12860 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 05 Nisan 2020 10:10
Koronavirüs salgını ülkemizde yayılmaya devam ederken Bitlis Ahlat'ta Erdoğan için saray yapımı sürüyor.

Yeni koronavirüs (Kovid-19) salgınından tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölenlerin sayısı giderek artıyor. İhaleler, inşaatlar ise buna rağmen sürdürülüyor.

Bitlis Ahlat’ta AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapımına başlanan saray inşaatına da devam ediliyor.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 15:32
Erdoğan, belediyelerin başlattığı bağış kampanyalarının 'devlet içinde devlet olmak' anlamına geldiğini, yasaların buna izin vermediğini ileri sürdü.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınına ilişkin belediyeler tarafından başlatılan bağış kampanyalarına ilişkin "Devlet içinde devlet olmanın bir anlamı yoktur" dedi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 17:33
Erdoğan AKP'li belediye başkanlarından, salgın nedeniyle geçim sıkıntısı çekenleri 'yalnız bırakmamaları'nı isterken 'Bu konuda valilikle, kaymakamlıkla işbirliği halinde olmalısınız' dedi. Erdoğan 'Bugünleri fırsat bilip milletimizin gönül kapılarının bize sonuna kadar açılmasını sağlamalıyız' diye konuştu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP'li belediye başkanlarıyla video konferans aracılığıyla yaptığı toplantıda konuştu.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle CHP'li belediyelerin düzenledikleri yardım kampanyaları durdurulurken AKP'li belediyelerin kampanyalarının devam ettiği gündeme gelmişti.

Cuma, 03 Nisan 2020 22:13
İstanbul'da yarından itibaren otobüs, metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarına maskesiz yolcular alınmayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun yarından itibaren otobüs, metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarına yüzünde maskesi olmayan yolcuların alınmayacağını açıkladı.

Cuma, 03 Nisan 2020 17:42
Gazeteci Hakan Aygün, Twitter hesabında yer alan 'ey İBAN edenler' ifadesi nedeniyle gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gazeteci Hakan Aygün Twitter hesabında yer alan “ey İBAN edenler” paylaşımı nedeniyle gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Hakan Aygün dün Bodrum'da gözaltına alınmış ve bugün Bodrum Adliyesi'nde çıkarıldığı savcılık tarafından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Cuma, 03 Nisan 2020 07:30
Osman Müftüoğlu Hürriyet’e başyazar oldu… Ahmet Hakan’ın gazetenin genel yayın yönetmenliğinden sonra en önemli değişiklik bu oldu. Önemsiz değişiklik ise her türlü yandaşlık sınırlarını zorlayan Nedim Şener’in gazeteye transferiydi. Paris’te eğitim almış şarap gurmesi Ertuğrul Özkök yerine imam hatipli Ahmet Hakan, Oktay Ekşi yerine Osman Müftüoğlu. Havuz medyasının “amiral gemisi”nin yönelimi…

Hürriyet'teki yazıları beslenme ve sağlık konularıyla sınırlı Osman Müftüoğlu’nun başyazar atanması salgının yarattığı ruh hali ile ilgili değil. Müftüoğlu hekimliğinin ötesinde sade suya tirit yazılarıyla biliniyor. Üstelik uzmanlığı ile yazdıkları arasında bir bağlantı yok. İç hastalıkları uzmanı ama ‘şunu yiyin bunu yemeyin’den ibaret yazdıkları. Bir tür ölçülü Canan Karatay.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 13:53
Erdoğan'ın iban göndererek başlattığı kampanyaya patronların 180 milyon TL'nin üzerinde bağış yaptığı açıklandı. Daha önce yasada yapılan değişikle ve Cumhurbaşkanı'na tanınan yetkiyle, başbakan ya da bakanlar kurulunca başlatılan yardım kampanyalarına yapılan ayni ve nakdi bağışların tamamı gider olarak gösterilebiliyor. Öte yandan bunun için gerekli olan Cumhurbaşkanı kararı henüz çıkarılmış değil.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iban göndererek başlattığı "Biz bize yeteriz Türkiye'm" isimli bağış kampanyası tartışılmaya devam ediliyor.

Kimilerine göre devlet vatandaşına sahip çıkma görevini bu şekilde kampanyalara havale ederek hem sorumluluktan kaçmaya hem de hiçbir yaraya merhem olmayacak bu etkinliklerle göz boyamaya çalışıyor. 

Cuma, 03 Nisan 2020 22:43
Erdoğan'ın açıkladığı 30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş çıkış yasağı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı ve toplu bulunan yerlerde maske takma zorunluluğu kararlarına dair İçişleri Bakanlığı bir genelge yayımladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs salgınına ilişkin tedbir kararlarına dair İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge "Çok acele" notuyla 81 il valiliğine gönderildi.

Çarşamba, 04 Mart 2020 12:22
Bugün de 'Şehitler tepesi boş kalmayacak' açıklamasını yineleyen AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2013 yılında sosyal medya hesabından 'Her yıl belli sayıda şehit vermeyi, büyük bedeller ödemeyi sineye çeken, kabullenen bir anlayış, ne insanidir ne de vicdanidir' açıklamasında bulunmuştu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında "Şehitlerimizin şehadetleri mübarek olsun. 'Şehitler tepesi boş kalmayacak' dedim, diyorum, diyeceğim" açıklamasında bulundu.

Erdoğan'ın bugün yinelediği "şehitler tepesi" vurgusu, akıllara 7 yıl önce sosyal medya hesabından paylaştığı bir açıklamayı getirdi.

Perşembe, 05 Mart 2020 20:15
​Erdoğan ile Putin'in 6 saat süren baş başa ve heyetler arası görüşmelerinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında İdlib'e ilişkin 3 maddelik ortak belge açıklandı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 6 saat süren görüşmelerin ardından ortak basın toplantısında konuştu.

Çarşamba, 18 Mart 2020 18:18
Çankaya Köşkü’nde yapılan toplantının ardından açıklama yapan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan 21 maddelik ekonomik tedbir paketini açıkladı. 65 yaş üstü vatandaşlara maske ve kolonya dağıtılacağını anlatan Erdoğan, koronavirüsten etkilenen şirketlere yönelik 100 milyarlık destek paketini açıkladı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Çankaya Köşkü’nde koronavirüs salgınına ilişkin yapılan toplantının ardından yaptığı konuşmada 21 maddelik bir ekonomik tedbir paketi açıkladı.

Pazartesi, 30 Mart 2020 20:51
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgını nedeniyle video konferans yoluyla yapılan kabine toplantısının ardından ulusa sesleniş konuşması yaptı. Erdoğan konuşmasında herkesin kendi karantinasını uygulaması çağrısında bulundu ancak üretimin devam edeceğini belirtti. Erdoğan alınan tedbirlerden etkilenen 'dar gelirliler' için bir bağış kampanyası başlattıklarını açıkladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgını nedeniyle video konferans yoluyla yapılan kabine toplantısının ardından ulusa sesleniş konuşması yaptı.

Cuma, 27 Mart 2020 19:40
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada şehirlerin izole edilmesi gibi tavsiye kararları alındığını ve Erdoğan'a sunulduğunu söyledi. Koca alınan tedbirleri Erdoğan'ın açıklayacağını belirtti. Bakan Koca 'Son 24 saatte 17 hastamızı kaybettik. 2069 yeni vaka tespit ettik, toplam can kaybımız 92'yi buldu' dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada son 24 saatte 17 kişinin ölümüyle Türkiye'de toplam can kaybının 92'ye çıktığını belirtti.

Pazartesi, 30 Mart 2020 15:13
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans yoluyla yapılan kabine toplantısının ardından açıklama yapacak.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün video konferans yoluyla yapılan kabine toplantısının ardından açıklama yapacak.

 

Çarşamba, 18 Mart 2020 07:31
Koronavirüs salgını sonrası bir süredir ekranlardan görünmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün başkanlık edeceği koronavirüs toplantısı sonrası alınan kararları açıklayacak.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün koronavirüs ile mücadele çerçevesinde yapılacak eşgüdüm toplantısına başkanlık edecek.

Toplantının ardından Erdoğan'ın koronavirüsle mücadele kapsamında yeni kararları açıklanması bekleniyor.

Pages