1414 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 23 Mart 2020 16:59
İçişleri Bakanlığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili 'provokasyon amaçlı gerçek dışı görüntü ve ses dosyası' yaydığı iddiasıyla 316 hesap sahibi hakkında adli işlem yapıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı, sosyal medyada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili "provokasyon amaçlı gerçek dışı görüntü ve ses dosyası" yaydığı iddia edilen 316 hesap sahibi hakkında adli işlem yapıldığını açıkladı. 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

Çarşamba, 04 Mart 2020 14:07
Rusya'nın Suriye'deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi, Heyet Tahrir el-Şam üyesi cihatçıların İdlib'in Serakib kasabasında kimyasal silah kullanma girişiminde bulunduğunu duyurdu.

Rusya'nın Suriye'deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi, "3 Mart'ta İdlib gerilimi azaltma bölgesinin doğusunda Suriye ordusunun Heyet Tahrir el-Şam örgütündeki teröristlere karşı gerçekleştirdiği cevabi eylemler sırasında başarısızlıkla sonuçlanan kimyasal silahlı provokasyona ilişkin çürütülemeyecek kanıtlar ele geçirildi" açıklamasında bulundu.

Perşembe, 19 Mart 2020 16:21
MHP lideri Bahçeli dün AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı patronlara 100 milyarlık destek paketini 'yürekten desteklediklerini' açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve Kovid-19'dan zarar gören şirketlere 100 milyar liralık destek öngören paketi "yürekten desteklediklerini" açıkladı.

Yazılı açıklama yapan Bahçeli, Erdoğan'ın açıkladığı 21 maddelik "Ekonomik İstikrar Kalkanı Destek Paketi"ni "hayırlı bir adım, çok yararlı bir gelişme" diye niteledi.

Perşembe, 19 Mart 2020 19:44
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Rusya ile Türkiye arasındaki İdlib mutabakatının 'ABD'yi kızdırdığı izlenimi edindiklerini' söyledi. Zaharova ABD'li yetkililerin Beyaz Miğferler'in temsilcileriyle görüşmelerinin de sıklaştığını belirtti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya ile Türkiye arasındaki İdlib mutabakatının "ABD'yi kızdırdığı izlenimi edindiklerini" söyledi.

Haftalık basın toplantısında konuşan Zaharova, ABD'li siyasetçilerin Suriye'de faaliyet yürüten Beyaz Miğferler'in temsilcileriyle yaptığı görüşmelerin sıklaştığına dikkat çekti. 

Salı, 03 Mart 2020 14:18
İstanbul Valiliği, yayımladığı kararla 'Savaşa Hayır vb konular adı altında' Suriye'de yürütülen askeri harekatı eleştirmek, operasyonlara son verilmesini istemek gibi amaçlarla yapılacak toplantı, gösteri ve basın açıklamalarının yasaklandığını duyurdu.

İstanbul Valiliği, İdlib operasyonunu eleştirmeyi yasakladı, "Savaşa Hayır" demeyi suç ilan etti.

Valiliğin kararı şöyle:

Salı, 10 Mart 2020 11:58
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, 'AB bir kez daha aldatmıştır. Türkiye’nin yeni bir sığınmacı akınını sırtlanması mümkün değildir. Onlara huzurlu bir gelecek hazırlama konusunda her ülkenin eşit ve adil sorumluluğu vardır ve olmalıdır' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Verilen sözlerin hiçbiri gerçekleştirilmemiş Türkiye’nin sabrı yanlış yorumlanmış AB bir kez daha aldatmıştır. Türkiye’nin yeni bir sığınmacı akınını sırtlanması mümkün değildir" diye konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

Cumartesi, 07 Mart 2020 00:00
Erhan Nalçacı

5 Mart’ta Moskova’da yapılan görüşmelerin sonucunda İdlib düğümü çözülmedi ama kriz geçici bir süre için ertelendi ve yeni bir statüko tanımlandı.

Rusya’nın Suriye devletine askeri destek vererek sahaya indiği 2015 yılından itibaren Suriye’de dengeler değişmişti. ABD’nin bölgedeki gerici rejimlere ve cihatçılara dayalı komplosu bozulmaya başlamıştı.

Pazartesi, 02 Mart 2020 16:49
Arjantin Cumhurbaşkanı Alberto Fernández dün önümüzdeki 10 gün içinde Kongre'ye kürtajı yasallaştırmak için bir yasa tasarısı göndereceğini söylerken, önümüzdeki 8 Mart belki de Arjantinli kadınların yıllardır süren mücadelesinin sonuç verdiği tarih olacak.

Latin Amerika cinsiyet eşitliği açısından, özel örnekler haricinde oldukça geri bir profil sergiliyor. Örneğin yalnızca Küba, Uruguay, Guyana ve Meksika’nın Mexico City eyaletinde gebeliğin ilk haftalarında kürtaj hakkı bulunuyor.

Çarşamba, 19 Şubat 2020 12:07
Emekçi Halkın İlerici Partisi sözcüsü Stefanu, Maraş kentinde Türkiye’nin ve Kuzey Kıbrıs'ın BM Güvenlik Konseyi’nin ilgili kararlarına aykırı hareketlerinin provokasyon niteliğinde olduğunu kaydetti.

Emekçi Halkın İlerici Partisi (AKEL) sözcüsü Stefanos Stefanu, Kıbrıs'ın kapalı Maraş kentine ilişkin açıklamada bulundu.

Stefanu, "Türkiye’nin ve Kuzey Kıbrıs'ın ortaya koyduğu Maraş hakkında BM Güvenlik Konseyi’nin ilgili kararlarına aykırı yasadışı yeni oldubittileri hedefleyen" hareketlerin Kıbrıs aleyhine yeni bir provokasyonu teşkil ettiğini belirtti.

Cumartesi, 15 Şubat 2020 10:17
Trabzon’da Santa Maria Katolik Kilisesi mezarlığına 18 Ocak’ta defnedilen Zehra Çolak adlı yurttaşın mezarı üzerindeki haç yakıldı.

17 Ocak’ta yaşamını yitiren Zehra Çolak’ın naaşı kilisedeki törenin ardından Arafilboyu Mahallesi’ndeki mezarlığa defnedildi.

Hristiyanhaber.net’in haberine göre törende bir grubun tekbir getirerek provokasyon çıkardığı iddia edildi.

Salı, 11 Şubat 2020 17:38
Avrupa Parlamentosu, bir oturumunda Türk bayrağının basılı olduğu kağıdı yırtarak provokasyona imza atan eski Altın Şafak partilli Yunan milletvekili Lagos'a ceza verdi.

Avrupa Parlamentosu (AP), eski Altın Şafak partili bağımsız Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a bir oturumda yaptığı konuşma sırasında Türk bayrağının basılı olduğu kağıdı yırtması nedeniyle ödenek kesintisi ve 4 gün parlamento faaliyetlerine katılmama cezası verdi. 

Perşembe, 13 Şubat 2020 10:55
Haftalık siyasi gazete Boyun Eğme’nin yeni sayısı 'İktidar ve muhalefetin ‘milli duruş’ palavrası: Amerikancılık hortladı' başlığıyla yarın okurlarıyla buluşacak.

Haftalık siyasi gazete Boyun Eğme'nin 208. sayısı "İktidar ve muhalefetin ‘milli duruş’ palavrası: Amerikancılık hortladı" manşetiyle yarın okurlarıyla buluşuyor.

Gazetenin ilk sayfasında yer alan değerlendirme yazısı şöyle:

ÇIKARLARIMIZ, SURİYE TOPRAKLARINDAN VE ABD PLANLARINDAN UZAK DURMAYI GEREKTİRİR

Salı, 25 Şubat 2020 11:25
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Putin'in ikili oynaması, önde Sayın Erdoğan'a sarılırken arkada Esad'ı kucaklaması tam bir çelişkidir. Türkiye ile Rusya stratejik ortak değildir, müttefik değildir' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamasından başlıklar şöyle:

İdlib deyim yerindeyse fokur fokur kaynayan kanlı kazana dönüşmüştür. Rusya destekli rejim güçlerinin saldırıları devam etmektedir. Şehitlerimiz vatan topraklarına emanet edilmiştir.

Cumartesi, 29 Şubat 2020 00:15
Aydemir Güler

Suriye’de ağır kayıp verilen akşam Yeni Akit damadın taziyeye uygun bir resmini bulamayıp da ölümlere güldüğü veya basbayağı memnun olduğu anlamına gelen bir yayın yapınca haberini silmek zorunda kalmış! 

Çarşamba, 29 Ocak 2020 11:44
Suriye ordusu, kimyasal saldırı provokasyonlarıyla tanınan Beyaz Miğferler örgütünün yeni bir kimyasal saldırı provokasyonuna hazırlandığının görgü tanığı olan bir cihatçıyı yakaladı.

Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi, Beyaz Miğferler örgütünün yeni provokasyon hazırlığına tanık olan bir cihatçının Suriye ordusu askerleri tarafından sorgulandığı bir videoyu yayınladı.

Pages