1924 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 04 Nisan 2020 12:16
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İzenerji şirketinde Park ve Bahçeler Dairesi çalışanı Aydoğan Adagümeli, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Bir süredir yoğun bakımda koronavirüs tedavisi gören İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanı Aydoğan Adagümeli, kurtarılamadı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu küresel salgın nedeniyle bir çalışma arkadaşımızı kaybetmenin acısı ve üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi, yakınlarına, çalışma arkadaşlarına başsağlığı diliyorum” açıklamasında bulundu.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 15:45
Koronavirüs salgınından etkilenenler için başlattıkları bağış kampanyaları durdurulan İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir belediyelerinin de aralarında bulunduğu 11 CHP'li büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayımladı.

Koronavirüs salgınından etkilenenler için topladıkları bağışlar bloke edilen İstanbul, Ankara ve İzmir'in de içinde olduğu 11 CHP'li büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayımladı.

Salı, 31 Mart 2020 07:36
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kritik iki haftaya girildiğini belirterek, "Valimiz öncülüğündeki ilk Pandemi Kurulu toplantısında iki hafta süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinde fayda olduğunu ifade ettik" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çin'den dünyaya yayılan ve binlerce insanın ölümüne neden olan yeni tip Koronavirüs'le (Covid-19) mücadelede kritik iki haftaya girildiğini belirterek, "Valimiz öncülüğündeki ilk Pandemi Kurulu toplantısında iki hafta süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinde fayda olduğunu ifade ettik" dedi.

Cumartesi, 28 Mart 2020 13:02
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 'Gaziemir Fuarizmir'de 110 bin, Kültürpark'ta 23 bin metrekare, iklimlendirmeli kapalı alanı Sağlık Bakanlığımızın kullanımına tahsis için harekete geçtik. Umarım hiç ihtiyaç duyulmaz' açıklamasında bulundu.

Türkiye'de yeni koronavirüs salgını yayılmaya devam ederken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den konuya ilişkin açıklama geldi.

Pazartesi, 30 Mart 2020 11:08
Van'ın Başkale ilçesinde bir mahalle ile bir mezra koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındı. Tunceli Valiliği ise Mazgirt İlçesi’ne bağlı Geçitveren Köyü’nde İstanbul'dan gelen bir kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine köyün karantinaya alındığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, ülkemizde toplam koronavirüs vaka sayısı 9 bin 217'ye, can kaybı ise 131'e yükseldi. Salgın nedeniyle yerleşim yerleri karantina alınmaya devam ediyor. 

VAN

Cumartesi, 07 Mart 2020 21:15
'Bugün kadına yönelik şiddet olgusunun tarihte 'tunç ve baltanın' yanında gönderilmesi için yapılacak olan şey, kısa vadede bir sonrakini hedeflemek ve bu düzeni sosyalizmle değiştirmektir. Kadına yönelik şiddet sorununu ancak; özel mülkiyetin tasfiyesiyle toplumsal üretim ilişkilerinin yeniden belirleneceği sosyalizm çözebilir.'

Bundan birkaç ay önce 25 Kasım’da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’yi konuştuk: Komünist Kadınlar üç büyük il başta olmak üzere pek çok kentte, mahallede, semt evinde güncel olduğu ölçüde tarihsel de olan bu soruna dair etkinlikler düzenlediler; verili durumu, güncel tehditleri, kadına yönelik şiddet olgusunun kökenini ve bu sorunun nasıl ortadan kaldırılabileceğini anlattılar. 

Cumartesi, 21 Mart 2020 18:57
65 yaş üstü üzeri yurttaşlar için toplu taşıma araçlarında ücretsiz ulaşım imkanı İzmir'de askıya alındı.

İzmir'de 65 yaş üstü üzeri yurttaşlar için toplu taşıma araçlarında ücretsiz ulaşım imkanı askıya alındı.

Konuya ilişkin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu:

Cumartesi, 21 Mart 2020 16:53
Üsküdar'da yaşlı yurttaşların kullanmamaları için eski Belediye Binası'nın bulunduğu meydandaki banklar söküldü.

"Evde kalın" çağrılarına rağmen yaşlı yurttaşların sokaklara çıkmaya devam etmelerine karşı alınan önlemler kapsamında Üsküdar'da eski Belediye Binası'nın bulunduğu meydandaki banklar söküldü. Belediye görevlileri bankların tamamını kaplayan yaşlı yurttaşları kaldırdıktan sonra meydandaki bütün bankları söküp topladı.

Çarşamba, 11 Mart 2020 19:11
Dersim'de yol çalışması yapan iş makinesi devrildi. Kazada ağır yaralanan operatör Eyüp Aslan kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Yaralı Mustafa Tuğrul'un tedavisi sürüyor.

Dersim'de, yol çalışması yapan Karayolları Şube Müdürlüğü bünyesindeki iş makinesinin devrilmesi sonucu operatör Eyüp Aslan yaşamını yitirdi, Mustafa Tuğrul ise yaralandı.

Merkeze bağlı Çiçekli köyü yakınlarında yol çalışması yaptığı sırada kontrolden çıkarak şarampole devrilen iş makinesinin operatörü Eyüp Aslan kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Salı, 17 Mart 2020 17:10
Munzur Çayı'nda eğitim yapan Jandarma Arama Kurtarma timinin botunun devrilmesi sonucu bir asker akıntıya kapılarak kayboldu.

Munzur Çayı'nda eğitim yapan Jandarma Arama Kurtarma timinin botu devrildi. Suya düşen 3 asker kurtulurken, akıntıya kapılan 1 asker kayboldu.

DHA'nın haberine göre Tunceli-Ovacık karayolunun 7'nci kilometresinde meydana gelen olayda, Munzur Çayı'nın Anafatma mevkisinde eğitim yapan İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki JAK timinin kullandığı bot devrildi.

Pazartesi, 02 Mart 2020 23:55
Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de TSK tarafından gönderilen takviye unsurlara yapılan saldırıda bir askerin yaşamını yitirdiğini, bir askerin yaralandığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de bugün bir askerin yaşamını yitirdiğini, bir askerin ise yaralandığını açıkladı.

Pazar, 01 Mart 2020 16:48
Suriye'de hava saldırısında yaşamını yitiren Uzman Onbaşı Ahmet Alpaslan için memleketi İzmir'de düzenlenen askeri törende Alpaslan'ın ağabeyi, 'Ölmesin artık kimse, ölmesin yeter. Asker ölmesin artık, bir şeyler yapın, yeter' diye haykırdı.

Suriye'nin İdlib kentindeki hava saldırısında yaşamını yitiren 23 yaşındaki Uzman Onbaşı Ahmet Alpaslan İzmir'in Gaziemir ilçesinde toprağa verildi.

Cuma, 06 Mart 2020 16:49
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten hakkında soruşturma başlatılan CHP Grup Başkanvekili Özkoç'un da arasında olduğu 28 milletvekiline ait 55 dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un da arasında bulunduğu 28 milletvekiline ait 55 dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Cuma, 27 Mart 2020 17:37
Ankara 5. İdare Mahkemesi, 12 baronun olağanüstü genel kurul çağrısını reddeden Türkiye Barolar Birliği’nin kararının yürütmesini durdurdu.

Ankara 5. İdare Mahkemesi, 12 baronun olağanüstü genel kurul çağrısını reddeden Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) kararının yürütmesini durdurdu.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre kararda, TBB’nin olağanüstü genel kurula gitmeme kararının hukuka aykırılığının açık olduğu vurgulandı. 

Perşembe, 19 Mart 2020 07:32
Kapasitesinin üzerinde dolu olan cezaevleri koronavirüs salgını nedeniyle tehdit altında. 33 baro tarafından yapılan açıklamada, tutukluların tahliye edilmesi çağrısı yapıldı.

Türkiye'de etkisini arttıran koronavirüs salgının ardından 33 Baro cezaevleri ile ilgili ortak açıklama yaptı.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır barosunun da aralarında bulunduğu 33 baronun yaptığı açıklama şöyle:

Pages