde yeniden inşaat ve peyzaj düzenlemesi süreci başladı. Rektörlükle okulun yurt ve kütüphanelerinin yetersizliği ile ilgili görüşen öğrenciler, bu ihtiyaçların 'acil olmadığı’ cevabını aldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde geçtiğimiz hafta millet bahçesinin ihale tarihi 5 Eylül olarak açıklanmıştı.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yapılması planlanan Millet Bahçesi projesi açıklandığı günden itibaren üniversite öğrencileri karara tepki gösteriyor.

Cumartesi, 27 Temmuz 2019 23:35
Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’ne yapılmak istenen ve öğrencilerin tepkisine yol açan Millet Bahçesi projesi kapsamında yapılacak inşaat ve çevre düzenlemesi için ihale tarihi açıklandı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’ne yapılmak istenen ve öğrencilerin tepkisine yol açan Millet Bahçesi projesi için ihale tarihi 5 Eylül olarak açıklandı. 

Perşembe, 06 Haziran 2019 07:44
Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahap Engin Gülal, açtırdığı tek kişilik kadroya 'Almanca ders veriyor olabilme' şartını koştu. Gülal, bugüne kadar Almanca eğitimin verilmediği üniversitede adrese teslim kadro ilanına kendisi yerleşti.

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahap Engin Gülal, kimse başvurmasın diye Almanca şartı koyup tek kişilik kadroya kendisi yerleşti. Doktorasını Almanya’da Hannover Üniversitesi’nde yapan ve tek Almanca bilen profesör şartını sağlayan kişi olan Gülal, açtırdığı tek kişilik kadroya kendisi yerleşti.

Pazartesi, 13 Mayıs 2019 17:56
Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde 2018 Temmuz'unda düzenlenen yaz okulunda, bu okuldan görevli olmayan bir kişinin derslere girdiği ancak ödemenin Metin Mevlüt Uzunoğlu’na yapıldığı ortaya çıktı.

Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde 2018 yaz okulunda yaşanan usulsüzlük, fakültede günün konusu oldu.

Pages