3870 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 05 Ocak 2020 10:18
İstanbul Üniversitesi'nin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi'nde de yemekhane ücretlerine zam geldi.

Geçtiğimiz hafta İstanbul Üniversitesi'nde başlayan yemekhane zamlarına bu hafta Yıldız Teknik Üniversitesi de eklendi.

Yeni yılın ilk genel kurul toplantısında alınan karara göre, öğrenci yemeği 2 TL’den 2,25 TL’ye, kartsız yemek ücreti ise 8 TL’den 11 TL’ye yükseltildi. 

Cuma, 03 Ocak 2020 10:09
Yıldız Dağları’nda Trakya Arısı Koruma Alanı içinde yer alan bölgede kurulması planlanan açık kuvarsit ocağı tepkilere yol açtı. Kanser nedenli ölüm oranları bakımından Türkiye’de ilk sıralarda yer alan Trakya’daki taş ocağı projesinin, halk sağlığını ve canlı yaşamını olumsuz etkileyeceği düşünülüyor.

Tekirdağ’ın Saray ilçesindeki Yıldız Dağları’ndaki ormanlık alana açık kuvarsit ocağı kurulmak isteniyor.

30 Haziran 2010 tarihli Tarım Bakanlığı oluruyla belirlenen Trakya Arısı Koruma Alanı içinde yer alan bölgede planlanan taş ocağı, yer altı sularına, halk sağlığına ve canlı yaşamına olumsuz etkileri nedeniyle tepki çekti.

Pazartesi, 27 Ocak 2020 12:19
Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri bugün ders kaydı yapmak istedikleri sırada sorun ile karşılaştı. Okuldan bilgi alamayan öğrenciler duruma tepki gösterdi. Öğrenciler sosyal medya üzerinden #usis etiketiyle tepkilerini dile getiriyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrenci bilgi sistemi (USİS) üzerinden yapılan ders kayıt işlemleri, ilan edilen takvimde bu sabah 08.00 itibariye başladı. Ancak sabah saatlerinde sisteme giriş yapan öğrenciler "4. sınıf ve üzerindeki öğrenciler için kendi programlarından ders ekle - sil işlemleri kapalıdır." Mesajı ile karşılaştı.

Pazar, 19 Ocak 2020 09:19
1851'da yayımlanmış Moby Dick'in yeni bir çevirisi Deniz Keskin tarafından yapıldı. Keskin'le bu romanı, çevirisini ve çeviriyi konuştuk. 'Diller bizim fark ettiğimizden hızlı değişip dönüşüyorlar. Çeviri tarzları, üslupları ve olanakları da aynı şekilde dönemden döneme büyük farklılık gösteriyor. Dolayısıyla artık çevirileri de klasik hale gelmiş birtakım eserlerin yeniden çevrilmesinin hem Türkçe için hem de ilgili eserler için bir fırsat olduğunu, canlılık belirtisi olduğunu düşünüyorum.'

Çevirmenleri, başka dillerde karşılık bulan dünyaları biz okurlarla buluşturan büyük dil emekçileri olarak görmek mümkün. Son yıllarda, özellikle edebiyat eserlerinin çevirisinde büyük bir artış gözlemleniyor. 2019 da çevirmenler vasıtasıyla pek çok edebi eserin, pek çok başka dünyanın, dilimize kazandırıldığı bir yıl oldu.

Cuma, 03 Ocak 2020 15:35
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, İran Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin Bağdat’ta ABD tarafından öldürülmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, İran Kudus Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin Bağdat’ta ABD tarafından öldürülmesine ilişkin, “Kimi gruplar sokaklarda sevinç gösterileriyle ortaya koydular. Ama henüz Iraklı resmi makamlar tarafından yayınlanmış resmi bir açıklama yok” dedi.

Cumartesi, 04 Ocak 2020 08:43
İzmir'in Torbalı ilçesinde, İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Fuat Park ile Doktor Harun Gülcemal'in eşi Hatice Gülcemal'i tabancayla vurarak öldüren Enver Yıldız ve ona yardım ettiği ileri sürülen 2 kişi tutuklandı.

İzmir'de, Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Fuat Mehmet Park'ın evinin önünde, Torbalı Devlet Hastanesi'nde görevli Dr. Harun Gülcemal'nin eşi Hatice Gülcemal'in ise evinde uğradığı silahlı saldırısı sonucu öldürülmesine ilişkin yeni gelişme yaşandı.

İki cinayetin katil zanlısı Enver Yıldız ve ona yardım ettiği ileri sürülen 2 kişi tutuklandı.

Cuma, 10 Ocak 2020 13:43
Oyuncu Beren Saat, Yıldız Teknik Üniversitesi'ndeki bir törende 'Onur Ödülü' aldı. Saat ödülünü, İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin yemek hakları için verdikleri onur mücadelesine adadığını söyledi.

Oyuncu Beren Saat, Yıldız Teknik Üniversitesi'ndeki bir törende 'Onur Ödülü' aldı.

Saat ödülünü, İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin yemek hakları için verdikleri onur mücadelesine adadığını söyledi.

Saat'in tören sırasında yaptığı konuşma öğrencilerden alkış aldı.

Perşembe, 02 Ocak 2020 15:22
Çerkezköy Havadis Gazetesi imtiyaz sahibi A. Kadir Kıldıze, ‘6 yaşındaki çocuk evlenebilir’ açıklamasıyla infial yaratan Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nurettin Yıldız’a sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle hakim karşısına çıkıyor.

"6 yaşındaki çocuk evlenebilir", "çalışan kadın fuhuşa hazırlık yapıyor" ve "kadınlar dövülebilir" gibi skandal açıklamalarıyla infial yaratan Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nurettin Yıldız, sosyal medya üzerinden kendisine hakaret ettiği iddiasıyla Çerkezköy Havadis Gazetesi imtiyaz sahibi A. Kadir Kıldıze’den davacı oldu.

Çarşamba, 08 Ocak 2020 14:16
AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politika Kurul Üyesi olan Adnan Tanrıverdi'nin görevlerinden istifa ettiği öne sürüldü.

3. Uluslararası Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSM) İslâm Birliği'nin Kongresi'nde yaptığı konuşmada, “Mehdi gelecek.

Pazartesi, 20 Ocak 2020 16:19
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Libya'da bir korgeneralimiz bulunacak' dediği ismin kim olduğu belli oldu.

Meclis'ten geçen Libya tezkeresinin ardından Libya'ya Genelkurmay 2. Başkanı Korgeneral Metin Gürak'ın gönderildiği öğrenildi.

Odatv yazarı Müyesser Yıldız'ın haberine göre, Libya'ya gönderilen Gürak, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında derdest edilip Akıncı'ya götürülen isimlerden biriydi.

Pazartesi, 06 Ocak 2020 01:12
Öğrenciler tarafından gelen tepkilerin ardından İstanbul Üniversitesi zamlı yemekhane tarifesini iptal ettiğini duyurdu.

Yemekhane zamlarının ardından öğrecilerin tepkisi karşısında İstanbul Üniversitesi yönetimi geri adım atarak zam kararını iptal etti.

Salı, 28 Ocak 2020 07:54
Oyuncu Tuna Arman, 'Binlerce tarikat şeyhinin bu ülkeye bir akut köpeği kadar faydası yok' paylaşımı nedeniyle AKP medyası tarafından hedef gösterildi.

Elazığ'daki depremin ardından gericiler AKP tarafından alınmayan önlemlerin üzerini örtüp halka yönelik suçlamalarda bulunurken, oyuncu Tuna Arman, "Binlerce tarikat şeyhinin bu ülkeye bir akut köpeği kadar faydası yok" şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Arman'ın bu paylaşımının ardından Yeni Akit adlı "gazete", Arman'ı hedef alan bir habere imza attı.

Pazar, 05 Ocak 2020 18:30
İstanbul'da 1 lira 75 kuruş olan 100 gram simidin fiyatı bugün itibariyle 2 lira oldu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu tarafından 11 Ekim 2019 tarihinde alınan kararın bugün yürürlüğe girmesiyle, İstanbul'da 1 lira 75 kuruş olan 100 gram simidin fiyatı bugün itibariyle zamlanarak 2 liraya yükseltildi.

Konfederasyon tarafından alınan karar esnaflara iletilerek yeni fiyat listesi tezgahlara asıldı.

Perşembe, 09 Ocak 2020 11:47
Yalova Üniversitesi öğretim görevlisi Ebubekir Sifil, 'erkeğin her ilde eşi olabilir' sözlerini söylediği videosu için Youtube’a telif başvurusu yaptı. Youtube Babiali Tv’nin canlı yayın hakkını dondurdu. Gazeteci Mustafa Hoş, susturamadıkları gazetecileri yasal boşluktan yararlanarak susturmaya çalıştıklarını söyledi ve sessiz kalmayacaklarını belirtti.

Babiali  Tv’de Mustafa Hoş'un programının canlı yayın hakkı donduruldu. Yalova Üniversitesi öğretim görevlisi Ebubekir Sifil, “erkeğin her ilde eşi olabilir” sözlerini söylediği videosu için Youtube’a telif başvurusu yaptı. Youtube Babiali Tv’nin canlı yayın hakkını dondurdu. Bu sebeple canlı yayın yapılamıyor. 

BU 'SEFİL' BİR SANSÜRDÜR

Çarşamba, 22 Ocak 2020 18:48
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Doç. Dr. Mustafa Gürsoy, 6 Aralık 2019'da atandığı görevinden 1,5 ay sonra istifa etti.

Kasım ayında istifa eden Taylan Engin’in yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Daire Başkanlığı’na getirilen Doç. Dr. Mustafa Gürsoy istifa etti.

Pages