124301 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 17 Şubat 2020 15:36
Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin Türkiye Merkez Bankası'na son birkaç günde 4 milyar dolar aktardığı belirtildi.

Libya Merkez Bankası Likidite Kriz Komitesi Başkanı Ramzi Ragab Agha, Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH) Türkiye Merkez Bankası'na 4 milyar dolar aktardığını açıkladı.

Agha, Libya'da Trablusgarp merkezli hükümet tarafından Türkiye Merkez Bankası'na son birkaç gün içinde 4 milyar dolar nakit rezervinin mevduat olarak aktarıldığını söyledi.

Pazartesi, 10 Şubat 2020 14:52
TKG, Elazığ Depremi'nin ardından afetlerin pedofilinin yasaklanmasından dolayı olduğunu söyleyerek 'Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı' diyen Bedri Gencer'e yönelik protesto sonrası bir açıklama yaptı.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde (YTÜ) pedofiliyi savunduğu beyanlarıyla ülke gündemine gelen Bedri Gencer adlı profesörün bu sabahki dersi öğrencilerin protestosuna sahne olurken, Türkiye Komünist Gençliği (TKG) konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.

Perşembe, 20 Şubat 2020 14:24
NATO'nun resmi Twitter hesabından Türkiye'nin NATO'daki tarihinin anlatıldığı ve ittifaka destek açıklaması yapılan Türkçe bir video yayınlandı.

NATO, Türkiye'nin üyeliğine yönelik sosyal medya hesabından "Biz ortak değerlere sahip bir aileyiz. Mütefiklerimizle barış ve istikrar için birliğiz. Türkiye NATO'dur" mesajlı bir destek videosu yayınladı.

"We are NATO" (Biz NATO'yuz) etiketiyle yayınlanan videoda, Türkiye'nin NATO'ya katılım süreci ve Türkiye'nin NATO içerisindeki görevleri Türkçe olarak anlatılıyor. 

Çarşamba, 12 Şubat 2020 09:56
Almanya'nın dış istihbarat servisi BND ve ABD istihbaratı CIA'in Türkiye dahil 100'den fazla ülkede hükümetlerin şifreli haberleşmelerini yıllarca ortak olarak izlediği ortaya çıktı.

Alman kamu televizyonu ZDF, ABD'li Washington Post gazetesi ve İsviçre kanalı SRF'in ortaklaşa yaptığı haberde, Almanya'nın dış istihbarat kuruluşu BND ile ABD'nin dış istihbarat servisi CIA'in ortaklaşa dinleme faaliyetleri yürüttüğü ortaya çıktı.

Cuma, 07 Şubat 2020 19:58
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonominin büyüme eğilimine geri döndüğünü savunduğu konuşmasında ‘ Elhamdülillah Türkiye üretiyor, büyüyor' dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomimiz 2019 yılı ilk çeyreği itibarıyla büyüme eğilimine geri dönmüştür. Alınan tedbirler meyvelerini vermiş, hem ekonomiye duyulan güven iyileşmiş hem de ekonomide çarklar daha hızlı döner hale gelmiştir” dedi.

Cuma, 14 Şubat 2020 10:41
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Mevlüt Çavuşoğlu ile Sergey Lavrov'un pazar günü Münih'te bir araya geleceğini duyurdu.

Suriye’deki gelişmeler üzerine gerilen Türkiye-Rusya ilişkilerinde yeni bir gelişme yaşandı.

Reuters’ın son dakika olarak duyurduğu habere göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rus mevkidaşı Sergey Lavrov Almanya’da bir araya gelecek.

İki bakanın yapacağı görüşmenin Pazar günü Münih Güvenlik Konferansı çerçevesinde gerçekleşeceği belirtiliyor.

Cuma, 07 Şubat 2020 12:10
Türkiye Basketbol Federasyonu, Shane Larkin'in Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı başvurusunun onaylandığını açıkladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu, "Shane Larkin, Türk vatandaşlığını kazandı. Böylelikle Shane Larkin, A Erkek Milli Takımımızın formasını giyebilme hakkını elde etmiş oldu" açıklamasında bulundu.

Anadolu Efes forması giyen Larkin, Efes'in Bayern Münih'i 104-75 mağlup ettiği karşılaşmada 49 sayıyla Euroleague tarihinde bir maçta en çok sayı kaydeden oyuncu olmuştu.

Salı, 04 Şubat 2020 19:34
Avrupa Birliği’nin Türkiye’nin Kıbrıs açıklarındaki sondaj faaliyetleri nedeniyle iki Türkiye vatandaşına yaptırım uygulama kararı aldığı bildirildi.

Avrupa Birliği (AB), Türkiye’nin Kıbrıs açıklarındaki sondaj faaliyetlerinden sorumlu tuttuğu iki Türkiye vatandaşına yaptırım kararı aldı.

Bloomberg’ün haberine göre, AB diplomatları bugün Brüksel’de yapılan toplantıda iki Türkiye vatandaşına yaptırım kararını onayladı.

Cumartesi, 08 Şubat 2020 21:58
Suriye’nin İdlib’de cihatçılara karşı ilerlemesi devam ederken Türkiye İdlib’e yönelik büyük bir sevkiyat harekatına girişti.

Suriye Ordusu’nun İdlib’deki şeriatçı çetelere yönelik operasyonları sürerken, bölgedeki TSK’ya ait gözlem noktaları da Suriye birlikleri tarafından kuşatılmaya başladı. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye Ordusu’nun gözlem noktalarının çevresinden çekilmesi için Şubat ayının sonuna kadar ‘süre vermiş’ durumda.

Çarşamba, 19 Şubat 2020 16:00
Libya'nın doğusundaki geçici hükümetin Dışişleri Bakanı Abdulhadi Huveyj, Türkiye'nin Libya'ya bin paralı asker gönderdiğini açıkladı.

Libya'nın doğusundaki geçici hükümetin Dışişleri Bakanı Abdulhadi Huveyj, Türkiye'ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çarşamba, 05 Şubat 2020 11:15
Türkiye'nin Libya'da Trablus merkezli Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne destek amacıyla El Kaide ve IŞİD bağlantılı paralı asker konuşlandırdığı öne sürüldü.

Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı iki askeri liderin ve bir Suriyeli savaş gözlemcisinin Associated Press'e (AP) aktardığına göre, Türkiye, Libya'nın Trablus kentine UMH'ye destek amacıyla cihatçı örgütlerle ilişkili 4 bin yabancı savaşçı gönderdi.

Perşembe, 20 Şubat 2020 18:53
Bloomberg’in Ankara’dan bir üst düzey yetkiliye dayandırdığı haberine göre Türkiye güney sınırına yerleştirmek üzere ABD'den iki Patriot füze bataryası istedi.

Bloomberg’den Selcan Hacaoğlu’nun haberine göre, Türkiye ABD’den güney sınırına konuşlandırmak için iki adet Patriot bataryası talep etti. Haberde Türkiye’nin bu sistemleri "Suriye ordusunun Rus hava kuvvetlerinin desteğiyle yapacağı olası saldırılara karşı" talep ettiği belirtildi.

Pazartesi, 10 Şubat 2020 16:40
Dışişleri Bakanlığı, 'Türkiye ile Rusya Federasyonu arasında gerçekleştirilen toplantı sona erdi' açıklamasında bulundu.

Türk ve Rus heyetlerin, İdlib'deki duruma ilişkin Dışişleri Bakanlığı'nda yaptığı görüşme sona erdi.

Toplantı, Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal ile Rusya'nın Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev ve Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi  Sergey Verşinin'in başkanlığında yapıldı.

Çarşamba, 19 Şubat 2020 20:47
Independent Türkçe'nin haberine göre Türkiye, NATO’ya İdlib’e yönelik bir harekat gerçekleştireceğini bildirdi ve NATO’dan şehir üzerinde önleme uçuşu yapmasını talep etti.

Independent Türkçe'nin haberine göre Türkiye, üyesi olduğu NATO’ya İdlib’e yönelik bir harekat gerçekleştireceğini bildirerek NATO’dan şehir üzerinde önleme uçuşu yapmasını talep etti.

Bugün partisinin grup toplantısında konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan İdlib harekatının an meselesi olduğunu söylemişti. 

Salı, 04 Şubat 2020 11:59
Ulusal gelirden sağlığa ayrılan payın en düşük olduğu OECD ülkesi Türkiye. Üstelik yılar içinde sağlığın ulusal gelirden aldığı pay azalıyor.

“Sağlıkta devrim yaptık" diyen AKP'nın “devrim” iddiasını sorguladığımız dizi yazıya devam ediyoruz.

Sağlık harcaması ülkenin ve o ülkeyi yöneten siyasi yapının sağlığa verdiği önemin doğrudan göstergesidir.

Pages