3913 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2020 13:42
Erkan Yıldız koronavirüs salgını esnasında evde kalamayanların hikayesini, Orhan Kemal'in Cemilesi'yle birlikte değerlendirerek yazdı.

“Cemile”, kitaptan çıkıp, tüm manzarayı bir film karesi gibi gözümüzün önüne getiren şu cümleyle başlıyor.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 09:43
Salgın koşullarında yurttaşlar faturaları nasıl ödeyeceklerini düşünürken, şirketler sayaçlar nasıl okunacak, doğalgaz faturaları nasıl tahsil edilecek derdine düşmüştü. İktidar yurttaşları değil şirketleri sevindirdi. Sayaçlar okunmayacak ama faturalar ödenecek!

2014 – 2018 yılları arasında 14,5 milyon abonenin elektriğini, 5,5 milyon abonenin ise doğalgazını kesen patronları koronavirüs salgını korkuttu.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 10:25
Yeni koronavirüs salgını hızla yayılırken yurttaşların 'faturalar iptal edilsin' çağrısına yanıt vermeyen AKP, dağıtım şirketlerinin taleplerini karşılamaya devam ediyor.

Yurttaşların salgın nedeniyle evlerinde kalmaya sevk edildiği koşullarda kaçınılmaz olarak artan elektrik, su ve doğalgaz faturaları sonucu şirketler yurttaşlara kesme tehditleri yollarken hükümet enerji şirketlerini korumak üzere tedbirler almaya devam ediyor.  

Cuma, 03 Nisan 2020 13:51
Hekim, hemşire, diş hekimi, teknisyen, aile hekimi, eczacı ve takımın daha pek çok bileşeni. 475 sağlık çalışanı yeni koronavirüs salgınının ülkemizde hızla ilerlemesine karşı 10 maddelik bir talepler deklarasyonu yayınladı.

475 sağlık çalışanı, hekiminden hemşiresine, diş hekiminden teknisyenine yeni koronavirüs salgınının ülkemizde hızla ilerlemesine karşı 10 maddelik bir talepler deklarasyonu yayınladılar.

Kısa bir süre süre önce 600’den fazla sağlık çalışanının koronavirüse bağlı olarak hastalandığının bildirildiği koşullarda üç gün önce ilk sağlıkçı yaşamını yitirmişti.

Cumartesi, 07 Mart 2020 12:49
Brezilyalı eski yıldız futbolcu Ronaldo de Assis Moreira, sahte pasaport düzenlemek iddiasıyla Paraguay'da tutuklandı.

Brezilyalı eski yıldız futbolcu Ronaldo de Assis Moreira (Ronaldinho) ve kardeşi Assis, sahte pasaport düzenledikleri iddiasıyla Paraguay'da gözaltına alındı.

Salı, 24 Mart 2020 18:00
Yıldız Teknik Üniversitesi mevcut pandemi sırasında uzaktan eğitim sistemine geçeceğini duyurmuştu, ancak akademisyenler ve öğrenciler ders saatlerinde sisteme girmekte zorlanıyor.

Kovid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan önlemler kapsamında YÖK, üniversitelerin belirli bir müddet kapalı olacağını duyurmuştu. Yıldız Teknik Üniversitesi'yse (YTÜ) bu hafta itibariyle uzaktan eğitim sistemini uygulamaya koydu, ancak düzenin kurulmasının ikinci günü olmasına rağmen birçok ders işlenemedi.

Perşembe, 05 Mart 2020 16:14
Dün Meclis'te CHP'li Engin Özkoç'a yumruk atan AKP'li İbrahim Halil Yıldız'ın elinin üç yerinden kırıldığı öğrenildi.

Meclis'te dün  yaşanan kavgada, CHP'li Engin Özkoç'a yumruk atan AKP'li İbrahim Halil Yıldız'ın eli kırıldı.

Yıldız'ın elinde üç parçalı kırık olduğu öğrenildi.

Yıldız, ameliyata alındı.

Cuma, 06 Mart 2020 11:13
Yeniçağ gazetesi köşe yazarı Murat Ağırel, şüpheli sıfatı ile ifade vermeye çağırıldı.

Yeniçağ gazetesi köşe yazarı Murat Ağırel, sosyal medyadan yaptığı açıklamada kendisini Cumhuriyet Başsavcı Vekili'nin aradığını duyurdu.

Ağırel, "Şüpheli sıfatı ile saat 14.30'da ifade vermeye gideceğim" diye yazdı.

Salı, 10 Mart 2020 09:43
Halk yoksullukla boğuşurken patronlar zenginleşmeye devam ediyor. Forbes Türkiye, Türk milyarderler listesini yayımladı. Türkiye derin bir krizle boğuşurken geçen yıla göre milyarder sayısı arttı. Krizin yükü yoksulların, getirisi patronların hanesine yazıldı...

2020 yılında, Türkiye'den 29 dolar milyarderi çıktı.

Geçen yıla göre 3 patron daha milyarder listesine girdi. Genç milyarderlerin yükselişi de dikkat çekti.

Salı, 17 Mart 2020 09:29
Beşiktaş'ta Tyler Boyd ve Fransız Kevin N’Koudou’nun, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle dünkü idmana katılmak istemediği öğrenildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkede liglerin tatil edilmesine rağmen Türkiye’de 26. hafta karşılaşmalarının oynanması tepki çekmişti.

Pazar, 22 Mart 2020 22:43
Salgın günlerinde çocuğunuzla evin penceresinden de gökyüzünü seyredebilirsiniz. Eğer evinizden sadece karşı bina görünüyorsa belki yanınıza kolonya alıp yakındaki bir parkta kısa bir gece yürüyüşüne çıkabilirsiniz.

Yeryüzünde çimlere uzanıp gündüz veya gece gökyüzü seyretmek, iki küre arasında gidip gelen zihnimizde yaşam, dünya, diğer gezegenler üzerine düşünmek için harika bir yoldur. Sonsuzluk, madde, ışık, canlılık, Dünya dışındaki başka canlılar üzerine bitmez bir sorgulamaya girmeyi sağlayan bir kanal gibi görebilirsiniz.

Cumartesi, 07 Mart 2020 15:41
Gazeteci Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu ve Hülya Kılınç’ın tutuklanması; gazeteci Murat Ağırel, Ferhat Çelik, Aydın Keser’in tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmesi ve ODATV haber sitesine erişimin engellenmesi üzerine 42 baro başkanından ortak açıklama geldi: İfade özgürlüğüne açık bir baskı ve gözdağıdır...

Odatv Sorumlu Haber Müdürü ve gazetemiz yazarı Barış Terkoğlu ile muhabir Hülya Kılınç’ın “MİT kanuna muhalefet” gerekçesiyle İstanbul Sulh Ceza Hakimliğince dün tutuklandı. 42 ilin baro başkanından konuyla ilgili ortak açıklama geldi.

İşte o açıklama:

''Saygıdeğer Kamuoyu;

Pazar, 29 Mart 2020 10:40
Deniz Poyraz’ın öykü dili yalın, çarpıcı, aforizmalardan uzak, yaşamın içinden, hatta yaşamın tam orta yerinde. Poyraz ile 'Emine’nin Yanında Konuşulmayacak Şeyler' adlı öykü kitabına, edebiyata, kültür-sanat alanına, sınıfsal olana ve mücadeleye dair konuştuk.

Deniz Poyraz dergi, gazete ve kitap eklerindeki eleştiri ve makalelerinin yanına 2018 yılında bir öykü kitabı eklemiş oldu ve ne de iyi yaptı. “Emine’nin Yanında Konuşulmayacak Şeyler”de yer alan öykülerin bir bölümü deyim yerindeyse epey sarsıcı.

Cuma, 20 Mart 2020 07:44
BEDAŞ İstanbul'un birçok ilçesinde elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu, tarihleri ve yerleri açıkladı.

İstanbul’un birçok ilçesinde 27 Mart’a kadar elektrik kesintileri yaşanacak.

BEDAŞ’ın resmi internet sitesinden duyurulan kesinti listesi şu şekilde:

20 Mart 2020 Cuma günü planlı kesinti programı

Pazartesi, 17 Şubat 2020 16:04
Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Elazığ depreminin ardından yaptığı gerici açıklamalarla büyük tepki toplayan Bedri Gencer’in lisans öğrencilerine verdiği sosyoloji dersinin öğretim görevlisi değişti.

Elazığ depreminin ardından yaptığı gerici açıklamalarla büyük tepki toplayan Bedri Gencer’in lisans öğrencilerine verdiği sosyoloji dersinin öğretim görevlisi değişti.

Pages