3513 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 04 Nisan 2020 15:54
Çin'de yeni koronavirüs salgınında ölenler için bugün üç dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Çin'de yeni koronavirüs salgınından yaşamını yitirenleri anmak için bugün ülke genelindeki tüm bayraklar yarıya indirilirken, ülkedeki tüm eğlence faaliyetleri yasaklandı.

Aynı zamanda geleneksel Qingming Festivali'ne denk gelen yas gününde, üç dakika boyunca saygı duruşunda bulunuldu.

Çarşamba, 25 Mart 2020 09:26
Koronavirüs yüzünden araç trafiği yüzde 70 azaldı. 3 ay daha böyle giderse köprü ve otoyollara ödenecek garanti bedelleri 9,1 milyar liraya çıkacak ve kaynak ihtiyacının arttığı bugünlerde sadece birkaç şirket milyarlarca lirayı cebine indirmiş olacak.

2019 yılı için Yavuz Sultan Selim ve Kuzey Çevre Otoyolu’nu işleten IC İçtaş İnşaat–Astaldi konsorsiyumu ICA’ya 3 milyar 50 milyon lira garanti ödemesi yapıldı. Sadece tek bir firmaya araç geçiş garantisi adı altında hazineden yapılan ödeme, açlık tehdidiyle karşı karşıya kalan milyonlara yapılacak ödemenin tam 1,5 katı.

Pazartesi, 30 Mart 2020 16:35
Koronavirüse karşı tedbirler kapsamında getirilen seyahat kısıtlamalarının ardından İstanbul'a giriş ve çıkışlarda trafik polisleri tarafından ateş ölçümü ve yaş kontrolü yapılıyor.

Koronavirüs salgınına karşı getirilen seyahat kısıtlamalarının ardından İstanbul giriş ve çıkışlarında uzun araç kuyrukları oluştu. Trafik polisleri durdurulan araçlarda ateş ve yaş sınırı kontrolü yapılıyor.

Cumartesi, 07 Mart 2020 10:49
İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Beyoğlu ilçesinde trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar duyuruldu.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Beyoğlu ilçesinde yarın saat 15.00’den tedbirlerin bitimine kadar trafiğe kapatılacak yollar duyuruldu.

Trafiğe kapatılacak yollar şöyle: 

Pazartesi, 09 Mart 2020 15:15
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olası İstanbul depremine ilişkin iki korkusu bulunduğunu söylerken, 'Biri iletişim, diğeri de trafiktir. Ortak bir deprem hattı oluşturmaya çalışıyoruz. Ancak trafik meselesi...Bunları konuşmak zorundayız. Bir, ambulanslar binaya ulaşamaz. İki aldığı hastaları hastaneye götüremez. Bu bir gerçek' dedi.

Uzun yıllardır deprem toplanmaları alanlarını AVM'ye çevirmekle eleştirilen, depreme karşı önlem yerine art arda yeni rant projelerini hayata geçiren AKP, şimdi de deprem korkusunu açıklamaya başladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da Türkiye Belediyeler Birliği'nde düzenlenen Afet Azaltma ve Deprem Toplantısı'na katıldı.

Çarşamba, 04 Mart 2020 12:20
Manisa'da işçi servisi kamyona arkadan çarptı, ilk belirlemelere göre 2 işçi yaşamını yitirdi.

Manisa'nın Akhisar ilçesinde işçi servisinin kamyona arkadan çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 2 işçi öldü, 8 işçi yaralandı.

Saat 08.00 sıralarında, Kapaklı Mahallesi'nde meydana gelen kazada tavuk firmasında çalışan işçileri taşıyan servis, tır ile kamyon arasında sıkıştı.

Salı, 03 Mart 2020 16:55
İçişleri Bakanı Soylu, 'Kimse kusura bakmasın bizim buna sabrımız kalmadı' dedi, otobüsler için sıkıyönetim ilan ettiklerini açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, otobüslere yönelik denetimlerin artırıldığını belirterek "Otobüsler açısından Mart ayından itibaren yıl sonuna kadar ölçekleyebileceğimiz tüm yerlerde sıkıyönetim ilan edilmiştir" dedi.

Cuma, 20 Mart 2020 21:57
Hollanda’da alkol testini koronavirüslü olduğunu söyleyerek reddeden ve polislerin yüzüne öksüren bir kişi hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, Hollanda'nın Leiden kenti yakınlarındaki Noordwijkerhout kasabasında yaşandı. 

Çarşamba akşamı trafik kontrolü yapan iki polis memuru, alkollü olduğundan şüphelendikleri 23 yaşındaki sürücüyü durdurdu. 

Pazar, 08 Mart 2020 17:51
Kuzey Marmara Otoyolu Kınalı-Odayeri Kesimi Açılış Töreni'nde konuşan Erdoğan, 'Kanal İstanbul Projesi de en yakın zamanda ihaleye çıkıyor' diye konuştu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu Kınalı-Odayeri Kesimi Açılış Töreni'nde konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Pazar, 15 Mart 2020 13:23
Medipol Üniversitesi’ne tahsis edilen Ankara Tren Garı Yerleşkesi’nde inceleme yapan bilirkişi raporunda ‘tarihi ve tescilli binaların korunması imkânsız’ denildi. Raporda, tahsis edilen alandaki plan değişikliğinin de mevzuata aykırı olduğu vurgulandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi’ne tahsis edilen TCDD Ankara Garı Yerleşkesi’ni inceleyen bilirkişi heyetinin hazırladığı raporun ayrıntıları ortaya çıktı.

Perşembe, 26 Mart 2020 10:50
Çin'de son iki günde tespit edilen yeni koronavirüs vakalarının tümünün yurt dışından gelen ve virüsü orada kapmış kişiler olduğu bildirildi.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, ülkede son 24 saatte 67 vakanın tespit edildiğini, bunların tamamının yurt dışı kaynaklı olduğunu duyurdu.

Sputnik'in aktardığına göre, komisyon, önceki gün tespit edilen 47 vakanın tamamının da yurt dışı kaynaklı olduğunu bildirmişti.

Cumartesi, 07 Mart 2020 07:23
Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan, kızının ölümü hakkında yayımlanan Hacettepe Üniversitesi'ne ait olduğu belirtilen raporun üniversiteye ait olmadığını belirterek suç duyurusunda bulundu.

Dün DHA'nın sabah saatlerinde yayımladığı habere göre, Hacettepe Üniversitesi Adli Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nergis Cantürk'ün Rabia Naz'ın ölümüne ilişkin adli tıp ve kriminal raporlarını inceleyerek hazırladığı raporu Meclis komisyonuna ulaştığı iddia edilmişti.

Çarşamba, 04 Mart 2020 18:14
AKP'nin 'kapıları açıyoruz' söyleminin ardından Edirne'ye giden binlerce sığınmacı sınırı geçemediği gibi geri de dönemiyor. Irak Türkmeni bir sığınmacı, 'Şu anda ortada kaldık biz, 6 gündür. Ne Türkiye bizi alıyor ne de Yunanistan alıyor. Dünden bu yana 40 kilometre yürüdük' dedi.

Edirne'de sınırda günlerdir bekleyen sığınmacılar Türkiye'ye alınmadıklarını söyledi.

Zekeriya isimli Irak Türkmeni sığınmacı geri dönemediklerini, polislerin ve jandarmanın kendilerini İstanbul'a almadığını söyledi.

Sınırdaki sığınmacı şunları söyledi:

Pazartesi, 23 Mart 2020 00:00
Kemal Okuyan

Amerika Birleşik Devletleri, devrimden sonra Küba’ya birden fazla kez biyolojik saldırıda bulundu. Küba tarımını ve hayvancılığını sabote etmek için türlü hastalıklar yaydılar. Kübalıların sağlığını doğrudan tehdit eden girişimleri de oldu.

Pazartesi, 16 Mart 2020 19:27
Aile Sağlığı Merkezleri, sağlık hizmetlerinin ilk basamağında duruyor ve bugün sağlık yönetimi ASM hekimlerinden olası KOVİD-19 hastalarını da karşılamasını bekliyor. Oysa ASM hekimlerine bırakın koruyucu tıbbi maske ve tulumları, basit maske bile verilmiş değil. İstanbul Aile Hekimliği Derneği yetkilileri başvurularından sonuç alamadıklarını anlattı.

Aile Sağlığı Merkezleri, ülkemizde sağlık hizmetlerinin ilk basamağında duruyor. Uygulamada, rahatsızlığı olan yurttaşlar kayıtlı oldukları Aile Sağlığı Merkezleri'ne giderek ilk muayeneyi oluyorlar.

Koronavirüs pandemisi ile bu uygulama değişmiş değil. Yüksek ateş, öksürük gibi KOVİD-19 enfeksiyon belirtisi de olabilecek rahatsızlıklarla ASM'lere başvurular oluyor.

Pages