12135 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2020 21:32
Marmaris İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, yürüyüş, bisiklete binme, koşu, fotoğraf çekme gibi sportif ve hobi faaliyetlerini oy birliğiyle yasakladı.

Marmaris İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yeni koronavirüs (KOVİD-19) tedbirleri kapsamında bazı yasaklar alındı.

Marmaris Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy başkanlığında toplanan kurul, koronavirüs önlemleri kapsamında yeni kararları görüştü. 

Cumartesi, 04 Nisan 2020 12:54
Koronavirüs pandemisine karşın başkanlık seçimlerini yapan Yargıtay’da iki üyede yeni koronavirüs tespit edildi. Hastanede tedavi altında olan bir üyenin, 24 Mart’ta yapılan Yargıtay Başkanlığı seçiminde oy kullandığı ve toplu fotoğrafta yer aldığı ortaya çıktı.

Yargıtay’da koronavirüs salgınına karşın yapılan başkanlık seçiminden 1 hafta sonra, kritik bir ceza dairesinde görev yapan bir üyenin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre, Yargıtay’da bu olayın rahatsızlığı devam ederken, bu kez de yeni bir vaka haberi geldi. 

Salı, 24 Mart 2020 16:43
Yapılan seçimde 267 oy alan Mehmet Akarca yeni Yargıtay Başkanı oldu. Akarca, Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Ethem Sancak'ın eniştesi.

Yargıtay Başkanlığına, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca seçildi.

Yargıtay Konferans Salonu'nda yapılan seçimin ikinci tur oylamasında 267 oy alan Mehmet Akarca yeni Yargıtay Başkanı oldu.

Mehmet Akarca, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Ethem Sancak'ın eniştesi. Akarca'nın eşi Sancak'ın kızkardeşi.

Çarşamba, 11 Mart 2020 18:25
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İletişim Koordinatörü Okan Konuralp RTÜK üyesi seçildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İletişim Koordinatörü Okan Konuralp RTÜK üyesi seçildi. RTÜK üyeliği düşürülen Faruk Bildirici ise seçilemedi.

TBMM Genel Kurulu'nda RTÜK'te CHP kontenjanında boş bulunan üyelik için seçim yapıldı.

426 milletvekilinin oy kullandığı seçimde Okan Konuralp 274 oyla RTÜK üyesi seçilirken Faruk Bildirici 133 oy aldı.

Pazartesi, 16 Mart 2020 08:27
Fransa'da yerel seçimin ilk tur oylamasında sandığa gitmeyenlerin oranı yüzde 54,5 oldu.

Fransa'da yerel seçimin ilk tur oylaması sona erdi.

Seçimde sandığa gitmeyenlerin oranı yüzde 54,5 olarak belirlendi. Bu oran 2014'teki yerel seçimlerde yüzde 36,45'ti.

Fransızların yarısından fazlasının seçim merkezlerinde virüse yakalanma endişesiyle oy kullanmaya gitmediği belirtildi.

Perşembe, 19 Mart 2020 17:27
Kuzey Kıbrıs'ta 26 Nisan'da yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleri 11 Ekim'e ertelendi.

Kuzey Kıbrıs Cumhuriyet Meclisi, 26 Nisan'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini 11 Ekim'e erteledi. Meclis, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın da 11 Ekim'e kadar görevine devam etmesine karar verdi.

Cuma, 13 Mart 2020 23:36
MHP'li Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Kadın Milli Voleybol takımının kıyafetleriyle ilgili yaptığı açıklama nedeniyle partisinden ihraç edildi.

Düzce'nin Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Kadın Milli Voleybol takımının kıyafetleriyle ilgili yaptığı paylaşım sonrası kesin ihraç talebi ile Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.

MHP Sakarya İl Disiplin Kurulu oy birliği ile Başkan Birol Şahin’i partiden ihraç etti.

Salı, 03 Mart 2020 18:17
İtalya'nın başkenti Roma'da ara seçimde Komünist Parti oylarını 6 kat artırarak büyük bir başarıya imza attı.

İtalyan başkenti Roma'da yapılan ara seçimlerde Komünist Parti (KP) 2018'de yüzde 0,37 olan oy oranını yüzde 2,62'ye çıkardı.

Komünist Parti'nin adayı KP Genel Sekreteri Marco Rizzo olmuştu.

Cumartesi, 28 Mart 2020 08:51
Almanya'da yapılan bir ankete göre, üç hafta önceye kıyasla koronavirüsün sağlığı için tehlike olduğunu düşünenler, yüzde 32 artarak yüzde 52 oldu.

Almanya'nın kamu televizyon kanalı ZDF´in yaptığı bir ankete göre Almanya'da üç hafta önceye kıyasla koronavirüsün sağlığı için tehlike olduğunu düşünenler, yüzde 32 artarak yüzde 52 oldu.

Salı, 24 Mart 2020 12:25
OHAL komisyonu kararıyla mesleğe dönenlerin yönetici olmasını engelleyen hüküm iptal edildi.

Kamu kurumlarında yönetici pozisyonunda görev yapmaktayken 677 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile kamu görevinden çıkarıldıktan sonra Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kararıyla kamu görevine iade edilen davacılar, görevden çıkarılmadan önceki pozisyonlarına atanmalarına engel olan kanun hükmünün iptalini istemişti.

Pazartesi, 02 Mart 2020 08:59
İsrail, son iki oylama turunun siyasi çıkmaza girmesinin ardından bir yılda üçüncü kere sandık başına gidiyor. Sandıkların akşam saat 10’da kapanması bekleniyor. Seçimlere sahte yeni koronavirüs haberleri damga vurdu.

İsrail’de son iki seçimden sonra hükümetin kurulamaması üzerine bugün bir daha seçim düzenleniyor. Sabah 7’de açılan sandıklar akşam 10’da kapanacak. Seçimden önceki son anketler, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun partisi Likud’un lehine gözüküyor, ancak bu durum sağ kanat bloğu ile merkez blok arasındaki çıkmazı kırmak için yeterli değil.

Cumartesi, 07 Mart 2020 21:15
'Bugün dünyanın emekçi kadınlarının sömürüye ve eşitsizliğe karşı örgütlenerek yeni bir dünya hayal edebilmesi için herhangi bir efsaneye ihtiyaçları yok. Kapitalizmin tarihinde biriktirdiği gerçek trajedilerin ve yeni yazılanların son bulması için, 1900’lerin başlarında tüm bunlara karşı ortaya çıkan sosyalist iradenin bugüne de aktardığı potansiyel güce ihtiyacımız var. Yani emekçi kadınlar, 8 Mart’larda gerçek olmayan trajik bir hikaye için değil, gerçek bir iradeyle, başka bir düzene doğru somut adımlar atanların izinden daha güçlü bir şekilde gideceklerini göstermek ve bu düzeni değiştirmek için seslerini yükseltmeli.'

“8 Mart’ın tarihçesi” üzerine yazılacak bir yazının, öncelikle şimdiye kadar anlatılan bir miti düzeltmekle başlaması gerekiyor. “Mit” olduğu kanıtlanan hikâyeyi ve gerçek olmadığına dair verileri birazdan açacağız. Ancak hikâyenin gerçek olmadığını yazmakla kalmanın aslında bugüne anlamlı bir katkısı olmayabilir.

Cumartesi, 07 Mart 2020 16:21
Nâzım Hikmet’in ‘Haksızlığa ve Yoksulluğa Karşı’ başlıklı yazısı 1951 yılında Rusça olarak yayımlanmış. Yazını Türkçe çevirisi Nâzım Hikmet Kolektifi tarafından yapıldı.

Nâzım Hikmet Kolektifi’nin Notu: Nâzım Hikmet'in 1951’in Aralık ayında Sovyet Krestyanka (Köylü Kadın) dergisinde yayımlanan yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz. Bu yazısında Nâzım’ın gündeminde, Ekim Devrimi ile birlikte Sovyet kadının erkek yoldaşları ile arasındaki eşitsizliklerin hızla kapanmasından hareketle memleketindeki Türkiyeli emekçi kadınlar yer alıyor.

Cuma, 27 Mart 2020 22:11
Yeni resmi adıyla 'Kuzey Makedonya' NATO'ya katıldı. NATO müzakereleri kapsamında Makedonya hükümeti, ülkenin adını 'Kuzey Makedonya' olarak değiştirmişti. NATO üyeliği ve ülkenin isminin değiştirilmesi halk tarafından büyük tepki görmüştü.

Eski Yugoslavya cumhuriyetlerinden Makedonya NATO'nun 30. üyesi oldu. NATO'dan yapılan açıklamada, Kuzey Makedonya’nın ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından Kuzey Atlantik Antlaşması'na katılma belgesinin verilmesinin ardından NATO'nun en yeni üyesi olduğu duyuruldu.

Pazartesi, 23 Mart 2020 10:45
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AKP’lilerin ‘Evet’ dediği kararlar ‘Hayır’a dönüştü. O kararlardan biri TOGO Kuleleri’nin yıkımı oldu. AKP’lilerin fikir ayrılıklarına tepki için AKP Başkanvekili Mümin Altunışık istifa etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde (ABB) AKP grubunun “Evet” dediği kararlar, AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin isteğiyle “Hayır”a dönüştü. Bu durum, AKP içinde büyük rahatsızlık yarattı. Grup Başkanvekili Mümin Altunışık, kendilerine Genel Merkez'den sürekli müdahale edilmesine tepki için görevinden istifa etti.

Pages