24 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 07 Aralık 2019 19:39
Kamu işçilerinin toplu sözleşmesinde bakana eğilerek 'Uzatsak işi karıştıracağız, en azından kapattık böyle’ diyen Türk-İş Başkanı Ergün Atalay yeniden genel başkanlığa seçildi.

Türk-İş Konfederasyonunun 23. Olağan Genel Kurulu'nda Ergün Atalay yeniden genel başkanlığa seçildi. 

Ağustos ayında yapılan kamu işçilerinin toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetin verdiği düşük teklifi kabul eden Türk-İş Başkanı Atalay, mikrofonun açık olduğunu unutarak Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’a “Uzatsak işi karıştıracağız, en azından kapattık böyle” demişti.

Çarşamba, 13 Şubat 2019 13:31
Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, 'Altı ayda 550 bin inşaat işçisi işten çıkarıldı, bunu ilk kez görüyoruz, inşaatta işlerin iyiye gitmediği anlamına geliyor' dedi. Öte yandan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, son dört yılda 402 bin 441 esnaf ve sanatkarın kepenk kapattığını açıkladı.

Farklı sektörlerden gelen haberler ekonomik krizin boyutlarını ve fotoğrafını gözler önüne seriyor.

Pazartesi, 21 Mayıs 2018 16:48
AKP'nin milletvekili aday listesi YSK'ye teslim edildi. AKP'den 26'ncı dönemden 167 milletvekili tekrar aday olarak yer buldu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve beraberindeki heyet, 600 kişiden oluşan milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti.

Ahmet Sorgun milletvekili listesini teslim ettikten sonra şu açıklamayı yaptı:

Perşembe, 15 Ekim 2015 19:27
HSYK, 156 hakim ve savcının görev yeri değiştirdi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), adli yargı kararnamesiyle 137, idari yargı kararnamesiyle 19 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi. Değişiklik ve ilgili kararnameler HSYK'nın sitesinden duyuruldu.

Cuma, 17 Temmuz 2015 02:27
Üçüncü köprünün yapımında çalışan işçilere verilecek 2 bin 500 liralık bayram ikramiyesine ilişkin Kalyon İnşaat’ın sahibi Cemal Kalyoncu “Biz ‘Çılgın Beşli’yiz. Cumhurbaşkanımız, iftarda şantiyemize gelerek bizi şereflendirdi. Biz de onun şerefine işçilerimize bayram harçlığı, bayram ikramiyesi verdik” diye konuştu.

AKP'ye yakınlığı ile bilinen ve 17 Aralık yolsuzluk operasyonun 2. dalgasında mallarına tedbir konulan Cemal Kalyoncu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 3. Havalimanı inşaatındaki iftar sonrası işçilere verdiği 2 bin 500 liralık ikramiye ile ilgili konuştu.

Çarşamba, 22 Nisan 2015 22:46
Yasadışı biçimde yıllardır taşeron çalışmaya mahkum edilen karayolu işçileri, AKP'nin 1 Mayıs temsilinde sahneye çıkarılmak isteniyor. Taksim'i kapatan ve emekçileri tehdit eden AKP, Yol-İş'le başrolü paylaştığı Ankara'daki temsilinde "işçi dostu" görünme planı yapıyor.

Yargıtay kararlarına rağmen yasadışı biçimde yıllardır taşeronda çalışmaya mahkum edilen karayolu işçileri, yine hükümetle Yol-İş Sendikası’nın kirli pazarlığına alet edilmek isteniyor.

Salı, 07 Nisan 2015 14:29
AKP'nin milletvekili aday listesinin bir bölümü belli oldu.

AKP'nin 7 Haziran seçimleri için hazırladığı aday listesinin tamamı açıklandı.

 

İşte Ak Parti'nin il il aday listesi:

  ADANA

Salı, 07 Nisan 2015 17:21
Milliyetçi Hareket Partisi'nin milletvekili aday listesi belli oldu.

MHP'de 15 kişilik başkanlık divanında eksik yok. Mehmet Şandır ise listede yok. 

Bazı bölgelerdeki MHP aday listesi şöyle:

Salı, 10 Haziran 2014 15:49
Aylardır özelleştirmelere karşı mücadele eden Yatağan işçileri, Türk-İş'in artık sorumluluk alması gerektiğini söyleyerek, konfederasyon binasına yerleşti. İşçiler, "özelleştirmenin iptaline kadar buradayız" diyor.

Güncelleme 16:03

Cuma, 29 Mart 2013 11:42
Türkiye Yol- İş Sendikası üyeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın geçici görevlerle sendika üyelerinin farklı illere gönderilmesine tepki göstererek sendika binasında basın toplantısı düzenledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda çalışan Türkiye Yol- İş Sendikası üyeleri, bakanlık tarafından 'geçici görevler' ile farklı şehirlere gönderilmelerine tepki gösterdi.

Cuma, 08 Mart 2013 19:41
Türk-İş içindeki dengeleri, uzun süre Türk-İş ve Yol-İş'te uzman olarak çalışan Yıldırım Koç <em>soL Gazetesi’nden Hatice İkinci’ye</em> anlattı.

Türk-İş'in Olağanüstü Genel Kurul toplayacağı haberleri bir süredir gündemde. Türk-İş Genel Başkanlığı için ise pazarlıklar ve sendikal hesaplar sürüyor.

Koç, "Türk-İş bu isimlerle ayağa kalkamaz. Sendikalar Türk-İş'in genel kurulunda gerçek üye sayılarına göre değil, ödedikleri paraya göre temsil edildi. Genel kurulda delegelikler parayla satıldı” dedi.

Salı, 05 Mart 2013 10:10
Alpaslan Savaş

BMC işçileri 10 aydır ücretlerini alamıyorlar. Ara ara dağıtılan avans mahiyetinde ödemelerin her defasında işçiyi oyalamak için kullanıldığı son derece aşikâr.

Salı, 12 Mart 2013 13:40
Türkiye’nin dönüşümü, AKP ve Fethullah Gülen hareketi üzerine çok sayıda incelemenin sahibi olan Merdan Yanardağ, ülkemizde Gladio’nun Cemaat ve AKP tarafından yeni rejimin kuruluşunda etkin bir biçimde kullanıldığını düşünüyor.

soL gazetesinden Onur Emre Yağan’ın Türkiye’deki kontrgerilla faaliyetlerine ilişkin çalışmalar yapan isimlerle yaptığı söyleşi dizisinin üçüncü konuğu Merdan Yanardağ oldu.

Yağan’ın soL gazetesinde yayınlanan söyleşi dizisinin üçüncü bölümünü sizlerle paylaşıyoruz:

Çarşamba, 26 Aralık 2012 15:20
Asgari ücret belirleme ortaoyunu bir günlük ertelemeyle devam ediyor. 27 Aralık Perşembe gününe ertelenen komisyon toplantısında Türk-İş net asgari ücretin 1.025 TL olmasını talep ederken, DİSK ise aynı gün bu oyuna hayır demek için Çalışma Bakanlığı'na yürüyecek.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun gelecek yıl geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere bugün gerçekleşmesi beklenen 4. toplantısı ertelendi.

Salı, 04 Aralık 2012 19:04
Asgari ücret görüşmeleri çerçevesinde AKP hükümeti “demokrasicilik oyunu” oynarken, patronlar ise ağzındaki baklayı çıkardı. TİSK İşveren Heyeti Başkanı Metin Demir, emekçinin değil meşhur “rekabet gücü”nün korunması gerektiğini belirterek ücret artışlarının makul sınır içinde kalması gerektiğini savundu.

Yeni asgari ücret tutarının belirlenmesi ile ilgili görüşmeler bugün başladı. 5 işçi, 5 işveren ve 5 devlet temsilcisinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu 1 ay sürecek çalışmaların sonucunda gelecek yıl geçerli olacak yeni asgari ücret tutarını belirleyecek.

Pages