4417 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2020 21:42
İBB Sözcüsü Murat Ongun'un yaptığı açıklamaya göre İBB ve bağlı kuruluşlarında Kovid-19 teşhisi konulan personel sayısı 118'e yükseldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personelinden koronavirüse yakalananların sayısı 188'e yükseldi.

Pazar, 05 Nisan 2020 09:21
ABD Başkanı Trump, koronavirüsün en çok etkilediği New York eyaletine bin askeri tıp personeli gönderme talimatı verdiğini açıkladı. Trump eyaletleri ihtiyaçlarından fazla malzeme talep etmekle suçladı.

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs salgınıyla mücadele için New York'a bin askeri tıp personeli yerleştirilmesi talimatı verdiğini açıkladı.

Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında konuşan Trump "Bu çok bulaşıcı kimse böyle bir şey görmedi. Kimse bu kadar bulaşıcı olacağını düşünemezdi" diye konuştu.

Perşembe, 02 Nisan 2020 21:14
Pire Limanı’nda 160'ı Türk toplam 383 kişilik personeli taşıyan gemide en az 120 kişide koronavirüs tespit edildi. Gemi 9 Mart'ta Çeşme Limanı'ndan İspanya'ya gitmek üzere yola çıkmıştı. Gemiyi kiralayan şirketten yapılan açıklamadaysa personelde grip dışında sağlık sorunu olmadığı ileri sürüldü.

Yunanistan basınındaki haberlerde, İspanya ve Türkiye’deki bazı limanlara uğradıktan sonra Yunanistan'ın Pire Limanı’na geldiği belirtilen yolcu gemisinde en az 120 kişide koronavirüs tespit edildiği bildirildi. 

Cuma, 03 Nisan 2020 21:56
Pentagon'dan yapılan açıklamaya göre ABD ordusunda koronavirüse yakalananların sayısı bin 648'e, ölü sayısı 6'ya çıktı.

ABD Savunma Bakanlığı'na (Pentagon) bağlı personel ve askerlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının bin 648'e, ölü sayısının ise 6'ya yükseldiği açıklandı.

Pentagon'dan yapılan açıklamada, koronavirüs testi pozitif çıkan asker sayısının 978'e yükseldiği belirtildi, askerler arasında koronavirüsten 1 kişinin öldüğü kaydedildi.

Pazar, 05 Nisan 2020 17:28
ABD'de yeni tip koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1340 artarak 8 bin 503'e yükseldi. İngiltere'de ise 621 kişi daha hayatını kaybetti.

Dünyada koronavirüs nedeniyle can kaybı artıyor. 

ABD'de yeni tip koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1340 artarak 8 bin 503'e yükseldi.

İngiltere'de 621 kişi daha hayatını kaybetti. Toplam can kaybı 4 bin 934'e ulaştı.

İspanya'da son 24 saatte 674, İran'da ise 151 kişi hayatını kaybetti.

Cuma, 03 Nisan 2020 19:06
Yunanistan’ın Pire Limanı’nda yeni koronavirüs tespiti nedeniyle karantina altına alınan gemideki 65 Türk yolcunun koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Yeni koronavirüs tespit edilmesi nedeniyle karantina altına alınan Yunanistan’ın Pire Limanı’nda, El. Venizelos isimli kruvaziyer gemiyle ilgili yeni gelişme yaşandı.

Yunanistan’dan gelen son bilgilere göre toplam 383 yolcusu bulunan gemideki 65 Türk yolcunun koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 12:51
Neoliberal krizin etkisi altındaki Yunanistan, sağlık emekçilerinin Avrupa Birliği'nin merkez ülkelerine göç ettiği koşullarda salgınla mücadele etmeye çalışıyor. Gönüllü tıp öğrencileri salgınla mücadelede yer alacak.

Yunanistan'da Kovid-19 salgını ile mücadelede, sağlık sisteminde uzun bir süredir devam eden sorunların olumsuz etkileri hissediliyor. 

Perşembe, 02 Nisan 2020 20:27
Ülkesinde hastalığın yayılması konusunda etkili bir adım atmakta çaba sarfetmeyen ABD Başkanı Donald Trump Venezuela’yı tehdit etmek için Karayipler’deki askeri varlığını iki katına çıkartıyor.

ABD Başkanı Donald Trump, dün yaptığı açıklamada Venezuela’yı Kovid-19 pandemisi vasıtasıyla uyuşturucu ticareti yapmakla itham ederken bu bahaneyle Karayipler’deki donanmasını iki katı büyüklüğüne çıkaracağını söyledi.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 07:54
Meclis Hastanesi'ne yeni vakaların gelmesini engellemek isteyen TBMM Başkanlığı, yerleşke içerisine sahra hastanesi kurulmasına karar verdi.

Koronavirüs salgınına karşı personelinin büyük bir kısmına "idari izin" veren TBMM Başkanlığı, yeni önlemler alınmasını kararlaştırdı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 12:56
Sınırlı personelle çok test yapan büyük ülke olmak mı yoksa sınırları kapayan küçük ülke mi? İtalya, İspanya ve Fransa gibi merkez ülkelerinde yüksek vaka sayıları ve ölüm oranlarıyla karşı karşıya olan Avrupa Birliği Kovid-19 karşısında çaresiz görünüyor.

Yeni koronavirüsün doğum yeri Çin’den çıkıp Avrupa’ya ulaşması fazla sürmedi. Üstelik, güncel verilere göre Avrupa Birliği’ne Çin’e verdiği hasardan fazlasını vermiş durumda. İtalya, İspanya ve Fransa’nın salgına karşı bir strateji geliştiremediği ortada.

Pazar, 05 Nisan 2020 09:43
İçişleri Bakanlığı, 18-20 yaş aralığındaki gençlerin sokağa çıkma yasağıyla ilgili istisnaları içeren ek genelgeyi valiliklere gönderdi. Buna göre, 18-20 yaş arasındaki kamu çalışanları, özel sektörde çalıştığını belgeyenler ve mevsimlik tarım işçileri sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

İçişleri Bakanlığı, 18-20 yaş aralığındaki gençlerin sokağa çıkma yasağıyla ilgili istisnaları içeren ek genelgeyi valiliklere gönderdi.

Buna göre, 18-20 yaş arasındaki kamu çalışanları, özel sektörde çalıştığını belgeyenler ve mevsimlik tarım işçileri sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

81 il valiliğine gönderilen genelgede yer alanlar şöyle:

Cuma, 03 Nisan 2020 09:44
Almanya'da 2 bin 300'den fazla doktor ve sağlık çalışanında koronavirüs teşhis edildi. Binden fazla sağlık çalışanı da karantina altında tutuluyor. Bavyera Eyaleti'nde ise 244 muayenehane koronavirüs nedeniyle kapatıldı.

Almanya'da koronavirüs salgını nedeniyle 2 bin 300'den fazla sağlık çalışanı ve doktorun Kovid-19 hastalığına yakalandığı belirtildi. Alman kamu yayın kuruluşu NDR'in haberine göre enfekte olan hekim ve sağlık çalışanları Almanya'daki değişik bölgelerdeki hastanelerde görev yapıyordu.

Cuma, 03 Nisan 2020 10:57
Küba, 1959'dan bu yana, başta Latin Amerika, Afrika ve Okyanusya olmak üzere diğer ülkelere, G8 ülkelerinin tamamından daha fazla sağlık personeli gönderiyor. Küba Sağlık Bakanı’nın verdiği bilgilere göre, dünyanın Covid19 virüsüyle savaştığı bu dönemde, Küba diğer ülkelere yardım etmeyi sürdürüyor.

Küba, 1959 devriminden bu yana, Tıbbi Enternasyonalizm Programının gereği olarak, başta Latin Amerika, Afrika ve Okyanusya olmak üzere diğer ülkelere, G8 ülkelerinin tamamından daha fazla sağlık personeli gönderdi.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 20:09
İçişleri Bakanlığı, araç giriş kısıtlamasına ilişkin istisnaları belirleyen ek genelgeyi valiliklere gönderdi. Buna göre taburcu olanlar, birinci derece yakını vefat edenler ve terhis olanlar izin belgesi alacak.

İçişleri Bakanlığı, araç giriş kısıtlaması getirilen büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak’ta hangi durumlarda 'seyahat kısıtlaması için istisnalar' getirileceği ile ilgili valiliklere ek bir genelge daha gönderdi.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 10:33
Dünyanın en yoğun nüfuslu yerlerinden biri olan Gazze’de, olası bir Kovid-19 salgının felakete dönüşmesinden korkuluyor. İki milyona yakın insanın yaşadığı Gazze’de ablukaya bağlı teçhizat ve malzeme eksikliği yaşanırken, zaten son derece ağır bir yük altında olan sağlık sisteminin çökebileceği belirtiliyor.

12 yıldır süren İsrail ve Mısır’ın ablukası, koranavirüsün Gazze Şeridi’ne girmesini geciktirse de, ilk vakaların tespit edilmesinin ardından gözler Gazze’nin yıkımın eşiğindeki sağlık sistemine çevrildi.

GAZZE'DE İLK ÖNLEMLER VE İLK VAKALAR

Pages