463 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2020 14:21
Dünyanın dört bir yanından onlarca Komünist Gençlik Örgütü, Kovid-19 pandemisine dönük ortak bir açıklama yayımladı.

Dünyanın dört bir yanından onlarca Komünist Gençlik Örgütü, Kovid-19 pandemisine dönük ortak bir açıklama yayımladı.

Pazartesi, 23 Mart 2020 12:17
Sırbistan Ulusal Tiyatrosu Opera Orkestrası, koronavirüse karşı tüm dünyayla dayanışma amacıyla Youtube'dan Bella Ciao performansını paylaştı.

Sırbistan Ulusal Tiyatrosu Opera Orkestrası, koronavirüsle mücadele sürerken tüm dünyayla dayanışma amacıyla Youtube hesabından konser verdi.

Orkestra tarafından Bella Ciao performansının sergilendiği videoda, konserin tüm dünya halklarıyla dayanışma amacıyla yapıldığı kaydedildi.

Pazar, 22 Mart 2020 15:26
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Kovid-19 salgınıyla mücadele eden Fransa, Almanya, Sırbistan ve İspanya liderlerine mesaj gönderdi ve kamu sağlık krizine karşı en güç silahın dayanışma ve iş birliği olduğunu belirtti.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a gönderdiği mesajda, Fransa hükümeti ve bu ülkedeki çeşitli çevrelerin Çin'in salgınla mücadelesine sağladığı destekler için teşekkür etti ve Çin hükümeti ile halkının aynı şekilde Fransa'nın salgını önleme çabalarını kararlılıkla destekleyeceğini açıkladı.

Pazartesi, 16 Mart 2020 16:49
Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, AB’nin üye olmayan ülkelere tıbbi malzeme ihracatını sınırlandırma kararına tepki gösterdi. Vucic ‘Bu zor süreçte bize tek yardımcı olabilecek Çin Halk Cumhuriyeti’ dedi.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Avrupa Birliği’nin (AB) üye olmayan ülkelere tıbbi malzeme ihracatını sınırlandırma kararına tepki gösterdi.

Yeni koronavirüsle mücadele için olağanüstü hal ilan eden ve şimdiye dek 48 vakanın saptandığı Sırbistan’da cumhurbaşkanı Vucic basın toplantısı düzenledi ve Çin'den tıbbi malzeme ve yardım talep ettiklerini anlattı.

Perşembe, 19 Mart 2020 09:03
Çin kaynaklı olarak yayılan koronavirüs salgının yeni merkezi Avrupa oldu. Avrupa'da yaşanan ölümlerin sayısı Asya'yı yakalarken, önlem açıklamaları gelmeye devam ediyor.

Avrupa'da koronavirüs kaynaklı ölüm sayısı 4 bini aşarak Asya'yı yakaladı. Çin kaynaklı olarak yayılan virüs bu ülkede kontrol altına alınırken, Avrupa virüsün yeni yayılma merkezi oldu.

Dünya genelinde vaka sayısı 220 bine yükselirken, ölü sayısı da 9 bine yaklaştı. Hükümetler önlemleri sıkılaştırdı.

İSVİÇRE'DE İLAÇ SATIŞINA KISITILAMA 

Perşembe, 05 Mart 2020 16:22
Dünya Şampiyonu Sadık Pehlivan’ın Alevi olduğu ve namaz kılmadığı gerekçesiyle Milli Takım’a alınmadığı, başkan Akyüz tarafından hakarete uğradığı iddia edildi.

 

İsmi skandallarla anılan Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Başkanvekili Abdurrahman Akyüz bu kez de ayrımcılık iddialarıyla gündeme geldi. Dünya çapında dereceleri bulunan milli sporcu Sadık Pehlivan, sırf Alevi olduğu ve namaz kılmadığı gerekçesiyle federasyonu yöneten Abdurrahman Akyüz tarafından Wushu Milli Takımı’na alınmadığını savundu.

Perşembe, 26 Mart 2020 15:58
Türkiye Komünist Partisi'nin de dahil olduğu SolidNet üyesi komünist ve işçi partileri, koronavirüs salgını karşısında ortak bir açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada salgın karşısında halk sağlığı tedbirlerinin alınması, tüm koruyucu malzemelerin devlet tarafından ve ücretsiz olarak karşılanması, emekçi sınıfların gelir ve haklarının korunması, koronavirüs bahane edilerek demokratik hakların kısıtlanmasına son verilmesi talepleri dile getirildi.

Türkiye Komünist Partisi'nin de dahil olduğu SolidNet üyesi komünist ve işçi partileri, koronavirüs salgını karşısında ortak bir açıklama yayımladı.

Perşembe, 19 Mart 2020 18:38
Avrupa’da faaliyet gösteren sendikalar ve emek örgütleri ortak yayınladıkları bir bildiriyle mevcut salgın durumunda faturanın işçilere kesilmesine karşı çıktı ve alınması gereken önlemleri sıraladı.

Avrupa’dan sendikalar ve emek örgütleri yeni koronavirüs salgını kaynaklı gelişmelere yönelik ortak bir metin yayımladı.

Salı, 11 Şubat 2020 08:43
Türkiye ilk kez yabancı bir ülkeye, sınır kapılarında 'FETÖ’cü yakalamak gerekçesiyle polis gönderiyor.

Türk polisi, Sırp sınır kapılarında kendi üniforması ile kontroller yaparak, Yunanistan ve Bulgaristan üzerinden Sırbistan'a giden ve Avrupa'ya geçmek isteyen Cemaat üyelerini yakalamaya çalışacak.

Sözcü'nün haberine göre, Türk polisi, Sırp güvenlik güçleri ile gümrük kapılarında ortak devriye görevi yapacak.

Salı, 21 Ocak 2020 10:15
İngiltere merkezli danışmanlık şirketi Maplecroft'ın paylaştığı verilere göre, Türkiye'nin de dahil olduğu 47 ülkede bu yıl kitlesel ayaklanmalar yaşanabilir.

İngiltere merkezli danışmanlık şirketi Maplecroft, bu yıl ayaklanmaların yaşanabileceği ülkeleri gösteren "Siyasi Risk Haritası 2020" başlıklı veriler paylaştı.

Miha Hribernik ve Sam Haynes imzalı çalışmada, 2019 yılında Lübnan, Şili, Haiti gibi ülkelerde başlayan geniş çaplı halk ayaklanmalarının 2020'de artarak devam edeceği belirtiliyor.

Çarşamba, 15 Ocak 2020 10:06
İçlerinde Türkiye Komünist Partisi'nin de bulunduğu 42 parti yaptıkları açıklamayla ABD'nin Ortadoğu'daki saldırılarını kınadı.

Türkiye Komünist Partisi, dünya komünist ve işçi partileriyle birlikte bir açıklama yaparak ABD'nin Ortadoğu'daki saldırılarını kınadı.

Açıklamada emperyalist müdahaleler için halen kullanılan bahanelerin Yugoslavya, Afganistan, Suriye, Libya ve Irak'taki saldırılarda kullanılanlarla aynı olduğu vurgulandı.

Açıklamanın tamamı ve imzacı partiler şöyle: 

Çarşamba, 08 Ocak 2020 15:46
TürkAkım doğalgaz boru hattının açılış töreninde konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iki ülke arasında 'engellemelere rağmen' işbirliğinin geliştiğini söyledi. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada İran ile ABD arasındaki gerilime ilişkin 'Tüm taraflarla konuşabilen bir ülke olarak diplomasi trafiğimizi çok yönlü bir şekilde devam ettireceğiz' dedi. Putin ile Erdoğan tören öncesinde yaklaşık 2 saatlik basına kapalı bir görüşme yaptı.

Rus doğalgazını Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya nakledecek TürkAkım doğal gaz boru hattının açılış töreni başladı.

Törende Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan konuştu.

TÖREN ÖNCESİ BASINA KAPALI GÖRÜŞTÜLER

Çarşamba, 04 Aralık 2019 20:49
Rusya Devlet Başkanı Putin, Bulgaristan’ın Türk Akım doğalgaz boru hattı projesi kapsamındaki çalışmaları bilinçli olarak geciktirdiğini söyleyerek 'farklı yollar bulacağız' diye konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk Akım doğalgaz boru hattı projesi kapsamında Bulgaristan’da yapılan çalışmaları sert bir dille eleştirdi.

Pazartesi, 16 Aralık 2019 18:54
Yugoslavya döneminin ünlü pop şarkıcılarından Lepa Brena'nın Zagreb'deki konserinde hayranlarının Yugoslavya bayrağı dalgalandırmasına Hırvatistan Ordusu’ndan 4 general tepki gösterdi.

Lepa Brena sahne adıyla bilinen Yugoslavyalı pop şarkıcısı Fahreta Živojinović’in Hırvatistan'ın başkenti Zagreb’deki konseri sırasında, konsere katılanların Yugoslavya bayrağı açmalarına milliyetçi 4 Hırvat generali tepki gösterdi.

Pazartesi, 30 Aralık 2019 09:32
Eurostat verilerine göre 2017 yılında hanehalklarının yüzde 39’unun otomobil satın almaya imkanı bulunmayan Türkiye, bu alanda Avrupa'da birinci sırada.

Avrupa Birliği İstatistik Kurumu'na (Eurostat) göre 2017 yılında Türkiye’de hane halkının yüzde 39’unun otomobil satın almaya imkanı bulunmuyor.

Euronews'ta yer alan habere göre, Avrupa’daki 34 ülke içinde Türkiye bu alanda ilk sırada yer alıyor. Doğu Avrupa ve Balkan ülkeleri bu alanda Türkiye’yi takip ediyor.

Pages