3825 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 04 Aralık 2019 11:56
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Deprem Çalıştayı'nın ikinci gününde konuşan bilim insanları, deprem sonrası kentte temiz su bulunamayacağını ve yangınların ve salgın hastalıkların meydana geleceğini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Deprem Çalıştayı'nın ikinci gününde bilim insanları, İstanbul'da deprem sonrasına ilişkin uyarılarda bulundu.

Pazar, 01 Aralık 2019 09:48
TOKİ, Mersin, Malatya ve Trabzon’da yapılacak millet bahçelerine yaklaşık 74 milyon TL harcayacağını açıkladı. Trabzon’da yapılacak olan Vakfıkebir Millet Bahçesi’ne ‘Ekmek Müzesi’ inşa edileceği belirtildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran 2018 seçimlerinde gündeme getirdiği millet bahçesi projelerine milyonlar harcanmaya devam ediliyor.

Çarşamba, 04 Aralık 2019 16:59
MHP lideri partisinin Meclis'e sunduğu af paketini 'Cumhur İttifakı çatısı altında tezat ve tersliklerin yaşanmaması' amacıyla 'beklemeye aldığı'nı duyurdu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin geçen yıl Eylül ayında Meclis'e sunduğu af paketini "beklemeye aldığını" duyurdu.

Pazar, 17 Kasım 2019 20:21
Usta oyuncu Yıldız Kenter tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

91 yaşındaki usta tiyatrocu Yıldız Kenter tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Akciğer tedavisi gören Kenter bir süredir yoğun bakımdaydı.

1928’de İstanbul’da doğan Kenter, Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmasının ardından da 11 yıl Devlet Tiyatrosu’nda çalışmıştı.

Salı, 19 Kasım 2019 12:07
Akciğer rahatsızlığı nedeniyle 91 yaşında yaşamını yitiren usta tiyatrocu Yıldız Kenter için Kenter Tiyatrosu'nda bir tören düzenlendi.

Akciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede pazar günü yaşamını yitiren Yıldız Kenter, son yolculuğuna uğurlanıyor. 

Kenter'in cenazesi ilk olarak Kenter Tiyatrosu'na getirildi. Burada düzenlenen törene katılan sanatçılar, meslektaşları ve öğrencileri usta oyuncuyu anlattı. 

Cumartesi, 16 Kasım 2019 13:28
Türk tiyatrosunun usta isimlerinden 91 yaşındaki Yıldız Kenter akciğer rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı.

Türk tiyatrosunun usta isimlerinden Yıldız Kenter yoğun bakıma kaldırıldı. 

BirGün'den Burak Abatay'ın haberine göre, yaşadığı akciğer rahatsızlığı sebebiyle İstanbul’da Amerikan Hastanesi’ne kaldırılan Kenter’in durumunun kritik olduğu öğrenildi.

 

 

Pazar, 24 Kasım 2019 00:33
'Seyirci olmak' eskiden beri toplumumuzun vazgeçemediği davranışlardan birisi. 'Beni Kör Kuyularda' Güldiyar'ın gözünden dökülen taşın anlamından çok 'seyirci' hallerimize ayna tutan tarafıyla tartışılmayı, konuşulmayı hak ediyor. Ülkemiz, Muzaffer ve Güldiyar'ın üzerine mafya tarafından çökülmüş evine, benliklerine ve onları seyre dalan insanlara bu kadar benzerken taşın ne önemi var. Erkan Yıldız yazdı...

Hasan Ali Toptaş, son romanı “Beni Kör Kuyularda”da köyden kente göçmüş bir ailenin umutla başlayıp hüzünle devam eden öyküsünü ele alıyor. Köyden kente yapılan “umutlu göçlerin” aslında köyle kent arasında kalmış, kentin çeperlerine kurulan yerleşimlere yapıldığını biliyoruz.

Çarşamba, 13 Kasım 2019 10:55
2002 yılından bu yana öyküleri yayımlanıyor. 2010'da ilk öykü kitabı Deli Bal ile Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü'nü aldı. Erkan Yıldız ve Güneş Yaman, 2017'de KHK ile işini kaybeden Pelin Buzluk'la yazarlık serüvenini konuştu.

2002 yılından bu yana çeşitli dergilerde öyküleri yayımlanan Pelin Buzluk, 2010 yılında yayımlanan ilk öykü kitabı Deli Bal ile Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü'nü, ikinci öykü kitabı Kanatları Ölü Açıklığında ile Selçuk Baran Öykü Ödülü'nü, 2016 yılında yayımlanan En Eski Yüz ile 63. Sait Faik Öykü Armağanı'nı almaya hak kazandı.

Pazartesi, 11 Kasım 2019 15:01
ABD Başkanı Donald Trump'ın Paris Anlaşması’ndan çekilme kararı 'iklim dostu', 'iklim düşmanı' ikileminde ele alınmaya devam ederken, tartışmanın arkasında sermaye gruplarının daha fazla kâr kavgası duruyor.

ABD Başkanı Donald Trump, 4 Kasım’da Paris Anlaşması’ndan çekilme sürecini resmen başlattı. Trump’ın Paris Anlaşması’ndan çekilme kararı yeni değil. Başkanlığa seçildiğinden beri iklim değişikliğine inanmadığını her fırsatta dile getiren ABD Başkanı, 1 Haziran 2017’de sözleşmeden çekileceğini ilan etmişti. 

Salı, 19 Kasım 2019 15:38
Kütahya, Manisa, Amasya, Siirt, Iğdır ve Balıkesir'in ardından AKP Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız de istifa etti. Balıkesir dışındaki 6 ilde de, 31 Mart yerel seçim sonuçlarında AKP ilk sırada yer alamamıştı.

AKP'de kongre öncesi il başkanı istifaları sürüyor.

AKP’deki son istifa haberi Çanakkale'den geldi. AKP Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız sosyal medyadan yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu.

GENEL MERKEZ İSTEDİ

Yıldız'ın açıklaması şöyle:

Çarşamba, 27 Kasım 2019 12:13
23 Haziran seçiminden önce İmralı'ya giderek Abdullah Öcalan'ın mektubunu açıklayan Doç. Dr. Ali Kemal Özcan'ın Munzur Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanlığı görevinden alındığı öğrenildi.

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminden 2 gün önce İmralı'ya giderek Abdullah Öcalan'ın mektubunu açıklayan Doç. Dr. Ali Kemal Özcan görevinden alındı. 

T24'ten Candan Yıldız'ın haberine göre, Munzur Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanlığı görevinden alınan Özcan, kararın "idari bir karar" olduğunu söyledi. 

Cumartesi, 23 Kasım 2019 19:23
Direnişler Meclisi’nin 'KHK’lar iptal edilsin, OHAL Komisyonu kapatılsın' sloganı ile yapmak istediği konser iptal edilmişti. Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde yapılması planlanan konser öncesi 18 kişi gözaltına alındı.

Direnişler Meclisi’nin “KHK’lar iptal edilsin, OHAL Komisyonu kapatılsın” sloganı ile yapmak istediği konser iptal edilmişti. Nuriye Gülmen, konser için Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezi’ne gittiklerini ve 18 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Gülmen ayrıca yaralıların olduğunu da yazdı.

Cumartesi, 02 Kasım 2019 00:00
Orhan Gökdemir

Nihal Atsız “Türkçü-Turancı” fikrin son temsilcilerinden biriydi. Tartışmasız bir ırkçıdır. Yalnız ırkçılığı tartışmasız olmakla birlikte “Müslümanlığı” tartışmalıdır. Türkçü-Turancılar Türklerin en eski dini “Şamanizm’e” inanma eğilimindedir. Arabist Türk, Türk-İslamcı MHP’den ayırıyoruz.

Perşembe, 28 Kasım 2019 09:36
Ufuk Uras, Oral Çalışlar ve Kadir İnanır gibi isimlerin yer aldığı 'Demokratik Gelişim Enstitüsü' toplantısı Tiran’da yapıldı. Londra merkezli kurum ABD ve AB’nin müdahale ettiği bir ‘barış süreci’nin sağlanması amacını güdüyor.

Demokratik Gelişim Enstitüsü (Democratic Progress Institute – DPI) Tiran’da toplandı. “Yetmez ama evet”çi kalabalığın yeni adresi olan DPI, Londra merkezli bir Türkiye kuruluşu. Toplantıda "YAE'ciler dışında dikkati çeken isimler de AKP’nin “Akil İnsanlar”ı... 

Cuma, 01 Kasım 2019 15:08
15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden olan Adil Öksüz'ün kaçmasına yardım edenlere ilişkin iddianamede kaçış hikayesine de yer verildi.

15 Temmuz darbe girişiminin kritik isimlerinden Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yardım eden  1'i firari 4'ü tutuklu 5 sanık hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

Pages