18 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 20 Mart 2020 07:44
BEDAŞ İstanbul'un birçok ilçesinde elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu, tarihleri ve yerleri açıkladı.

İstanbul’un birçok ilçesinde 27 Mart’a kadar elektrik kesintileri yaşanacak.

BEDAŞ’ın resmi internet sitesinden duyurulan kesinti listesi şu şekilde:

20 Mart 2020 Cuma günü planlı kesinti programı

Çarşamba, 16 Mart 2016 00:28
İstanbul’un Ataşehir, Bahçelievler, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenler, Esenyurt, Fatih, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Şile ve Tuzla ilçelerinde, yarın elektrik kesintisi yaşanacak.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ) ve Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) tarafından yapılan açıklamalara göre; 16 Mart 2016 Çarşamba günü (yarın), yatırım ve bakım-onarım çalışmaları kapsamında, 12 ilçede belli saatlerde elektrik kesintisi yaşanacağı bildirildi.

AVRUPA YAKASINDA 9 İLÇEDE ELEKTRİK KESİLECEK

Cuma, 18 Eylül 2015 17:13
Milliyetçi Hareket Partisi de 1 Kasım'dak seçim için milletvekili listesini açıkladı.

MHP, Yüksek Seçim Kurulu’na 1 Kasım 2015 milletvekili genel seçimleri için aday listesini sundu.

Liste şu şekilde:

Pazartesi, 08 Haziran 2015 11:17
7 Haziran seçimleri sonrası milletvekili listesi de belli oldu.

İşte il il vekil listesi:

Salı, 07 Nisan 2015 19:58
CHP'nin aday listesinin tamamı açıklandı.

CHP'nin 7 Haziran seçimleri için aday listesinin tamamı açıklandı.

Listenin illere göre dağılımı şu şekilde:

ADANA:

Salı, 07 Nisan 2015 16:22
Cumhuriyet Halk Partisi, 7 Haziran seçimleri öncesi milletvekili adaylarını açıkladı.

2015 Genel Seçimlerinde CHP'nin milletvekili aday listesi netleşti.

İşte CHP'nin aday listesi

Salı, 20 Mayıs 2014 18:57
Soma'da yaşanan facianın ardından muhalefet partilerinin Meclis üyelerine yönelik istifa beklentileri yükseldi. Kamuoyunda geniş bir yankı bulan "istifa et" talepleri, "Meclis'i boşaltın, AKP'yi susturun" başlıklı bir imza kampanyasına dönüşerek büyümüştü.

soL'un notu: Soma katliamının ardından CHP Milletvekili Sabahat Akkiraz'ın istifası ile başlayan ve muhalefet milletvekillerinin meclisi boşaltarak AKP'yi yalnız bırakmasını savunan kampanya, kısa sürede yüzlerce kişinin katıldığı bir imza kampanyasına dönüşmüştü.

Salı, 19 Kasım 2013 21:10
İnsan Hakları Derneği ve BDP, hasta tutuklu ve hükümlülerin tahliyesi konusunda adım atılacağı beklentisiyle 162 kişilik liste hazırladı. Listede Ergenekon tutukluları Fatih Hilmioğlu, Levent Ersöz, İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu ile KCK davasından tutuklu ve hükümlü bulunanlar da var.

Vatan'dan Kemal Göktaş'ın haberine göre, "süreç" tartışmalarıyla birlikte hasta tutuklu ve hükümlülerin tahliyesi konusunda adım atılacağı beklentisi ortaya çıktı.

Cuma, 29 Kasım 2013 12:26
İşçi önderleri, sanatçılar, bilim insanları, gazeteciler, hekimler, avukatlar, gazeteci ve yazarlar Sol Cephe için çağrı yapmaya devam ediyor.

İşçi önderleri, sanatçılar, bilim insanları, gazeteciler, hekimler, avukatlar, gazeteci ve yazarlar Sol Cephe için çağrı yapmaya devam ediyor. Dün işyerlerinden sendika temsilcileri yoğun bir biçimde çağrı metnine imzalarını koydular. Sol Cephe çağrıcılarının birkaç gün sonra netleşeceği ve kuruluş çalışmaları için bir takvim belirleneceği öğrenildi.

Çarşamba, 04 Eylül 2013 18:29
Aydın, sanatçı, gazeteci, sendikacı, işçi temsilcileri ve akademisyenlerden savaşa geçit vermemeye çağrı.

İmzaya açılan metin ve imzacıları şöyle:

"Savaşa Geçit Vermeyelim

Pazartesi, 10 Haziran 2013 21:05
"Halkımızın ayağa kalkmasını destekliyoruz" diyen ODTÜ öğretim elemanları ve çalışanları, tüm ülkeye yayılan Gezi direnişinin ardından artan ve yaygınlaşan devlet şiddetini kınadı.<blockquote></blockquote>

ODTÜ öğretim elemanları ve çalışanları siyasal iktidarın şiddete dayalı anlayış ve uygulamalarına karşı çıkarak imza kampanyası başlattı.

Pazartesi, 08 Nisan 2013 20:33
AKP'nin yeni anayasa girişimine karşı başlatılan imza kampayası çok büyük bir etki yarattı. Aydınlar arasında geniş bir destek gören metin yaygın bir biçimde halkın imzasına açılacak.

AKP'nin yeni anayasa girişimine karşı başlatılan imza kampayası çok büyük bir etki yarattı.

Pazartesi, 17 Ekim 2011 21:32
2009 yılında ortaya çıkan YOL-İŞ sendikasındaki yolsuzluk iddiaları Bayram Meral’in milletvekilliğinin sona ermesi ile birlikte yeniden gündeme geldi. Yolsuzluk iddialarının bir numaralı sanığı olan Ramazan Ağar ise hâlâ YOL-İŞ sendikasının Genel Başkanlığı görevinde bulunuyor.

YOL-İŞ sendikasında 2009 yılında ortaya çıkan yolsuzluk iddialarının üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen sendika Genel Başkanı Ramazan Ağar görev başında. Yolsuzluk iddiaları ve konuyla ilgili hazırlanmış olan bilirkişi raporu ise Bayram Meral'in milletvekilliği görevinin sona ermesi ile yeniden gündeme geldi.

Pazartesi, 13 Haziran 2011 12:00
TBMM'nin 24. dönem milletvekilleri ve partileri şöyle:

ADANA: Ömer Çelik (AKP), Mehmet Necati Çetinkaya (AKP), Necdet Ünüvar (AKP), Fatoş Gürkan (AKP), Ali Küçükaydın (AKP), Mehmet Şükrü Erdinç (AKP) Osman Faruk Loğoğlu (CHP), Ümit Özgümüş (CHP), Turgay Develi (CHP), Ali Demirçalı (CHP) Muharrem Varlı (MHP), Ali Halaman (MHP), Seyfettin Yılmaz (MHP), Murat Bozlak (Bağımsız).

Pazartesi, 11 Ekim 2010 15:14
Ankara Barosu seçimini Demokratik Sol Avukatlar Grubu adayı Metin Feyzioğlu kazandı.

Ankara Barosu'nun 61. Olağan Genel Kurulu, 9-10 Ekim tarihlerinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda yapıldı. İlk gün genel kurul görüşmelerine ayrılırken ikinci gün oy verme işlemi gerçekleşti.

Pages