4983 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 02 Nisan 2020 22:33
İstanbul Tabip Odası, özel hastanelerde salgının durumuna ilişkin bir rapor yayımladı. Buna göre özel hastanelerde binin üzerinde kesin ya da şüpheli/olası koronavirüs tanısı konulmuş hasta bulunuyor. 100'ün üzerinde kişinin yoğun bakım ünitelerinde, 200'ün üzerinde sağlık çalışanı ise enfekte olmuş durumda.

İstanbul Tabip Odası (İTO), kamu hastanelerindeki koronavirüs raporunun ardından özel hastanelere ilişkin durumu içeren verileri de yayımladı.

Cuma, 03 Nisan 2020 14:33
Kimya Mühendisleri Odası koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek için kullanılan bazı dezenfektanların ve dezenfeksiyon yöntemlerinin sağlığa ve çevreye zararlı olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Kimya Mühendisleri Odası koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek için kullanılan dezenfektanlar ve dezenfeksiyon yöntemleri konusunda uyarılarda bulundu. Odadan yapılan açıklamada gereksiz yere aşırı kimyasal kullanmanın sakıncalarına işaret edildi.

Salı, 03 Mart 2020 18:22
İstanbul Aile Hekimliği Derneği, Sağlık Bakanı'nın riskli ülkelerden gelenlerin rapor alması konusunda yaptığı açıklamanın ardından Aile Sağlığı Merkezleri'nden rapor alınabilmesi konusundaki önerileri enfeksiyonun kontrolü açısından tehlikeli gördüklerini açıkladı. Dernek ASM'lerin En riskli grubun sürekli kullandığı yerler olduğunu hatırlatıyor öte yandan bakanlığın 'evde otursunlar' fikrini destekliyor.

İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu Başkanı Dr.

Perşembe, 12 Mart 2020 08:33
Varlık Fonu'nun 2018 yılı raporu 5 aydır Meclis'e sunulmadı. Bu duruma tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel 'Fonun zaten denetimi şeffaf değil ama Meclis’e bile yollanmıyor' dedi.

Kuruluşundan bu yana bünyesine dahil edilen şirketlerle tartışma yaratan Türkiye Varlık Fonu’nun 2018’e ilişkin denetim raporları yasal süresinin üzerinden 5 ay geçmesine karşın TBMM’ye sunulmadı. 

Çarşamba, 11 Mart 2020 11:35
Yeni koronavirüse ilişkin Facebook ve WhatsApp gibi platformlarda UNICEF'e ait olduğu iddiasıyla yayılan önlem raporunun sahte olduğu ortaya çıktı. UNICEF, söz konusu raporu kendilerinin paylaşmadığını belirten bir açıklama yaptı.

Yeni koronavirüs salgınına ilişkin sosyal medyada yayılan bir rapor sahte çıktı.

Facebook ve WhatsApp gibi platformlarda UNICEF'e ait olduğu iddia edilen bir sahte raporun yayılmasının ardından UNICEF'ten açıklama geldi.

Salı, 10 Mart 2020 19:17
Ulaştırma Bakanlığı’nın Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçak kazasına dair kara kutu çözümlerini içeren ön raporu savcılığa gönderildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçak kazasına dair Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaşım Emniyeti İnceleme Merkezi tarafından hazırlanan ön rapor tamamlanarak Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

Ön raporda Sabiha Gökçen Havalimanı'na inişinin ardından pistten çıkarak 3 parçaya ayrılan uçağın kara kutusunun çözümleri yer aldı.

Perşembe, 26 Mart 2020 08:50
İYİP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bilim Kurulu’nun sokağa çıkma yasağı istediğini, ancak hükümetin bunu uygun bulmadığını öne sürdü.

İYİP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Meclis'te yaptığı açıklamada, Bilim Kurulu'nun salgını önlemek için sokağa çıkma yasağı istediğini, ancak hükümetin bunu kabul etmediğini söyledi.

Türkkan'ın Meclis tutanaklarına yansıyan ilgili iddiası şöyle:

Salı, 03 Mart 2020 11:43
Beşikaş’ta bir kadına tokat atması sonrası yandaş basının 'türbanlı kadına saldırı' haberiyle hedef gösterdiği Berrak Karaoğlu, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden gönderilen rapor ile ceza ehliyeti olmadığı için serbest bırakıldı. Adli Tıp Kurumu'nca hazırlanan yeni raporda ise 'ceza ehliyeti var' denildi ve rapor dava dosyasına girdi.

Bir süredir psikolojik tedavi gören Berrak Karaoğlu, 12 Kasım 2019'da Beşikaş’ta bir kadına tokat atması sonrası yandaş basının 'türbanlı kadına saldırı' haberiyle hedef gösterilmiş, ardından tutuklanmıştı. 

Salı, 10 Mart 2020 14:55
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, özellikle Çin, İran, İtalya, Güney Kore ve Irak'a giden kişilere sağlık kurumlarına başvurmaları halinde 14 gün rapor verileceğini açıklamıştı. Bakan Koca'nın bu açıklamasına Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu'ndan tepki geldi.

Sağlık Bakanlığı'nın son 14 gününü, riskli sayılan Çin, İran, İtalya, Güney Kore ve Irak'ta geçiren öğrenci ve çalışanların pasaportları ile aile hekimlerine başvurmaları halinde 14 gün izinli sayılmalarının önünü açan kararının Türkiye'de koronavirüsün yayılmasına yol açabileceği uyarısı geldi.

Cuma, 13 Mart 2020 19:45
Dünya Sağlık Örgütü direktörü Ghebreyesus, 123 ülke ve bölgeden 132 binden fazla Kovid-19 vakası bildirildiğini söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, günlük basın brifinginde yaptığı açıklamada 123 ülke ve bölgeden 132 binden fazla KOVİD-19 vakasının WHO'ya bildirildiğini ve 5 bin kişinin bu pandemiden yaşamını yitirdiğini söyledi.

Salı, 17 Mart 2020 09:24
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni koronavirüsle mücadele tedbirlerine ilişkin açıklama yaptı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs tedbirleri kapsamında, “Kronik hastalarımızın 1 Mart ve sonrasında süresi dolan sağlık raporları ve reçeteleri ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacak” dedi.

Kronik hastalığı nedeniyle sağlık raporuna dayalı olarak ilaç ve tıbbi malzeme alan hastaların yeniden reçete düzenlemelerine de gerek kalmayacak.

Pazar, 15 Mart 2020 12:41
Bahçesaray'daki Karabet Geçidi'nin 33. kilometresinde düşen çığın altında kalan itfaiye eri Mehmetcan Daşdemir'in cansız bedenine ulaşıldı.

Van Bahçesaray’da Karabet Geçidi'nin 33. kilometresinde 41 kişinin ölümü, 84 kişinin yaralanmasına neden olan çığ felaketinin ardından kayıp olan itfaiye eri Mehmetcan Daşdemir'in cansız bedenine ulaşıldı.

Valilik'ten yapılan açıklamada, 3 gündür bölgede arama faaliyetleri sürdüren AFAD ve Karayolları ekiplerinin çığ altında kalan itfaiye erine ulaştığı bildirildi.

Pazartesi, 09 Mart 2020 07:27
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uyarı listesi açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yurt dışı dönüşleri için 14 gün kuralına uyulmasını istedi.

Salı, 03 Mart 2020 08:09
CHP'nin 28 ve 29 Mart’ta düzenlenecek 37. Olağan Kurultayı'nın sloganı 'iktidar' olacak.

CHP’nin dünkü merkez yönetim kurulu (MYK) toplantısında İdlib’deki saldırının ardından yaşanan gelişmeler masaya yatırılırken, partinin 28 ve 29 Mart’ta düzenlenecek 37. Olağan Kurultayı'yla ilgili de teknik kararlar alındı.

Pazartesi, 23 Mart 2020 17:57
Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazasının ardından tutuklanan Pegasus pilotu ev hapsi koşuluyla tahliye edildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Şubat ayında İzmir-İstanbul uçuşunu yapan uçağın pistten çıkması sonucu uçak üçe ayrılmış, üç kişi yaşamını yitirmişti. Kazaya ilişkin rapor tamamlanmadan, uçağın kaptan pilotu Mahmut Arslan tutuklanmıştı. Kaptan pilot Mahmut Arslan ev hapsi koşuluyla tahliye edildi.

Pages