16476 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 04 Nisan 2020 09:30
Koronavirüs fırsatçısı patronların gündemde tuttukları kısa çalışma ödeneğini ve işçiler için ne anlama geldiğini bir iş hukuku uzmanı soL’a değerlendirdi.

Kriz fırsatçısı patronlar koronavirüs günlerinde işçileri ya işsiz bırakıyor ya da AKP’nin kendilerine sağladığı olanaklarla çeşitli hak kayıplarına yol açıyor.

Bu başlıklardan en fazla öne çıkan konu “kısa çalışma ödeneği” gündemi olurken, bir iş hukuku uzmanı, konuya ilişkin soL’un sorularına yanıt verdi.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 14:50
İzmir Akar Tekstil işçileri arkadaşlarının Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine iş durdurdu. Eli sopalı bir grup işçilere saldırdı. Çalışırken maske bile verilmeyen işçiler ise yasalardan elde ettikleri 'işten kaçınma' hakkını kullanmak istedi. Sağlık Kurulu'nun ise hiç bir önlem alımayan iş yeri için 'İş yerinde çalışmaya devam edilebilir' raporu vermesi dikkat çekti.

İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Akar Tekstil fabrikasında çalışan işçilerde Kovid-19 testi pozitif çıkanlar olmuştu. Bunun üzerine çalışmak istemeyen işçilere patron tarafından açıklama yapıldı. Patron temsilcileri, “İl Sağlık Kurulu herhangi bir kusur görmedi.

Pazar, 05 Nisan 2020 10:15
Koronavirüs salgınına 5G teknolojisinin yol açtığına yönelik komplo teorilerinin yayılmasının ardından İngiltere'de baz istasyonlarına saldırılar düzenlendi. Telekom altyapısına zarar verilmesinin salgınla mücadeleye engel olacağı uyarıları yapılıyor.

Koronavirüs pandemisi ile 5G teknolojisi arasında bir bağlantı olduğuna yönelik komplo teorilerinin ardından İngiltere'de bazı baz istasyonu direkleri yakıldı.

Birmingham ve Liverpool'da ve Merseyside'da cep telefonu baz istasyonlarının yakıldığı belirtildi.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 22:05
ABD Başkanı Trump, İran'ın Irak'taki ABD askerlerine yönelik saldırı hazırlığında olduğunu öne sürdü ve Tahran'a 'bedelini ağır ödersiniz' tehdidinde bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, İran'ın ABD güçlerine karşı saldırı hazırlığında olduğunu öne sürdü. Trump Tahran'ı "bedelini ağır ödersiniz" diyerek tehdit etti.

Cuma, 03 Nisan 2020 09:03
TKP'nin Sesi'nde bugün partiden haberler verilirken, Patronların Ensesindeyiz Ağı'nın salgın süreci boyunca büyük saldırı altında olan işçilerin sesi olduğuna vurgu yapıldı.

TKP'nin Sesi'nde bugün partiden haberler ve gelişmelere yer verilirken, Patronların Ensesindeyiz Ağı'nın salgın sürecinde oynadığı kritik role dikkat çekildi.

Programda Patronların Ensesindeyiz Ağı'nın salgın süreci boyunca büyük saldırı altında olan işçilerin sesi olduğuna vurgu yapıldı.

Pazar, 05 Nisan 2020 14:50
Patronların Ensesindeyiz İzmir Tekstil İşçileri Dayanışma Ağı, koronavirüs salgınına rağmen işçilerini ağır koşullar altında çalıştırmaya devam eden Akar Tekstil’de üretimin derhal durdurulması çağrısı yaptı.

Patronların Ensesindeyiz İzmir Tekstil İşçileri Dayanışma Ağı, Akar Tekstil'de yaşananlara ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Perşembe, 02 Nisan 2020 16:00
İran Dışişleri Bakanı Zarif, ABD Başkanı Trump'ın açıklamalarına yanıt olarak, 'İran'ın milyonlarca vekili değil, dostları var. İran savaş başlatmaz, ama başlatanlara ders verir' dedi.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın ülkesini hedef alan sözlerine yanıt verdi.

"Savaş kışkırtıcıları tarafından yanlış yönlendirilmeyin" diyen Zarif, Trump'a şöyle seslendi:

Perşembe, 02 Nisan 2020 20:27
Ülkesinde hastalığın yayılması konusunda etkili bir adım atmakta çaba sarfetmeyen ABD Başkanı Donald Trump Venezuela’yı tehdit etmek için Karayipler’deki askeri varlığını iki katına çıkartıyor.

ABD Başkanı Donald Trump, dün yaptığı açıklamada Venezuela’yı Kovid-19 pandemisi vasıtasıyla uyuşturucu ticareti yapmakla itham ederken bu bahaneyle Karayipler’deki donanmasını iki katı büyüklüğüne çıkaracağını söyledi.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 15:56
ABD, Venezuela'ya uyguladığı yaptırımları kaldırmak için geçiş hükümeti kurulması şartını öne sürdü. Venezuela Dışişleri Bakanı Arreaza, 'Venezuela'ya dair kararlar kurumlarıyla ve yasalarıyla Venezuela'da alınır. ABD tarafından idare edilmiyoruz' diyerek tepki gösterdi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, dün gazetecilere yaptığı açıklamada, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve ABD destekli "muhalefet" lideri Juan Guaido'nun yeni seçimler için görevlerinden çekilmesi gerektiğini savundu.

Cuma, 03 Nisan 2020 18:05
Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD Başkanı’nın Çin’in Kovid-19 verileri konusunda ithamlarına yönelik ‘bazı insanların sorumluluktan kaçmak istediğini anlayabiliyoruz’ dedi.

ABD Başkanı Donald Trump ve yönetimi tarafından Çin’in Kovid-19 vakalarına dair bilgileri gizlediği ve Çin hükümetinin olaya "hafif tarafından" baktığı söylemlerine yönelik Çin’den gelen yanıtta ABD yönetiminin "utanmaz iddialarda” bulunduğu söylendi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 12:22
‘İktidarı eleştiren TIR şöförünü bile gözaltına alan, adli kontrol kararı ile serbest bırakan bir düzende, iktidarı eleştiren gazetecilerin, yazarların, siyasi kişilerin siyasi iktidar tarafından tahliye edilmesini beklemek anlamsız…'

Yeni koronavirüs salgını sonrası AKP’nin hazırladığı yeni infaz düzenlemesinin tüm yönlerini Avukat Özge Demir’le konuştuk. Demir, gazetecilerin, yazarların, siyasi tutukluların haksız yere cezaevinde tutulduğunu belirtirken, “Diğer yandan bu kişiler aynı zamanda Türkiye'de tanınmış kişiler, haksız yere cezaevinde tutacaksanız, koronavirüsü kapmalarını da göze alıyorsunuz demektir.

Çarşamba, 04 Mart 2020 08:19
Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çavdır Meslek Yüksekokulu öğrencisi S.G.A’ya cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan ve meslekten çıkarılan araştırma görevlisi Mustafa Özcan Taşkesen hakkında dava açtı.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çavdır Meslek Yüksekokulu'nda bir akademisyene, öğrencisine cinsel saldırıda bulunmaktan dava açıldı.

İddianamede, şüphelinin “kamu görevinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs ve cinsel taciz” suçlarından cezalandırılması istendi. 

Perşembe, 12 Mart 2020 12:31
İzmir Bornova'da bir AVM'ye pompalı tüfekle giren kimliği belirsiz kişi etrafa rastgele ateş açtı. AVM boşaltılırken şüpheli polis tarafından gözaltına alındı.

İzmir'in Bornova ilçesindeki bir alışveriş merkezine (AVM) pompalı tüfekle giren kimliği belirsiz kişi etrafa rastgele ateş açtı.

Saat 11.00 sıralarında meydana gelen olayda mağaza çalışanları ve müşteriler panikle dışarı kaçtı. Olayda ölü ya da yaralı olmadığı belirtildi.

Şüpheli, polis tarafından gözaltına alınırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Pazartesi, 02 Mart 2020 15:09
İYİP Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Meclis’teki makam odasında saldırıya uğradı.

İYİP Denizli Milletvekili Yasin Öztürk Meclis’teki odasında saldırıya uğradı.

Saldırının ardından açıklamalarda bulunan Öztürk, saldırıyı doğruladı.

Yeniçağ gazetesine konuşan Öztürk'ün açıklamaları şu şekilde:

Cumartesi, 14 Mart 2020 12:21
Irak'ta ABD askerlerinin konuşlu olduğu Taci Askeri Üssü'ne bir hafta içinde ikinci defa füze ile saldırı düzenlendi.

Irak'ta ABD ve uluslararası koalisyon güçlerine ait askerlerin konuşlu olduğu Bağdat'taki Taci Askeri Üssü'ne bir hafta içinde 2'nci defa füze ile saldırı düzenlendi.

Sputnik'in aktardığına göre, yerel medyaya konuşan Iraklı güvenlik yetkilileri, Bağdat'ın kuzeyindeki Taci Askeri Üssü'ne katyuşa füzelerle saldırı düzenlendiğini bildirdi.

Pages