27090 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 04 Nisan 2020 14:12
Grup Yorum üyesi Helin Bölek için yapılmak istenen cenaze töreni polisler tarafından engellendi. Cenaze aracı şoförünün yanı sıra çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Ölüm orucunun 288’inci gününde yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi Helin Bölek için yapılmak istenen cenaze töreni polis engeline takıldı. Bölek’in Sarıyer Armutlu Mahallesi’ndeki "Direniş Evi"nde bulunan cenazesi, sabah erken saatlerde Okmeydanı Cemevi’ne getirilmek üzere cenaze aracıyla yola çıkarıldı. Ancak cenaze aracının önü Nurtepe Kavşağı’nda polisler tarafından kesildi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 18:29
Hatay'ın İskenderun ilçesinde freni boşalan TIR'ın polis ekiplerinin uygulama noktasındaki araçlara çarpması sonucu 5 kişi yaşamını yitirdi, 15 kişi yaralandı.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde TIR'ın freni boşaldı. Kontrolden çıkan TIR, Deniz Er Eğitim Alayı karşısındaki polis noktasında duran 10 araca çarptı. TIR, daha sonra yol kenarındaki spor salonunun girişine çarparak, durdu.

Kazada araçlarda bulunan 5 kişi yaşamını yitirdi, 15 kişi de yaralandı.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 18:22
İtalya’da Başbakan Giuseppe Conte’nin yakın korumalığını yapan polis memuru, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

İtalya'da 6 haftadır devam eden ve şu ana kadar 14 bin 681 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan Kovid-19 salgını nedeniyle kayıplar devam ediyor.

İtalyan basınına yansıyan bilgilere göre, Başbakan Conte'nin yakın korumalığını yapan ve geçen ay ortasında Kovid-19 teşhisi konulan 52 yaşındaki Giorgio Guastamacchia, bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 11:04
Koronavirüsle mücadele kapsamında İstanbul'a giriş yapmak için sabah erken saatlerde kontrol noktalarına gelen sürücülere jandarma ve polis ekipleri tarafından izin verilmedi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında 30 büyükşehre ve Zonguldak’a giriş çıkışların 15 gün süreyle yasaklanmasının ardından İstanbul'a giriş yapmak isteyen araçlar geri çevriliyor.

Cuma, 03 Nisan 2020 12:03
Seren Serengil ve erkek arkadaşı Mustafa Tohma hakkında, Özbekistan uyruklu yardımcıları Gulnoza Mamatova'yı koronavirüs denilerek darp ettikleri ve ormana bıraktıkları, avukatları Esennur Ezgi hakkında da bu kişiyi tehdit ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Mamatova'nın avukatı dilekçede, 'Şikayetle ilgili işlem yapmayan, isimleri bilinmeyen ancak müvekkilin gördüğümde tanırım dediği biri kadın 3 polis memuruyla ilgili de ayrı bir suç duyurusunda bulunulmuştur' dedi.

Seren Serengil ve erkek arkadaşı Mustafa Tohma hakkında, "koronavirüs korkuları nedeniyle Özbek asıllı yardımcılarını darp ettikleri ve ormana bıraktıkları, sosyal medya hesaplarından da başka birinin başına gelmiş gibi yansıtacak paylaşımlarda bulunduklarına" yönelik iddialar savcılığa taşındı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 07:31
Kayseri'de koronavirüs karantinasında bulunan şahsın hastaneden kaçtığı öğrenildi.

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde bulunan Emel-Mehmet Tarman Çocuk Hastanesi'nde yeni tip koronavirüs şüphesiyle karantina altına alınan şahıs, hastaneden kaçtı.

Hastane çalışanlarının ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

 

Cumartesi, 04 Nisan 2020 08:53
Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında işçi olarak çalıştıkları Cezayir'den Tokat'a getirilen 320 Türk vatandaşı, Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait öğrenci yurtlarına yerleştirildi.

Cezayir'den ülkeye getirilen 320 Türk işçi, yeni koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Tokat'ta bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait öğrenci yurtlarında karantinaya alındı.

Cezayir Hava Yolları'na ait uçakla Samsun Çarşamba Havalimanı'na getirilen 320 kişi, polis eşliğinde otobüslerle Tokat'a taşındı.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 11:37
Grup Yorum üyesi Meral Hır gözaltına alındı.

Grup Yorum üzerindeki baskıların son bulması talebiyle ölüm orucuna başlayan ve eyleminin 288. günüde yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi Helin Bölek’in cenazesinin kaldırılacağı Okmeydanı’nda giriş-çıkışların denetimi sırasında gelenlerden bazılarının polis tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

Grup Yorum Meral Hır'ın gözaltına alındığını sosyal medya hesabından duyurdu.

 

Çarşamba, 01 Nisan 2020 11:14
Bolivya'nın Riberalta kentinde halk, darbe yönetiminin gıda tedariği sağlayamamasını protesto etmek için karantinayı delerek sokaklara çıktı.

Bolivya'nın Riberalta kentinde halk, erzak ve gıda tedariği yetersizliğini protesto etmek amacıyla dün sokağa çıktı.

Telesur'da yer alan habere göre, kentin en büyük mahallesi olan 5. Bölge'de protestoya katılan Bolivyalılar, ellerinde "Hükümet bizi eve kitliyor, açlık bizi öldürecek" yazılı pankartlar taşıdı.

Cuma, 03 Nisan 2020 15:03
Umreden dönenlerin kaldığı karantina yurdunda görev yapan güvenlik amirinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Konya'da, umreden dönenlerin kaldığı karantina yurdunda görev yapan güvenlik amirinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Sözcü'den Müslüm Evci'nin haberine göre, Konya'da umreden dönenlerin kaldığı Kutalmışoğlu Süleyman Şah Erkek Öğrenci Yurdu'nda görevli Güvenlik Amiri Ramazan Öney koronavirüse yakalandı.

Cuma, 03 Nisan 2020 12:46
288 gündür ölüm orucunu sürdüren Grup Yorum üyesi Helin Bölek yaşamını yitirdi.

Grup Yorum üyesi Helin Bölek Ölüm Orucu direnişinin 288'inci gününde yaşamını yitirdi.

Bölek'in ölüm haberini Grup Yorum, sosyal medya hesabından duyurdu.

Pazar, 05 Nisan 2020 18:12
Halkın Hukuk Bürosu üyesi avukat Ebru Timtik ve avukat Aytaç Ünsal, 5 Şubat'ta başladıkları açlık grevini ölüm orucuna çevirdi.

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) 5 Nisan Dünya Avukatlar Günü öncesinde internet üzerinden düzenledikleri basın açıklamasında tutuklu bulunan ve açlık grevinde olan avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın eylemlerini ölüm orucuna çevirdiklerini açıkladı.

Pazar, 05 Nisan 2020 12:25
Yunanistan'da Atina yakınlarındaki Malakasa sığınmacı kampı bir kişide koronavirüs tespit edilmesinin ardından karantinaya alındı.

Yunanistan'da koronavirüs salgını sığınmacı kamplarını da vuruyor.

Perşembe günü Ritsona'daki sığınmacı kampının karantinaya alınmasının ardından bugün de Atina yakınlarındaki Malakasa'daki kamp karantinaya alındı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 20:03
Filipinler Devlet Başkanı Duterte, güvenlik güçlerine koronavirüs karantinasını ihlal edenleri vurma emri verdiğini söyledi.

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, karantinayı ihlal edenlerin 'sorun çıkarmaları' durumunda vurulmaları için polise ve askere emir verdiğini söyledi.

Dün akşam televizyonda yayınlanan ulusa sesleniş konuşmasında Duterte herkesin evde karantina önlemlerine dikkat etmesinin son derece kritik olduğunu söyledi. 

Cumartesi, 04 Nisan 2020 10:24
Ekvador’da ABD yandaşı Moreno hükümetinin pandemiye karşı hazırlıksızlığının bedelini halk ödüyor. Kübalı doktorların sağcı hükümet tarafından kovulduğu ülkede pandemi nedeniyle taşan hastanelerin yanı sıra sokaklara atılan cesetlerin ve ölen yakınlarıyla aynı evlere kapatılan insanların görüntüleri olağan duruma geldi.

ABD destekli sağcı Lenín Moreno’nun Başkanlığa seçilmesinden beri Latin Amerika ülkesi Ekvador'da, IMF’ye uyum paketlerini uygulamaya koymuş ve halktan büyük tepki görmüştü. Moreno hükümeti ABD’ye yaranmak için ülkedeki Kübalı doktorları ülkeden kovarken Kovid-19 pandemisinin ülkeye sıçramasıyla Ekvador’un sağlık sistemi tamamen çöktü.

Pages