11291 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 05 Nisan 2020 11:58
Suriye Demokratik Gençlik Birliği üyeleri, Şam ve çevresindeki işçi aileleri ve yoksul aileler için insani yardım hazırlıyor.

Dünya Demokratik Gençlik Federasyonu (WFDY) kanallarından edinilen bilgiye göre, Suriye Birleşik Komünist Partisi ve Suriye Demokratik Gençlik Birliği’nin inisiyatifiyle, ülkedeki mevcut koronavirüs salgını sebebiyle ekonomik olarak etkilenen yoksul işçi ve ailelere çeşitli erzak yardımları organize ediliyor.

SAVAŞIN ETKİSİ SÜRERKEN SALGINLA MÜCADELE

Cumartesi, 04 Nisan 2020 09:19
Şaibelerin odağı haline gelmiş yardım kuruluşu Kızılay, salgın zamanında, 'ekonomik durgunluk' gerekçesiyle 'kısa çalışma'ya geçme kararı aldı.

Patronların ‘kriz’ dönemlerini bahane ederek emekçilerin maaşında kesintiye gitmesine, maaşın bir kısmını da İşsizlik Fonu üzerinden devlete ödettirmesine olanak sağlayan ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ için son başvuru hazırlığı haberi Kızılay’dan geldi.

‘İNSANLARIN ZOR ZAMANINDA YANINDAYIZ AMA İŞÇİLERİN…’

Çarşamba, 01 Nisan 2020 12:24
Diyanet'ten yapılan açıklamada, 'Zekatların bu günlerde ulusal düzeyde başlatılan dayanışma kampanyaları vasıtasıyla toplanıp hak sahiplerine ulaştırılması caizdir' denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşlara IBAN atarak duyurduğu "bağış kampanyası" hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada, "Zekatların bu günlerde ulusal düzeyde başlatılan dayanışma kampanyaları vasıtasıyla toplanıp hak sahiplerine ulaştırılması caizdir" denildi. Diyanet'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

Cuma, 03 Nisan 2020 09:24
Belediyelerin yardım toplamasını engelleyen AKP, birçok yandaş vakıf ve derneğe ise izinsiz yardım toplama yetkisi vermişti. O dernek ve vakıfları bir kez daha hatırlatıyoruz.

Yardım Toplama Yasasının 6’ncı maddesinde; “kişi ve kuruluşlar, yetkili makamdan izin almadan yardım toplayamazlar. Ancak kamu yararına çalışan dernek, kurum ve vakıflardan hangilerinin izin almadan yardım toplayabilecekleri, Cumhurbaşkanınca belirlenip ilan edilir” denilmektedir.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 09:09
Türkiye'den İspanya ve İtalya'ya yardım malzemesi götürecek olan uçak Etimesgut Askeri Havaalanı'ndan havalandı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya'ya Çarşamba günü bir uçak, İtalya'ya ise bir gemi dolusu sağlık malzemesi göndereceklerini söylemişti.

Erdoğan'ın açıklamasının ardından İspanya ve İtalya'ya yardım malzemesi götürecek olan uçak Etimesgut Askeri Havaalanı'ndan havalandı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 10:10
AKP'li bazı belediyeler İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ve Bakan Soylu'nun açıklamalarına rağmen yardım kampanyası düzenlemeye devam ediyor. Bu durum genelgenin muhalefet ve iktidar partisi belediyeleri için çifte standartla uygulandığı eleştirilerine neden oluyor.

AKP'li Gaziantep Şahinbey Belediyesi, "yardıma ihtiyacı olan vatandaşların taleplerini karşılamak üzere" çağrı merkezi sistemi kurdu. Belediyenin verdiği bilgiye göre internet sitesindeki talep formunun doldurulmasının ardından değerlendirmeler sonucunda ailelerin talepleri adreslerine ulaştırılıyor.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 15:07
CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, İçişleri Bakanlığının belediyelere yönelik yardım toplama yasağını içeren genelgeye, 'Engellemeyin, yarın bunun hesabı size sorulur' diyerek tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İçişleri Bakanlığı'nın 81 ile gönderdiği, "Belediyeler valilikten izinsiz yardım toplayamaz" genelgesine tepki gösterdi.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 07:35
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, belediyelerin bağış hesaplarına bloke konulmasının ardından 'Devlet, vali izin vermeden banka numaraları açıklayıp 'Ben yardım topluyorum' derseniz başka devlet, yeni hükümet oluşturmak istiyorsunuz' açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs salgını nedeniyle İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yardım topladığı hesaplara bloke konmasının ardından "Devlet, vali izin vermeden banka numaraları açıklayıp 'Ben yardım topluyorum' derseniz başka devlet, yeni hükümet oluşturmak istiyorsunuz" açıklamasında bulundu.

Perşembe, 02 Nisan 2020 10:39
Çin’deki Küba Büyükelçisi Carlos M. Pereira’nın yaptığı açıklama, ABD’nin Küba’ya karşı olan insanlık dışı tutumlarına bir yenisini daha eklediğini gözler önüne serdi.

Küba’nın Çin Büyükelçisi Carlos Miguel Pereira Hernández, elçiliğin sitesinden yaptığı açıklamada, Alibaba ve Jack Ma Vakfı’nın kurucusunun dünyanın dört bir yanına gönderdiği tıbbi yardımların ABD ablukası nedeniyle Küba’ya ulaştırılamadığını söyledi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 08:05
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun müdahalesi sonrası yardım toplaması engellenen Mansur Yavaş, belediyeye gelen yardım talebi sayısını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı'nın müdahalesi sonrası yardım toplaması engellenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, işini kaybedenlerden gelen gıda ve nakit başvuru sayısını açıkladı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 07:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüs salgını nedeniyle başlattığı 'yardım kampanyası'nda toplanan miktar açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüs salgını nedeniyle hafta başında duyurduğu Biz Bize Yeteriz Türkiyem bağış kampanyasında toplanan para belli oldu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medyadan yaptığı duyuruda kampanyaya şimdiye kadar 552 milyon 529 bin 912 TL bağış yapıldığını açıkladı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 08:25
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı 'yardım kampanyasına' bağış için okul yönetimlerinin öğretmenlere baskı yapmaya başladığı öğrenildi.

Okul müdürleri, il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri yöneticileri, öğretmenlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı “Biz Bize Yeteriz’’ kampanyası için bağış yapmalarını istiyor. 

Çarşamba, 01 Nisan 2020 15:09
İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinin ardından yardım kampanyası durdurulan ve banka hesaplarına haciz kararı getirilen İBB, Danıştay'a yürütmeyi durdurma ve iptal davası açtı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), koronavirüs salgını nedeniyle evde kalan yurttaşlar için başlattığı yardım kampanyasının İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgeyle durdurulmasına ve banka hesaplarına bloke konulmasına karşı dava açtı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 22:44
PTT 'sosyal mesafe kuralının uygulanamadığı, yoğunluk yaşanan' şubelerini geçici olarak kapatma kararı aldı. Sosyal yardım ödemelerinin evlerde yapılacağı bildirildi.

PTT "yoğunluk yaşanan" şubelerini geçici olarak kapatma kararı aldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında "2 milyon ihtiyaç sahibi aileye bin lira tutarında yapılacağı" açıklanan ödemeler bugün salgın koşullarında büyük bir plansızlıkla başlamıştı.

Yurttaşlar, ödemeleri alacakları PTT şubeleri ve ATM'lerin önünde uzun kuyruklar oluşturmuştu.

Perşembe, 02 Nisan 2020 09:53
AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘IBAN’ vererek duyurduğu ‘yardım kampanyası’, yoksulluk sınırında yaşayan kamu emekçilerine yönelik dayatma ve fişleme aracına dönüşmüş durumda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “yardım kampanyası” çağrısı farklı yönleriyle tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Kamuda çalışan emekçilere “bağış” dayatması yeni bir hâl alırken, kimi kurumlarda 30’da bir maaş kesintisi, kimi kurumlarda bağış sonrası dekont iletilmesi isteniyor.

’30’DA BİRİ KESİLECEK’

Pages