1702 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 02 Aralık 2019 14:55
Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı öncesinde açıklama yapan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 'Buradaki temel meselemiz işin kendisini yani istihdamı korumak' dedi.

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2020'de geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere bir araya geldi.

Toplantı öncesi konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun hem işçi hem de işveren bakış açısını dikkate alıp ortak noktada buluşması temel gayemiz" dedi.

Perşembe, 05 Aralık 2019 18:24
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Şule Çet davasında gerekçeli karar çıktıktan sonra istinaf mahkemesine ağırlaştırılmış müebbet talebiyle itiraz başvurusu yapacaklarını söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Şule Çet’in öldürülmesine ilişkin davada gerekçeli kararın açıklanmasının ardından, istinaf mahkemesine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle itiraz başvurusu yapacaklarını söyledi.

Çarşamba, 11 Aralık 2019 08:07
Ahmet Davutoğlu'nun yakın ekibinde yer alan Selçuk Özdağ, yeni partinin cuma günü ilan edileceğini duyurdu. Partinin adının 'Gelecek Partisi' olması bekleniyor. Kurucular listesine ilişkin de ilk isimler belli oldu.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde yer alan, AKP'nin eski Genel Başkan Yardımcılığı, eski Manisa Milletvekilliği de yapmış olan Selçuk Özdağ, yeni partiye ilişkin açıklamada bulundu.

Perşembe, 12 Aralık 2019 13:59
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Gelecek Partisi'nin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı'na verildi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun partisinin kuruluş başvurusu İçişleri Bakanlığı’na resmen yapıldı.

Partinin ismi, “Gelecek Partisi” olarak belirlendi. 

Bakanlığa kuruluş dilekçesini, Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ, Feramuz Üstün, İzzettin Küçük, Nedim Yamalı ve Yeşim Karadağ iletti.

Cuma, 06 Aralık 2019 12:43
Siirt'te Kurtalan Anadolu Lisesi müdür ve idarecilerinin, kız öğrencilerin etek ve pantolon boylarını ölçerek hakaret ettiği anlara ait ses kaydı ortaya çıktı. Okul müdürünün açığa alındığını duyuran Milli Eğitim Bakanlığı, konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldığını belirtti. İzmir Karaburun'da ise 'Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer' paylaşımını yapan ilkokul müdürü başka bir okula öğretmen olarak atandı.

Siirt'teki Kurtalan Anadolu Lisesi'nde okul müdürü Fersende Karataş kız öğrencilere hakaretler eşliğinde etek boyu ölçtü. Olayın ses kaydında müdürün kız öğrencilere, "Kes sesini, terbiyesiz, edepsiz, dengesiz, haddini bilmez" gibi ifadeler kullandığı da duyuluyor. Ses kaydının sosyal medyada yayılmasının ardından okul müdürü açığa alındı.

Cuma, 13 Aralık 2019 07:33
Ahmet Davutoğlu öncülüğünde kurulan Gelecek Partisi'nin Kurucular Kurulu listesi ortaya çıktı.

AKP’den istifa eden eski başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde resmen kurulan Gelecek Partisi'nin Kurucular Kurulu listesi ortaya çıktı.

Aralarında yazar Etyen Mahçupyan ve eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan gibi isimlerin de yer aldığı 154 isim şöyle:

1. Ahmet Davutoğlu

2. Abdülkadir Baykay

3. Abdullah Başçı

4. Abdullah Güzeldülger

5. Abdullar Teber

Cuma, 06 Aralık 2019 00:15
Rıfat Okçabol

İmamların “imam” oldukları geçmiş yıllarda bu söylem, bilinen ancak çok sık kullanılmayan bir söylemdi. 12 Eylül 1980’den sonra ve de özellikle AKP iktidarında yaşanan gericileşme ve piyasalaşma furyasıyla, imamlara biçilen işlev, neredeyse toplum mühendisliğine dönüşmüş bulunuyor. Bu dönüşümle de, “İmamın dediğini yap, yaptığını yapma!” söylemiyle ilişkili olarak bazı değişimler oluyor. 

Salı, 10 Aralık 2019 07:17
AKP hükümeti, BM kararlarına karşı gelerek Trablusgarp’taki islamcı Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne silah temin etmeyi sürdürüyor. AKP Libya’da süren savaşta islamcı hükümetin yanında bulunuyor. Trablusgarp hükümetiyle geçtiğimiz gün imzalanan ‘Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası’ da bunun karşılığı olarak AKP’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmalarının desteklenmesi anlamına geliyor.

AKP hükümeti, geçtiğimiz yıl boyunca Fayez El-Sarraj’ın önderlik ettiği Libya’nın Trablus merkezli İslamcı Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) İHA’lar, zırhlı araçlar, "lazer silahları" ve diğer silahlar ve mühimmatlar gönderdi. BM, UMH’yi Libya'nın meşru hükümeti olarak tanısad da silah satışına karşı çıkan kararları var.

Pazar, 08 Aralık 2019 15:26
Doğa Koleji velileri yarın Milli Eğitim'e gidecek. Amaçlarının kendini bu işe adamış hakkı verilmeyen bütün öğretmenlerin çığlığı olmak olduğunu belirten veliler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması gerçekleştirecek.

Doğa Koleji’nde başta maaş olmak üzere öğretmenlerin haklarının gasp edilmesi üzerine başlayan süreçte velilerin öğretmenlere desteği sürüyor. Veliler, pazartesi günü İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yapacak.

Cuma, 13 Aralık 2019 11:26
'Cibuti'ye cami açmaya gitmek için 744 bin liralık uçak tuttular...' başlıklı haberimiz iki mahkeme dolaştıktan sonra alınan kararla engellendi. Erişim engelleme tuhaflıklarını yazdık. Bir de sürprizimiz var: soL'un engellenen haberleri. Tam liste!

2019 Mayıs'ında yargı reform paketi Erdoğan tarafından yapılan bir toplantıyla duyuruldu. Erdoğan bu toplantıda yaptığı konuşmada "Bir internet sitesinin tamamına değil, engellenmesine karar verilen kısmına erişimin sınırlanmasına imkan verecek bir düzenleme yapılacak." demişti.

Gariplik şu ki, bu düzenleme zaten 2014 yılında yapılmıştı.

Pazar, 17 Kasım 2019 12:30
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 26 meslek için yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildiğini açıkladı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada 26 meslek için yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildiğini, söz konusu mesleklerde yeterlilik belgesi olmayanların artık çalıştırılamayacağını açıkladı.

Bakan Selçuk, yeni uygulama ile bugüne kadar belge zorunluluğu getirilmiş meslek sayısının 143'e yükseltildiğini belirterek şunları söyledi:

Cuma, 22 Kasım 2019 16:16
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk liselerde sınıf tekrarı şartı olmadığı için öğrencilerin performansının düştüğünü belirterek ’öğrenci gerekiyorsa ikmale kalacak’ dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk liselerde sınıfta kalmanın yeniden getirileceğini duyurdu.

Selçuk “Sınıf tekrarı şartı olmadığı için öğrencilerimizin hedefe yönelik algısı dolayısıyla da performansı düştü. Başarıyı yükseltmek için öğrenci gerekiyorsa ikmale kalacak ve imkanlarına göre dersini okulda veya uzaktan eğitimle alacak. Yazın ikmal çalışmaları yapılabilecek” dedi.

Cuma, 22 Kasım 2019 14:41
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 2 Aralık'ta ilk toplantısını yapacağını duyurdu.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2020 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ilk toplantısını 2 Aralık'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda gerçekleştirecek.

Salı, 05 Kasım 2019 21:46
Görevden alınarak tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı hakkında ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Görevden alınarak yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı HDP'li Adnan Selçuk Mızraklı hakkında “örgüt üyeliği” suçlamasıyla 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Mızraklı 19 Ağustos'ta görevden alınmış, 19 Ekim'de gözaltına alındıktan üç gün sonra tutuklanmıştı.

Cuma, 15 Kasım 2019 14:48
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk özel okulların toplam okul sayısına oranının yüzde 19,20'ye çıktığını söyledi. Selçuk'un bütçe görüşmelerinde yaptığı sunuma göre özel liselerin sayısı da 4 yılda 2 katın üstüne çıktı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, özel okullardaki öğrenci sayısı ve oranlarını açıkladı.

Pages