2779 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 05 Mart 2020 23:24
Odatv'ye erişim engeli getirildi. Odatv okurları siteye erişmek istediklerinde BTK kararına istinaden 'idari tedbir' uygulandığına ilişkin bir mesajla karşılaşıyor.

Odatv'ye erişim engeli getirildi.

Odatv sitesine girilmek istendiğinde çıkan mesajda, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun kararına istinaden sözkonusu internet sitesi hakkında "idari tedbir" uygulandığı belirtiliyor.

Pazartesi, 09 Mart 2020 13:33
15 Temmuz darbe girişiminde birçok komutanın derdest edildiği düğünün sahibi olan emekli Korgeneral Mehmet Şanver, Ali Babacan'ın partisinin kurucu listesinde yer alan isimlerden biri oldu. Şanver, 15 Temmuz sonrası alınan YAŞ kararlarından sonra istifa etmiş, 15 Temmuz öncesi cemaatçilerin bilinmesine rağmen ordudan tasfiye edilmediğini söylemişti.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında basılan İstanbul Moda Deniz Kulübü’ndeki düğünün ev sahibi olan emekli Korgeneral Mehmet Şanver, Ali Babacan'ın partisinin kurucu isimlerinden biri oldu.

Pazartesi, 23 Mart 2020 10:45
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AKP’lilerin ‘Evet’ dediği kararlar ‘Hayır’a dönüştü. O kararlardan biri TOGO Kuleleri’nin yıkımı oldu. AKP’lilerin fikir ayrılıklarına tepki için AKP Başkanvekili Mümin Altunışık istifa etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde (ABB) AKP grubunun “Evet” dediği kararlar, AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin isteğiyle “Hayır”a dönüştü. Bu durum, AKP içinde büyük rahatsızlık yarattı. Grup Başkanvekili Mümin Altunışık, kendilerine Genel Merkez'den sürekli müdahale edilmesine tepki için görevinden istifa etti.

Çarşamba, 25 Mart 2020 00:00
Mustafa Türkeş

Son haftalarda Covid 19’un bütün dünyaya yayılması üzerine kanaat inşacılığında maharetli “düşünce” kuruluşları harekete geçtiler. Suçu kime yükleyip, sorunu nasıl dönüştürmeye çalışacaklar, göreceğiz.

Pazar, 08 Mart 2020 11:01
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un kardeşi Murat Ersoy'un sahibi olduğu ve iflas eden Atlasglobal'in Hazine ile kurturalabileceği iddia edildi.

Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un ikizi Murat Ersoy'un sahibi olduğu ve iflas ettiğini duyuran Atlasglobal'in Hazine ile kurturalabileceğini öne sürdü. 

Pazartesi, 16 Mart 2020 13:32
Binlerce insanın katledildiği Halepçe Katliamı'nın yıldönümünde Özkan Öztaş yazdı ve 'Saddam öldü kavga bitti mi?' diye sordu.

16 Mart 1988 tarihinde Irak’ın Halepçe kasabasında ve çevresinde yaşananlar tüm dünyada yankı bulmuştu. Dönemin Irak lideri Saddam Hüseyin’in, Irak’ın kuzeyinde İran’la sürmekte olan savaşın parçası olarak Kürtlere dönük devam ettirdiği saldırılarda kimyasal silahlar kullanması, gelişmeleri yeni bir evreye taşıdı.

Cumartesi, 07 Mart 2020 01:15
Aydemir Güler

AKP açısından bir muharebe daha kapandı. Bakmayın hükümet ve yandaşlarının üste çıkma çabasına. Amerikancı düzen muhalefetinin can sıkıntılı halini de gözden kaçırmayın… Önce bilelim ki, “kim kazandı kim kaybetti” sorusunun yanıtı hiç de yalın ve tekdüze değil.

Çarşamba, 18 Mart 2020 00:15
Fatih Yaşlı

Türkiye’deki ilk korona vakasının tespit edilmesinin ardından fırsatçıların maske ve dezenfektanları fahiş fiyata satmaya başlamasına yurttaşların gösterdiği tepkiye ve devletin önlem alması gerektiği yönündeki çağrılara liberallerin verdiği ilk karşılıklardan biri, “devlet fiyatları baskılarsa karaborsa ortaya çıkmaz mı, her satıcının başına polis mi dikeceğiz” şeklinde olmuştu. 

Cuma, 13 Mart 2020 00:15
Korkut Boratav

Ocak 2020’de Cumhuriyet gazetesinden Leyla Kılıç ile bir söyleşi yaptık. Bant çözümlerini gözden geçirdim; gazeteye ilettim. Söyleşi, bazı sorular çıkarılarak ve kısaltılarak 8 Mart Pazar günü Cumhuriyet’te yayımlandı. 

Söyleşinin tümünü aşağıya alıyorum. İki ay önceki tespit ve değerlendirmelerimin bugün de geçerli olduğunu düşünüyorum. 

*** 

Çarşamba, 05 Şubat 2020 15:51
Özelleştirmeci dönemin bir sonucu, alanda önemli birikimi olan devlet kurumlarının geriye itilip sahneye AKUT'un çıkarılmasıydı. Bunu AKP'nin AFAD partizanlığı izledi. Son yaşananlar bu sürecin maliyetlerini ortaya çıkartıyor.

Van'ın Bahçesaray ilçesinde dün bir minibüs ve iş makinesinin üzerine düşen çığın altında kalan 5 kişi hayatını kaybederken, bugünkü arama çalışmalarında düşen ikinci çığda 26 kişi daha hayatını kaybetti. Çığ altında daha kaç kişinin olduğu bilinmezken, yaşanan bu facia 2009'da lağvedilen iki uzman kurumun yerine kurulan AFAD'a daha dikkatli bakmayı zorunlu kılıyor...

Perşembe, 13 Şubat 2020 17:08
Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nden yapılan açıklamada 'Ankapark tasfiye edilmeli, kamu zararı Gökçek'ten tazmin edilmelidir. Kent suçu işleyen Gökçek ve dönemin meclis üyeleri hakkında bir kez daha suç duyurusunda bulunuyoruz' denildi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi yaptığı basın açıklamasında büyük kamu zararlarına neden olan, bilimi ve tekniği reddeden Gökçek dönemi politikalarının iflas ettiğini belirtti.

Salı, 11 Şubat 2020 11:05
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 'Ben başbakan olarak kalsaydım Cumhurbaşkanımızla birlikte ağustos ayındaki YAŞ toplantısında 15 Temmuz’u planlayan kişilerin tümünü tasfiye edecektik' iddiasında bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Medyascopetv’de açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, “Ben başbakan olarak kalsaydım Cumhurbaşkanımızla birlikte ağustos ayındaki YAŞ toplantısında 15 Temmuz’u planlayan kişilerin tümünü tasfiye edecektik” iddiasında bulundu.

Cuma, 14 Şubat 2020 17:24
Melih Gökçek'in 'Ankara’ya yılda 10 milyon turist getirecek' dediği ve milyarlarca lira harcanmasına rağmen borçları nedeniyle kapanan Ankapark, Bursa merkezli ECS Stil Tekstil firmasına devredildi.

Ankapark’ın, işletmecisi GBM Ticaret-Çelik Ortak Girişim Grubu’nun borçları nedeniyle Bursa merkezli ECS Stil Tekstil firmasına devredildiği öğrenildi.

Cumartesi, 15 Şubat 2020 10:42
Bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe alınan kişi sayısı 2019 Aralık’ta yüzde 3 artış gösterdi. Borcundan dolayı yasal takibe giren kişi sayısı 1 milyon 755 bin kişiyi aştı.

Bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı 2019 Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 3 artarak 154 bin kişiye yükseldi. 

Pazar, 16 Şubat 2020 12:46
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Gökçek'in milyarlarca lira harcamasına rağmen borcundan dolayı kilit vurulan Ankapark'ın kira borcunun ödenmediği takdirde firmanın parktan tahliyesini gerçekleştireceklerini belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek'in "Ankara’ya yılda 10 milyon turist getirecek" dediği ve milyarlarca lira harcanmasına rağmen borçları nedeniyle kapanan Ankapark'ın Bursa merkezli ECS Stil Tekstil firmasına devredildiği iddialarına “Duyumlar alıyoruz, doğruluğunu bilmiyoruz” dedi.

Pages