237 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 25 Kasım 2019 19:35
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanlığı, öğretim üyeleri ve öğrencilere yönelik saldırılardan bir hafta sonra yaptığı açıklamada, sempozyuma katılmak isteyen öğrencileri suçladı. SBF Dekanlığı, soruşturmaların başlatıldığını duyurdu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanlığı, geçen hafta düzenlenen "Türkiye’nin Modernleşme Süreci ve Mekteb-i Mülkiye Sempozyumu"nda öğrencilere ve öğretim üyelerine yönelik saldırılarla ilgili açıklama yaptı.

Salı, 19 Kasım 2019 18:29
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde bugün yaşanan saldırılar Mülkiyeliler Birliği’nde düzenlenen basın açıklamasında protesto edildi. Mülkiyeliler Birliği SBF yönetimini istifaya çağırdı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde düzenlenen “Türkiye’nin Modernleşme Süreci ve Mekteb-i Mülkiye” başlıklı sempozyuma öğrencilerin alınmaması ve özel güvenliklerin öğrencilere copla saldırısı ile, sonrasında gün boyu devam eden faşist provokasyon Mülkiyeliler Birliği tarafından protesto edildi.

Cuma, 11 Ekim 2019 08:02
Meclis Genel Kurulunda, yargı reformu paketinin ilk 10 maddesi kabul edildi.

 

TBMM Genel Kurulunda, Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında düzenlemeler içeren Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edildi. 

Görüşmeler kapsamında düzenlemenin ilk 10 maddesi kabul edildi.

Perşembe, 17 Ekim 2019 08:31
Yargı Reformu Strateji Belgesi'nin ilk paketi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında düzenlemeler içeren Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. 

Çarşamba, 28 Ağustos 2019 01:15
Kadir Sev

Devletin bütün kurumları, toplumun gericileştirilmesine hizmet edecek bir anlayışla görev yapıyor.

Cuma, 16 Ağustos 2019 01:15
Rıfat Okçabol

AKP iktidarı öncesinde, Galatasaray, İstanbul Erkek, Robert Kolej ve Ankara TED Koleji gibi liselerle, Boğaziçi, ODTÜ, Siyasal Bilgiler, Mülkiye ve Harbiye gibi eğitim kurumları toplumun gözdesi olan kurumlardı. Bu tür kurumların mensupları mezun oldukları kurum ile tanınır ve birbirlerine diğerlerine göre daha çok bağlılık göstermeleriyle bilinirlerdi.

Pazartesi, 20 Mayıs 2019 17:07
İstinaf Mahkemesi, Ankara Üniversitesi Senatosu'nun Siyasal Bilgiler Fakültesi Disiplin Kurulu'nu yasaya aykırı biçimde oluşturduğuna karar verdi. Mahkeme araştırma görevlisi olarak görev yaparken disiplin cezası verilen Dinçer Demirkent'in başvurusunu kabul ederek hakkındaki cezayı da iptal etti.

Ankara Bölge İdare Mahkemesi (İstinaf) Ankara Üniversitesi Senatosu’nun, Siyasal Bilgiler Fakültesi Disiplin Kurulu’nu yasa dışı biçimde oluşturduğuna karar verdi.

Cumartesi, 25 Mayıs 2019 10:15
İBB seçimlerinin iptali yönünde oy kullanan YSK üyesi İlhan Hanağası'nın eşi Avukat Nur Hanağası'nın AKP'den milletvekili aday adayı olduğu ortaya çıktı.

İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi yönünde karar veren Yüksek Seçim Kurulu üyelerinden İlhan Hanağası’nın eşi Avukat Nur Hanağası’nın AKP’den milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

Konya Barosu Avukatlarından Nur Hanağası, 2015 Genel Seçimlerinde Konya’da AKP’den milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmış.

Pazartesi, 27 Mayıs 2019 10:55
27 Mayıs 1960'ta Adnan Menderes'i iktidardan indiren darbenin üzerinden tam 59 yıl geçti. 27 Mayıs'a giden süreci ve sonrasında yaşananları üzerinden geçen 59 yılın ardından bir kez daha hatırlatıyoruz...

* 1950’lerin sonunda Demokrat Parti iktidarı muhalefete karşı tutumunu sertleştirerek baskıcı tedbirlerini ve saldırgan politikalarını arttırdı. 1958’de DP kendi cephesini sağlamlaştırmak üzere bir Vatan Cephesi kurdu ve Cephe’ye üye olanların adları her gün radyodan yayınlanmaya başlandı.

Perşembe, 24 Ocak 2019 11:22
Binali Yıldırım'ın Belediye Başkan adaylığının resmen açıklanması sonrası Meclis Başkanlığı görevinden ayrılacağı iddiaları gündeme gelirken, Yıldırım'ın yerine Meclis Başkanlığı için konuşulan ilk isim de belli oldu.

31 Mart yerel seçimlerinde AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın adaylığının resmen açıklanması sonrası Meclis'teki görevinden istifa edeceği iddia edildi.

Pazar, 13 Ocak 2019 09:15
Serpil Güvenç

“Şimdi, göz aydın etme zamanıdır.

                                                                                                              Yeni bir dünya doğuyor.

                                                                                                              Şorul şorul giden kan pahası.

Pazartesi, 10 Aralık 2018 16:54
Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileri, fakültenin ana giriş kapısının öğrencilere kapatılmasını protesto etti.

Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi-Mülkiye öğrencileri, fakültenin ana giriş kapısının öğrencilere kapatılmasına karşı forum düzenledi. SBF Orta Kantin’de gerçekleşen foruma çok sayıda öğrenci katılarak kararın geri alınmasını talep etti. 

Cuma, 07 Aralık 2018 15:09
Siyasal Bilgiler Fakültesi-Mülkiye’nin 159. Kuruluş yıldönümü nedeniyle fakültenin düzenlediği törenin kayıtları, fakültenin resmi twitter, facebook ve youtube kanallarına yüklenmeye başlandı. Törende, öğrenciler adına konuşan Tuğçe Doğru ile Dekan Orhan Çelik’in konuşmalarının kaydı sosyal medya hesaplarına yüklenirken, 50. Yıl mezunları adına Sudi Kocaimamoğlu ile Rektör yardımcısı Sibel Özkan’ın konuşmaları yüklenmedi.

4 Aralık 2018 Salı günü Profesör Aziz Köklü Salonunda yapılan törene Rektör Erkan İbiş’in katılacağı açıklanmış, bu nedenle Mülkiyeliler Birliği Genel Başkanı’nın konuşması, onlarca yıldır devam eden geleneğe rağmen programdan çıkarılmıştı.

Salı, 04 Aralık 2018 11:45
Mülkiye’nin 159'uncu kuruluş yıldönümünde Mülkiyeliler Birliği dışlandı. Mülkiyeliler Birliği, davet edilmelerine karşın son dakikada Rektör Erkan İbiş’in gelmesi nedeniyle fakülteye alınmayacaklarının belirtildiğini kaydederek yasağa tepki gösterdi.

Siyasal Bilgiler Fakültesi-Mülkiye’nin 159'uncu kuruluş yılı etkinlikleri programına Mülkiyeliler Birliği dahil edilmedi. Mülkiyeliler Birliği’nin bütün yöneticilerine davetiye gönderildiği halde, her yıl yapılan törende konuşan Mülkiyeliler Birliği yöneticileri, bu yıl konuşamayacak.

Cuma, 02 Kasım 2018 16:57
Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde Doçent Doktor Serdal Bahçe'nin sunumuyla 'Türkiye'nin Krizi; işsizliğe, pahalılığa, geleceksizleşmeye karşı nasıl mücadele edeceğiz?' başlıklı bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide üniversitelilerin yanı başlarındaki arkadaşlarına 'rekabet ve hırs' duyguları ile değil, 'dayanışma hissiyle' yaklaşmaları gerektiği söylendi

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü öğrencileri bugün Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde üniversite öğrencilerinin yaşantılarında krizin etkilerini değerlendirdikleri "Türkiye'nin Krizi; işsizliğe, pahalılığa, geleceksizleşmeye karşı nasıl mücadele edeceğiz?" başlıklı bir etkinlik düzenlediler.

Pages