1582 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 05 Nisan 2020 12:54
Yerleşim yerlerindeki karantinalar sürüyor. Şanlıurfa, Bolu, Ordu ve Diyarbakır'da pek çok bölge koronavirüs salgını sebebiyle karantinaya alındı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi, koronavirüs önlemleri kapsamında alınan önlemleri genişleterek, 15 gün süreyle şehir içi ve ilçeler arası hareketliliğin en aza indirilmesi için il, ilçe ve köyler arası gidiş gelişleri durdurdu.

Perşembe, 02 Nisan 2020 21:27
İGDAŞ çalışanı Bengül Demirel Kovid-19 nedeniyle tedavi gördüğü hastaneden dün taburcu edildi. 40 yaşındaki Demirel bugün evinde yaşamını yitirdi.

İGDAŞ'ta geçtiğimiz günlerde Kovid-19 testi pozitif çıktığı için Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Küçükyalı Müşteri Hizmetleri biriminde çalışan Bengül Demirel yaşamını yitirdi.

Cuma, 03 Nisan 2020 00:15
Serdal Bahçe

Önce market arabasını aldı, el tutacak yerlerine dezenfektan sıktı. Sonra eldivenlerini kontrol etti. En son da maskesini düzeltti. Sonra çekinerek markete girdi. Yaşlı bir kadın ve erkek ondan hemen önce girmişlerdi. Onların uzaklaşması için bir süre durdu. Onlar uzaklaşırken yüzlerini süzdü, terleme veya kızarma var mı diye baktı.

Çarşamba, 18 Mart 2020 08:37
Konya'da parkta darp edilen bir kadına yardım etmek isterken çıkan arbede sonucu Özgür Duran'nın ölümüne neden olduğu belirtilen Kadir Şeker için istenen ceza belli oldu.

Konya'da, kız arkadaşı Ayşe D.'yi darp eden Özgür Duran adlı kişiyi engellemek isterken ölümüne yol açan 20 yaşındaki Kadir Şeker hakkında iddianame hazırlandı.

Çarşamba, 18 Mart 2020 16:00
İngiltere'nin başkenti Londra'da 54 yaşında ve Avusturya'da 28 yaşında olmak üzere iki Türk vatandaşının koronavirüs nedeniyle öldüğü bildirildi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle dünya genelinde yaşamını yitirenlerin sayısı 8 bin 231'e, vaka sayısı da 204 bin 43'e çıktı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da 54 yaşındaki bir Türk vatandaşının virüs nedeniyle öldüğü açıklandı. Türkiye'nin büyükelçiliğine ölüm haberinin iletildiği belirtilirken, yaşamını yitiren kişinin astım ve şeker hastası olduğu açıklandı.

Cumartesi, 21 Mart 2020 22:27
Vodafone’a bağlı Comdata çağrı merkezinin bir müşteri hizmetleri çalışanı dün sosyal medyada yaptığı paylaşım üzerine işten çıkarıldığını duyurdu. Twitter paylaşımında, kapalı ortamda 1000 kişi çalıştıklarını ve neredeyse aynı yerde yemek yediklerini ifade eden Ferhat Ceylan isimli çalışan, “Hiçbir şey olmamış gibi bir de tarife satmamız bekleniyor. Bırakın da evimizde kalalım” diye yazmıştı. Ertesi gün paylaşımının kaldırması istendiğini yazan Ceylan birkaç saat sonra işten çıkarıldığını duyurdu.

Vodafone’a bağlı Comdata çağrı merkezinin salgın koşullarını gözetmeden sağlıksız çalışma ortamını ve ağır iş koşullarını sürdürdüğü, işçilerin buna karşı tepkili olduğu biliniyor. Birkaç gün önce Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan yardımcısı Engin Aksoy, “müşterilere” #EvdeKalTR çağrısı yapmıştı.

Cuma, 13 Mart 2020 15:36
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, hastalığa yakalanan iki yurttaşın sağlık durumu ve tedavi sürecine ilişkin açıklamada bulundu.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüs hastalarına destek tedavisi uygulandığını açıkladı.

Cuma, 06 Mart 2020 11:19
Tekirdağ'da yaşanan bir iş cinayetinin ardından ölümün yaşandığı fabrikanın patronu, 'prestij kaybına uğradığını' söyledi, olaydan sonra fabrikanın iki gün kapalı kaldığını dile getirdi ve işçinin ailesine tazminat davası açtı.

Tekirdağ’ın Ergene ilçesi Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde ‘Boyko Tekstil’ adlı fabrikada çalışan 38 yaşındaki elektrik teknisyeni Cengiz Fekadar, güvenlik kamerası tamiri için çıktığı fabrikanın çatısında elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

25 Eylül 2018’de meydana gelen iş cinayetinin ardından fabrikanın bir bölümünde yangın çıktı.

Çarşamba, 11 Mart 2020 10:58
Sağlık bakanımızın günlerdir ağzında yuvarladığı baklayı çıkarmasıyla birlikte artık milletçe biliyoruz: Yeni Koronavirüs Türkiye'de. Kişisel önlemlerle hastalık önlenebilir ama bir salgın önlenemez. Bunu hatırlatmayı da ihmal etmeden her birimizin teker teker ve giderek topluca yapmamız gerekenleri hatırlatalım istedik.

Sağlık Bakanı’nın yaptığı açıklamayla birlikte Korona ülkemize giriş yapmış oldu. Bundan birkaç gün öncesinde tüm ülkede yapılmış KOVID-19 PCR testlerinin sayısı 1500 civarındaydı.

Cuma, 06 Mart 2020 19:31
Bilim ve Aydınlanma Akademisi ülkemizde olası bir yeni koronavirüs salgınına ilişkin uyarılarını yayımladı.

Bilim ve Aydınlanma Akademisi (BAA) yeni koronavirüs salgınına ilişkin uyarılarını açıkladı.

Cumartesi, 07 Mart 2020 18:03
Küba, kadınların toplumsal ölçekteki hak ve kazanımları bakımından günümüz dünyasının tartışmasız en ileri örneğini teşkil ediyor. Ancak bu küçük ada ülkesinde kadınların toplumsal üretim sürecine katılımını kolaylaştıracak refah koşullarının yaratılmasını engelleyen nesnel sınırlar nedeniyle kadının özgürleşmesi yönünde kat edilen mesafe güçlüklerle dolu oldu. Nahide Özkan Küba'da kadınların mücadelesini ve özgürleşmesini, Küba Kadın Federasyonu'nun rolünü yazdı.

Marksizmin temel kaynakları, kadın ile erkek arasındaki eşitsizliğin özel mülkiyete dayalı sömürünün ortadan kaldırılması, kadını köleleştiren ev işlerinin kamu endüstrisine dönüştürülmesi ve böylece kadının toplumsal üretim sürecine katılımının güvence altına alınmasıyla ortadan kaldırılacağını söylüyor.

Çarşamba, 12 Şubat 2020 11:13
Konya’da şiddet gören bir kadına yardım etmeye çalışırken cinayet işlediği öne sürülen Kadir Şeker'e ilişkin açıklamada bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 'Kimse ‘Kadir suçludur’ diyemez. Ama ortada ceset var. Bu olay meşru müdafaa mıdır hepsi soruşturma aşamasında ortaya çıkacak. Hakim savcılar da insan. Onların da vicdanı var' dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Kadir Şeker olayına ilişkin açıklamada bulundu.

Çarşamba, 12 Şubat 2020 13:37
Konya’da şiddet gören bir kadına yardım etmeye çalışırken cinayet işlediği öne sürülen Kadir Şeker'e ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi.

Konya'da şiddet gördüğü belirtilen bir kadına yardım etmeye çalışırken cinayet işlediği öne sürülen Kadir Şeker'le ilgili soruya Erdoğan'dan yanıt geldi.

Erdoğan, “Şimdi orada Kadir insani, vicdani bir durum sergiledi. Bundan sonraki süreç tamamen yargı ile ilgili bir süreç. Temenni ederiz ki adil bir karara varırlar” dedi.

Perşembe, 27 Şubat 2020 12:38
İşçisini darp ederek ölümüne sebep olan gece kulübü sahibi Hasan Yücel, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Patronun avukatı, 'Kendisi şeker hastası. Geçici olarak cezai ehliyetinin ortadan kalkıp kalkmadığının tespiti için Adli Tıp Kurum raporu gerekli' dedi.

Olay, geçen yıl 5 Nisan akşamı İzmir‘de yaşandı. Alsancak'ta gece kulübü işleten Hasan Yücel, yanında çalışan Mustafa Demir'i darp etti.

Demir, geçirdiği beyin kanaması sonrası yaşamını yitirdi.

Karar duruşmasında hakim karşısına çıkan Hasan Yücel, “Onu oğlum gibi seviyordum. Tartışmamızın böyle bir sonuca neden olacağı aklımdan geçmezdi. Pişmanım” dedi.

Perşembe, 13 Şubat 2020 15:54
Konya'da bir kadına şiddet uygulayan kişiye müdahale eden ve iddiaya göre arbede sırasında kalbinden bıçaklayarak öldüren Kadir Şeker'in tutukluluğuna itiraz reddedilirken, Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama geldi.

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum,  ‘Kadir Şeker’ ile ilgili tahliye talebinin reddedilmesi sonrası açıklamada bulundu.

Pages