5436 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2020 22:11
Türk Tabipleri Birliği Aile Hekimliği Kolu Başkanı Dr. Filiz Ünal, Konya'da karantinaya girmeyen bir umrecinin 257 kişiye koronavirüs bulaştırdığını ve 5 kişinin de ölümüne neden olduğunu söyledi.

Türk Tabipleri Birliği Aile Hekimliği Kolu Başkanı Dr. Filiz Ünal, katıldığı bir televizyon programında koronavirüsün nasıl yayıldığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sözcü'den Müslüm Evci'nin haberine göre Ünal, Konya’da karantinaya girmeyen bir umrecinin virüsü 257 kişiye bulaştırdığını ve 5 kişinin de ölümüne neden olduğunu belirtti.

Perşembe, 02 Nisan 2020 17:33
Erdoğan AKP'li belediye başkanlarından, salgın nedeniyle geçim sıkıntısı çekenleri 'yalnız bırakmamaları'nı isterken 'Bu konuda valilikle, kaymakamlıkla işbirliği halinde olmalısınız' dedi. Erdoğan 'Bugünleri fırsat bilip milletimizin gönül kapılarının bize sonuna kadar açılmasını sağlamalıyız' diye konuştu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP'li belediye başkanlarıyla video konferans aracılığıyla yaptığı toplantıda konuştu.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle CHP'li belediyelerin düzenledikleri yardım kampanyaları durdurulurken AKP'li belediyelerin kampanyalarının devam ettiği gündeme gelmişti.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 15:32
Erdoğan, belediyelerin başlattığı bağış kampanyalarının 'devlet içinde devlet olmak' anlamına geldiğini, yasaların buna izin vermediğini ileri sürdü.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınına ilişkin belediyeler tarafından başlatılan bağış kampanyalarına ilişkin "Devlet içinde devlet olmanın bir anlamı yoktur" dedi.

Cuma, 03 Nisan 2020 08:30
Mesut Odman

Bir aydan daha uzun bir süre geçmiş üzerinden. “Güncel” derken tırnak içine alma gereğini duyduğum, çünkü öyle olup olmadığı tartışmalı bu yazılara ara verdiğimi duyururken, nedenini belirtmemiştim. O neden ortadan kalkmış değil: Çok önemsediğim bir iki çalışmayı tamamlanabilir düzeye getirmek için zihnimi her günün hayhuyundan uzaklaştırma ihtiyacı idi söz konusu olan.

Cuma, 03 Nisan 2020 00:15
Rıfat Okçabol

Hemen her olay, öğrenme kaynağı olup yeni bir şeyler öğrenmemize yol açabiliyor. Bu tür öğrenmelerde, öğrenme süreci, öğrenilenlerin içeriği, niteliği ve kalıcılığı, kişiden kişiye değişebiliyor. Öğrenme alışkanlığı edinmiş kişilerle, yeni öğrenilenleri daha önceki öğrenmeleriyle ilişkilendirebilenlerin daha çabuk öğrendikleri görülüyor.

Pazartesi, 16 Mart 2020 11:28
On iki sendika ve dernek, yeni koronavirüs salgını nedeniyle setlere en az 2 hafta ara verilmesini talep etti.

Sinema, televizyon ve reklam sektörü emekçileri, yeni koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle setlere geçici süreyle ara verilmesini talep etti. 

Sendika ve derneklerin imzacısı olduğu açıklamada "'Geç kaldık' dememek için tüm yetkililere sektör bileşenleri olarak çağrımızdır" denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Cuma, 13 Mart 2020 17:38
ABD'li televizyon papazı Kenneth Copeland, canlı yayında izleyicilerini KOVİD-19'dan tedavi ettiğini iddia etti.

ABD merkezli Right Wing Watch'ın bildirdiğine göre ABD'de kendi televizyon programını yapan papaz Kenneth Copeland, canlı yayında izleyicilerini yeni koronavirüsten (Kovid-19) "tedavi" ettiğini iddia etti.

ABD'li papaz Kenneth Copeland, lüks yaşam tarzı ve 760 milyon dolarlık mal varlığıyla gündeme geliyor.

Pazar, 08 Mart 2020 09:44
Katıldığı televizyon programında 'Ruslardan başka türlü dost olur' diyen Adil Gür hakkında Ankara Barosu tarafından soruşturma başlatıldı.

Ankara Barosu, katıldığı bir programda İdlib’de yaşanan gelişmelerle ilgili konuşurken “Ruslardan başka türlü dost olur” diyen Adil Gür hakkında disiplin soruşturması başlattı.

Salı, 24 Mart 2020 09:02
ABD'nin Teksas eyaletinin Vali Yardımcısı Dan Patrick katıldığı bir televizyon programında alınan salgın önlemlerini 'ülkeyi feda etmek' olarak nitelendirirken insanların çalışmaya geri dönmesine karşılık ülkedeki yaşlı insanların ölmeyi göze alabileceğini söyledi.

ABD'deki iktidar partisi Cumhuriyetçi Parti'ye yakın Fox News'da Tucker Carlson'ın programında konuşan Teksas eyaletinin Vali Yardımcısı Dan Patrick, salgın önlemleri kapsamında insanların evde kalıp işe gitmemesini 'ülkeyi feda etmek' olarak nitelendirdi.

Çarşamba, 11 Mart 2020 10:41
Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, kentte henüz tespit edilmiş yeni koronavirüs (Kovid-19) vakası bulunmadığını söyledi.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli yeni koranavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Pazartesi, 16 Mart 2020 11:44
İstanbul Adalet Sarayı’ndaki tutuksuz dosyalar 14 Nisan’a kadar ertelendi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu, yeni tip koranavirüse (Kovid-19) ilişkin tedbirler kapsamında, "acil" sayılacak hususlar haricinde duruşma ve keşiflerin ertelenmesinin mahkemelerce değerlendirilmesine ilişkin yazı göndermişti.

Bu yazı kapsamında Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki tutuksuz dosyalar 14 Nisan'a kadar ertelendi.

Pazartesi, 02 Mart 2020 11:39
Zorlu Holding’e ait olan fabrika Koreli LG firmasına satıldı.

Vestel Elektronik’in yaptığı açıklamada Polonya’da bulunan Vestel fabrikasının, bina ve arazisiyle birlikte 31.4 milyon dolara Kore menşeli LG’ye ait kimyasal firması LG Chem Wrocław Energy’e satıldığı açıklandı. Maliyet optimizasyonu nedeniyle tesisin satışına karar verildiği ifade edildi.

Satılan tesisin bir televizyon montaj fabrikası olduğu belirtildi.

Perşembe, 12 Mart 2020 21:05
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Küresel ölçekte etkili olan virüse karşı okullarımızda alınan tedbirleri açıklayacağız. Öğrencilerimizin sağlığı için Nisan ayında yapılacak tatilin öne alınarak 2 hafta tatil edilmesi kararlaştırıldı' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs tedbiri nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesi hakkında açıklama yaptı.

Selçuk, telafi eğitiminin internet ve TRT aracılığı ile verileceğini duyurdu.

Selçuk'un açıkladığı kararlar şöyle:

Perşembe, 12 Mart 2020 14:15
Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın danışmanı Buseyna Şaban, ABD'yi sadece Suriye'den değil, tüm Ortadoğu'dan kovmak için Suriye'nin müttefikleriyle çalışacağını söyledi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın siyasi ve basın danışmanı Buseyna Şaban, Lübnanlı televizyon kanalı El Mayadeen'e verdiği röportajda, ABD'nin Suriye ve Ortadoğu'daki varlığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Washington'un El Kaide ve IŞİD'i desteklediğini hatırlatan Şaban, ABD'nin El Kaide'nin uzantısı El Nusra'ya destek vermesinin şaşırtıcı olmadığını kaydetti.

Pazartesi, 23 Mart 2020 16:41
RTÜK üyesi İlhan Taşçı bugün başlayan uzaktan eğitim sisteminin yayınlandığı TRT EbaTV'de ortaokul öğrencilerine Adnan Menderes'in idam görüntülerinin izletilmesinin açıkça suç olduğunu belirtti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) CHP'li üyesi İlhan Taşçı bugün başlayan uzaktan eğitim sisteminin yayınlandığı TRT EbaTV'de ortaokul öğrencilerine Adnan Menderes'in idam görüntülerinin izletilmesine tepki gösterdi.

'BU SUÇ YAYINDA SORUMLULUĞU OLAN HERKESİ BAĞLAR'

Pages