11782 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Nisan 2020 11:14
Bolivya'nın Riberalta kentinde halk, darbe yönetiminin gıda tedariği sağlayamamasını protesto etmek için karantinayı delerek sokaklara çıktı.

Bolivya'nın Riberalta kentinde halk, erzak ve gıda tedariği yetersizliğini protesto etmek amacıyla dün sokağa çıktı.

Telesur'da yer alan habere göre, kentin en büyük mahallesi olan 5. Bölge'de protestoya katılan Bolivyalılar, ellerinde "Hükümet bizi eve kitliyor, açlık bizi öldürecek" yazılı pankartlar taşıdı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 09:55
Van M Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutukluların bugün AKP tarafından meclise getirilen infaz kanun teklifinin kendileri kapsamadığı gerekçesiyle protesto ettiği belirtildi.

Van M Tipi Cezaevi’nde adli tutuklu bulunanların, infaz kanun teklifinin kendilerini kapsamadığı ve Kovid-19 salgınına karşı cezaevinde gereken önlemler alınmadığı gerekçesiyle protesto ettiği öne sürüldü.

Perşembe, 02 Nisan 2020 15:52
ABD’li e-ticaret devi Amazon’un tesislerinde bir işçinin Kovid-19’a yakalandığı şirket tarafından doğrulandı. Hafta başında Floransa ve New York'ta depolarda iş bırakan işçiler Detroit'te de şirketi protesto etti.

ABD’li e-ticaret devi Amazon’da çalışan işçiler, koronavirüs salgınına karşı yeterli önlem almayan şirketi protesto ediyor.

Hafta başında New York’ta ve İtalya’nın Floransa kenti yakınlarındaki depolarda iş bırakan Amazon işçileri son olarak ABD’nin Michigan eyaletinin Detroit kentinde bulunan bir depoda eylem yaptı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 12:51
Neoliberal krizin etkisi altındaki Yunanistan, sağlık emekçilerinin Avrupa Birliği'nin merkez ülkelerine göç ettiği koşullarda salgınla mücadele etmeye çalışıyor. Gönüllü tıp öğrencileri salgınla mücadelede yer alacak.

Yunanistan'da Kovid-19 salgını ile mücadelede, sağlık sisteminde uzun bir süredir devam eden sorunların olumsuz etkileri hissediliyor. 

Perşembe, 02 Nisan 2020 23:35
Kocaeli Valiliği kent genelinde 15 gün boyunca iş bırakmayı yasakladı. Son olarak Gebze'de bulunan Sarkuysan, İnform, Cavo Otomotiv ve Fontana kalıp işyerlerinde koronavirüs şüphesi nedeniyle işçiler, yasada yer alan kaçınma hakkını kullanarak iş bırakmıştı.

Kocaeli Valiliği, kentte her türlü eylemi 15 günlüğüne yasaklayan bir genelge yayımladı.

Valilikten yapılan açıklamada “huzur ortamının, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının önlenmesi” gibi gerekçelerle yasaklar listesi sıralandı.

Salı, 24 Mart 2020 14:36
Rus Ortodoks kilisesi baş rahibi Andrey Tkaçev kitlesel cerrahi maske kullanımını ve medyadaki koronavirüse karşı yaratılan paniği protesto etmek amacıyla kilisede bir ayine gaz maskesi ile katıldı.

Rotfront.su’nun haberine göre, Rus Ortodoks kilisesi baş rahibi Andrey Tkaçev kitlesel cerrahi maske kullanımını ve medyadaki koronavirüse karşı yaratılan paniği protesto etmek amacıyla kilisede bir ayine gaz maskesi ile katıldı.

Pazar, 08 Mart 2020 22:29
Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen 'Yönetim ve Liderlik Zirvesi' isimli etkinlikte geçtiğimiz ay sendikalı oldukları gerekçesiyle 94 işçiyi işten çıkaran Kale Grubu’nun konuşmacı olarak çağırılması, TKG’li öğrenciler tarafından protesto edildi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde 7-8 Mart tarihlerinde düzenlenen "Yönetim ve Liderlik Zirvesi" isimli etkinlikte davetli birçok şirket temsilcisi arasında Kale grubu temsilcisi de yer aldı.

Perşembe, 19 Mart 2020 12:58
Hükümetin koronavirüs salgınına yaklaşımını protesto eden Brezilyalılar, başta Sao Paulo ve Rio de Janeiro kentlerinde olmak üzere ellerinde tencere ve tavalarla camlara çıkarak, Devlet Başkanı Bolsonaro'nun istifasını istedi.

Brezilya'da binlerce kişi, Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun koronavirüs salgınına yönelik yaklaşımını balkonlar ve camlarda tencere tava çalarak protesto etti.

Özellikle Sao Paulo ve Rio de Janeiro'da milyonlarca Brezilyalı, ışıkları yakıp söndürerek Bolsonaro'nun istifasını istedi.

Protesto, Bolsonaro'ya karşı en büyük eylem olarak kayda geçti.

Perşembe, 12 Mart 2020 17:52
Naksan Holding’e bağlı bir fabrikada asgari ücretin altında zam verilen işçiler sendikacıları yuhaladı. Antep’teki Naksan fabrikasında işçiler düşük zamma imza atan ve açıklama yapan sendika ve fabrika yöneticilerini yuhalayarak protesto etti.

Naksan Holding’e bağlı plastik, tekstil ve enerji iş kolundaki işyerlerinde çalışan işçiler geçtiğimiz kasım ayında Hak-İş’e bağlı sendikalara üye yapılmıştı. İşçilere yılda en az dört ikramiye, yüzde 15’in üzerinde ücret zammı ve sosyal haklarla ilgili pek çok vaatte bulunulmuştu.

ASGARİ ÜCRETE GELEN ZAMMIN BİLE ALTINDA

Cuma, 13 Mart 2020 08:22
Anayasa Mahkemesi, Hopa eyleminde polis şiddetine ilişkin ‘ihlal’ kararı verdi.

Anayasa Mahkemesi, emekli öğretmen Metin Lokumcu’nun ölümüyle sonuçlanan polis saldırısını protesto etmek isteyenlere yapılan saldırı sırasındaki yaralanmaları “insan haysiyetiyle bağdaşmayan muamele” olarak nitelendirdi. 

Pazartesi, 09 Mart 2020 14:01
İYİP İstanbul İl Teşkilatı ve 39 ilçe teşkilatı Murat Ağırel'e destek vermek için Yeniçağ gazetesi binası önünde toplandı.

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel hakkında verilen tutuklama kararını protesto etmek isteyen İYİP'liler Yeniçağ gazetesi önünde bir araya geldi. Gazete önüne gelenler arasında İYİP İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Hayrettin Nuhoğlu, Ahat Andican, Ümit Beyaz, İYİP İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da yer aldı.

Ağırel'in babası ve ablası da gazete önüne geldi.

Salı, 24 Mart 2020 17:07
Moskova’da maske spekülatörlerin eline düştü, eczanelerde bulunmuyor.

KOVİD-19’a karşı korunma amaçlı maske alabilmek için eczanelerin önünde uzun kuyruklar oluşturan Moskovalılar eli boş dönüyor. Liberal Novaya Gazeta bile sayfalarında “devletin geçici olarak üretim ve dağıtıma el koyması” ihtiyacından bahseden yorumculara yer vermeye başladı.

Salı, 24 Mart 2020 15:05
İçişleri Bakanlığı kararıyla yerine kayyum atanan Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanı Belgin Diken’e ev hapsi verilirken, Ergani Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Kaya ise yurtdışına çıkış yasağı şartıyla serbest bırakıldı.

İçişleri Bakanlığı kararıyla 13 Kasım 2019’da yerine kayyum atanarak görevden uzaklaştırılan ve 4 ay sonra “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla gözaltına alınan Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanı Belgin Diken, emniyet işlemlerinin tamamlanmasının ardından Diyarbakır Adliyesine sevk edildi. Savcılık ifadesi alınan ve “örgüt üyesi olmak”  iddiasıyla suçlanan Diken, tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğin

Salı, 10 Mart 2020 16:04
Türkiye Gazeteciler Sendikası, gazetecilerin tutuklanmasına Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Diyarbakır'da yaptığı basın açıklamalarıyla tepki gösterdi.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), gazetecilere yönelik baskı ve tutuklamalara ilişkin 5 ilde basın açıklaması yaptı.

Cezaevlerindeki gazeteci sayısının 91'e yükseldiğini açıklayan TGS, tutuklanan meslektaşlarının bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

Cumartesi, 21 Mart 2020 22:27
Vodafone’a bağlı Comdata çağrı merkezinin bir müşteri hizmetleri çalışanı dün sosyal medyada yaptığı paylaşım üzerine işten çıkarıldığını duyurdu. Twitter paylaşımında, kapalı ortamda 1000 kişi çalıştıklarını ve neredeyse aynı yerde yemek yediklerini ifade eden Ferhat Ceylan isimli çalışan, “Hiçbir şey olmamış gibi bir de tarife satmamız bekleniyor. Bırakın da evimizde kalalım” diye yazmıştı. Ertesi gün paylaşımının kaldırması istendiğini yazan Ceylan birkaç saat sonra işten çıkarıldığını duyurdu.

Vodafone’a bağlı Comdata çağrı merkezinin salgın koşullarını gözetmeden sağlıksız çalışma ortamını ve ağır iş koşullarını sürdürdüğü, işçilerin buna karşı tepkili olduğu biliniyor. Birkaç gün önce Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan yardımcısı Engin Aksoy, “müşterilere” #EvdeKalTR çağrısı yapmıştı.

Pages