1306 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 11 Mart 2020 14:03
Beşiktaş Yeni Levent Anadolu Lisesi'nde okul sınırları içerisinde sigara içtiği öğretmenler veya okul yöneticileri tarafından tespit edilen öğrenciler hakkında okul adına keyfi para cezası kesildiği ortaya çıktı.

Beşiktaş Yeni Levent Anadolu Lisesi'nde okul sınırları içerisinde sigara içtiği öğretmenler veya okul yöneticileri tarafından tespit edilen öğrenciler hakkında okul adına keyfi para cezası kesildiği ortaya çıktı.

Salı, 24 Mart 2020 14:45
Türkiye Komünist Partisi, üye ve gönüllüleri için bir Covid-19 Bülteni yayımlıyor. Bültenin ikinci sayısı virüs ve salgın hakkında derlenmiş bilgilere ayrılmış.

Türkiye Komünist Partisi, üye ve gönüllüleri için bir Covid-19 Bülteni yayımlıyor. İlki 17 Mart tarihinde yayımlanan bülten, e-posta aracılığıyla partinin tüm üye ve gönüllülerine ulaştırılıyor.

Cumartesi, 07 Mart 2020 18:51
Avusturya gümrük yetkilileri, bir Türk şirketine ait otobüste bulduğu 21 bin kaçak koruyucu maskeye el koydu. Tek kullanımlık maskelerin piyasa değerinin 50 bin euro olduğu belirtiliyor.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, yeni koronavirüs salgını nedeniyle koruyucu maskelere birçok ülkede talep artarken, Avusturya'da bir Türk şirketine ait yolcu otobüsünde çok sayıda kaçak koruyucu maske tespit edildi.

Cumartesi, 28 Mart 2020 18:17
Türkiye Komünist Partisi yaptığı açıklamada bir an önce yaşamsal olmayan sektörlerde üretimin durdurulması ve çalışması gereken işletmelerde işçiler için azami tedbir alınması çağrısında bulundu.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), Kovid-19 pandemisine yönelik önlemlerin alınmasının yetersiz ve patronların kârlarını gözeterek alındığının altını çizdiği bir açıklama yayınladı. Açıklamada TKP, bir an önce yaşamsal olmayan sektörlerde üretimi durdurulması ve çalışması gereken işletmelerde işçiler için azami tedbir alınması çağrısında bulundu.

TKP'nin açıklaması şöyle:

Cumartesi, 28 Mart 2020 19:03
‘Evde kal’ yaklaşımı devam ederken bir yandan da ‘Gönüllü karantina’ ‘Kendi OHAL’inizi ilan edin’ söylemlerine hem tepkiler artıyor hem de bu sözde önlemlerin yarattığı belirsizlik genel kaygı halini arttırıyor. İlker Belek, eşitlikçi, kamucu, kaynakların halkın yararına kullanılmadığı bir düzende alınmaya çalışılan önlemlerin de bir anlamı kalmadığını yazdı.

İşler iyice sarpa sardı. Artan vaka sayıları sorunun boyutunu kapitalist sağlık sistemlerinin altından kalkamayacağı bir noktaya taşıdı.

Sonuçta önlemlerin anlamının kalmadığı bir aşamaya sürükleniyoruz.

“Evde kal” yaklaşımı bunun en somut yansıması:

Üretim devam ederken evde nasıl kalınacak?

Cumartesi, 14 Mart 2020 11:56
Bu yıl tıp bayramında sadece ülkenin değil, dünyanın gündemi bir virüsle ve ona bağlı bir küresel salgınla kilitlenmiş durumda. Peki sağlıkçıların sağlığı nasıl?

Çok özel şartlarda bir 14 Mart'a giriyoruz. Sadece sağlık çalışanları değil, tüm Türkiye, hatta dünya özel bir gündemle kilitlenmiş durumda.

Pazartesi, 09 Mart 2020 09:27
Levent Özübek

(9 Mayıs 1945)

"Bi sigara içelim, yoldaşım benim."

Pazar, 29 Mart 2020 00:00
Tolga Binbay

I.

Yeni gelmişim nöbete. Ortalık sakin. Alışkın değiliz servisin böyle olmasına ama tedirgin de değiliz. Normal zamanlarda havada bu tür bir sakinlik olsa diken üstünde oluruz. Sessizlik fırtınanın habercisi gibidir. Ama o gün fırtına beklemiyoruz. Fırtınayı o güne beklemiyoruz.

Pazar, 15 Mart 2020 22:56
Ekin Sönmez, koronavirüsle birlikte yaşananları ve kaçacak bir yerin kalmadığını yazdı.

Koronavirüs sağolsun, bütün ayıplarımızı yüzümüze vurdu.

Kaçacak yer kalmadı.

Perşembe, 26 Mart 2020 15:06
Yeni koronavirüs salgını yayılırken AKP'den 'evde kal' çağrıları gelmeye devam ediyor. Ancak alınmayan önlemler ve işçilerin taleplerine ısrarla kulak tıkanması nedeniyle milyonlarca emekçi her gün salgın riski altında işe gitmeye devam ediyor. AKP'nin hiçbir somut adım atmadan yaptığı bu çağrıya yurttaşlardan '#EvdeKalDemesiKolay' yanıtı geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı yaptıkları her açıklamada yurttaşlara evde kal çağrısında bulunurken, ülke genelinde milyonlarca emekçi her gün işe giderek çalışmak zorunda kalıyor.

Yurttaşlar derhal ücretli izin talep ederken, koronavirüsü fırsata çeviren bazı patronlar ise işten çıkarma ve ücretsiz izin yolunu tercih ediyor.

Çarşamba, 11 Mart 2020 10:58
Sağlık bakanımızın günlerdir ağzında yuvarladığı baklayı çıkarmasıyla birlikte artık milletçe biliyoruz: Yeni Koronavirüs Türkiye'de. Kişisel önlemlerle hastalık önlenebilir ama bir salgın önlenemez. Bunu hatırlatmayı da ihmal etmeden her birimizin teker teker ve giderek topluca yapmamız gerekenleri hatırlatalım istedik.

Sağlık Bakanı’nın yaptığı açıklamayla birlikte Korona ülkemize giriş yapmış oldu. Bundan birkaç gün öncesinde tüm ülkede yapılmış KOVID-19 PCR testlerinin sayısı 1500 civarındaydı.

Çarşamba, 19 Şubat 2020 15:31
Bakanlık verilerine göre kayıtlı çubuk sigara tüketimi 2019'da bir önceki yıla göre yaklaşık 1,2 milyar adet arttı. Kayıtlı sigara satışında kaydedilen bu yeni zirve tüketim artış trendinin devam ettiğini gösteriyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yayımlandığı verilere göre, kayıtlı çubuk sigara tüketimi 2019’da bir önceki yıla göre yaklaşık 1,2 milyar adet artarak 119,7 milyar adete ulaştı.  

Çarşamba, 05 Şubat 2020 12:16
Sigara önemli. Kanser ölümlerinin yüzde 25'i sigaraya bağlı. Belirleyen sosyoekonomik nitelikli nedenleri bizzat kendisi ürettiği için AKP 'sigara sorunumuzu' yasaklarla çözemedi.

“Sağlıkta devrim yaptık" diyen AKP'nın “devrim” iddiasını sorguladığımız dizi yazıya devam ediyoruz.

AKP’nin sağlıkta devrim diyerek şişirdiği tablonun bir başarısızlık tablosu olduğunu, bizzat AKP’nin istatistikleri pek çok konuda doğruluyor.

Bunun bir örneği de sigarayla ilgili.

Salı, 25 Şubat 2020 07:11
Elektronik sigara ve benzeri ürünlerin ithalatı yasaklandı.

Elektronik sigaraya ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararla, elektronik sigara ve elektronik nargile dahil her türlü mamul ve bu mamullerin kullanımında kullanılan elektronik cihaz, aksam, yedek parça ile solüsyonlarının ithalatı yasaklandı.

Pazar, 09 Şubat 2020 21:32
9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü kapsamında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 'Sigaraya haram diyorum ama delillerimiz var' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü sebebiyle, Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından düzenlenen konferansa katıldı.

Sigaranın haram olduğuna dair elinde delliler olduğunu Erbaş, şöyle konuştu:

Pages