147 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 28 Şubat 2020 19:46
'Suriye'den elinizi çekin, askerler evlerine dönsün' Bu çağrıya katılanlar bu bildirgeye imzalarını atıyor.

Bir grup siyasetçi, sanatçı, aydın, gazeteci ve yazar, bugün yayımladıkları bir deklarasyonla Suriye'deki askerlerimizin derhal geri çekilmesini istedi. Yayımlanan çağrının imzaya açıldığı, çağrıya katılacak yeni imzalarla birlikte önümüzdeki günlerde yeniden yayımlanacağı bildirildi.

INTERNET ÜZERİNDEN İMZAYA AÇILDI

Çarşamba, 08 Ocak 2020 08:02
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok sayıda kuruma ilişkin görevden alma ve atama kararlarına imza attı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, Mili Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, Gelir İdaresi Başkanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü’ne ilişkin Atama Kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Salı, 19 Kasım 2019 07:15
Oğuz Oyan

Kamu İşletmeciliğini Geliştirme Merkezi (KİGEM)  Vakıf Senedi 1996'da şu sunuşla başlar: 

"KİGEM, 1994 Ocağında, Mümtaz Soysal ve Korkut Boratav'ın fikri önderliğinde, Türk Harb-İş ve Petrol-İş sendikalarının desteğinde yola çıktı. 

Cuma, 17 Mayıs 2019 16:57
Tekgıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, haziran sonunda yapılacak genel kurulda Türk-İş’ten ayrılmak için karar almaya hazırlandıklarını söyledi.

Tekgıda-İş Sendikası Türk-İş konfederasyonundan ayrılmaya hazırlanıyor.

Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, 29-30 Haziran’da yapılacak genel kurul toplantısında başkanlar kurulunun Türk-İş’ten ayrılma tavsiye kararını gündeme getireceklerini söyledi. Sendikanın Türk-İş’ten ayrılıp ayrılmayacağı genel kurulda karara bağlanacak.

Pazartesi, 06 Mayıs 2019 08:07
Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idamına evet diyen milletvekillerinin tam listesini bir kez daha hatırlatıyoruz...

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idam edilmesi için mecliste "elini kaldıranlar" hala hafızalarda. 

Perşembe, 05 Temmuz 2018 12:54
Bolu'da faaliyet gösteren ve İtalyan gıda tekeli Barilla'ya ait makarna fabrikasında çalışan işçiler, yedi aydır süren toplu iş sözleşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanması üzerine bugün greve başladılar.

Bolu'da faaliyet gösteren ve 1994'ten beri Barilla The Italian Food Company tarafından işletilen makarna fabrikasında, işçilerin talep ettiği yüzde 20 zam oranı kabul edilmeyince grev başladı.

Çarşamba, 30 Mayıs 2018 18:13
Bu Düzen Değişmeli Platformu İstanbul 1. Bölge bağımsız milletvekili adayı Aydemir Güler ve 2. Bölge bağımsız milletvekili adayı Orhan Aydın, Tek Gıda-İş Sendikası'nı ziyaret etti.

Bu Düzen Değişmeli Platformu İstanbul 1. Bölge bağımsız milletvekili adayı Aydemir Güler ile 2. Bölge bağımsız milletvekili adayı Orhan Aydın, Tek Gıda-İş Sendikası’nı ziyaret etti. Tek Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel ve sendika yetkilileriyle görüşen Güler ve Aydın seçim çalışmalarını anlattılar, daha sonra kendilerine yöneltilen soruları yanıtladılar.

Pazar, 06 Mayıs 2018 10:51
Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı idama yollayanların tam listesini yayınlıyoruz.

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idam edilmesi için mecliste "elini kaldıranlar" hala hafızalarda. 

Pazartesi, 10 Ekim 2016 13:31
Manisa'da Nutella, Kinder gibi markaları bünyesinde barındıran İtalyan Ferrero fabrikasında işçiler greve çıktı.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ve Nutella, Kinder gibi markaları bünyesinde barındıran İtalyan Ferrero fabrikasında işçiler greve çıktı.

Tek Gıda-İş Sendikası'nın yetkili olduğu Ferrero’da toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle grev kararı alınmıştı.

Cumartesi, 03 Eylül 2016 11:09
Bugün İstanbul Kartal'da "Gericiliğe, emperyalizme ve darbecilere boyun eğmeyeceğiz" başlıklı 4 Eylül mitingine çağrıda bulunanların yer aldığı son liste açıklandı.

Aralarında sendikacı, akademisyen, sanatçı, gazeteci ve yazarların olduğu 40 imzacının çağrısıyla kamuoyuna duyurulan "Gericiliğe, emperyalizme ve darbecilere karşı" başlıklı "4 Eylül Büyük İstanbul Mitingi"ne yeni çağrıcılar eklendi.  

Cuma, 26 Ağustos 2016 12:04
Türkiye’nin 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından oluşan politik atmosfere sıkıştırılmasını kabul etmeyenler, 4 Eylül’de İstanbul’da büyük bir miting için çağrı yapmıştı. Kamuoyunda heyecan uyandıran bu çağrı, bir grup sendikacı, akademisyen, sanatçı, gazeteci ve yazar tarafından yapılmıştı. Bugün kamuoyuna bir açıklama daha yapılarak, ülkenin dört bir yanından mitinge çağrı yaptığını açıklayanların isimleri duyuruldu.

İçinde sendikacı, akademisyen, sanatçı, gazeteci ve yazarların olduğu 40 imzacının çağrısıyla kamuoyuna duyurulan "Gericiliğe, emperyalizme ve darbecilere karşı" başlıklı "4 Eylül Büyük İstanbul Mitingi"ne yeni çağrıcılar ekleniyor. 

Cuma, 01 Temmuz 2016 18:20
Nestle grevi 11. gününde sona verdi. Yapılan anlaşmayla işçilerin kadroya alınması ve ücretlere zam yapılmasına karar verildi.

Bursa’nın Karacabey ilçesinde bulunan Nestle’de gerçekleştirilen grev, 11. gününde kazanımlarla sona erdi. Kadrosuz çalışan işçilerin 2 yıl içinde kadroya alınmasına karar verilirken, ücretlere de 2 yıllık sözleşmeyle seyyanen 475 lira zam yapılması kararlaştırıldı.

Salı, 21 Haziran 2016 11:00
İşçiler ile Nestle'nin patronları arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamayınca, Bursa Karacabey'deki 900 işçi bu sabah greve başladı. Patronlar toplu iş sözleşmesini imzalamaya yanaşmazsa, Nestle Su ve Erikli Su işçileri de greve başlayacak.

Dünya devi Nestle ile Tekgıda-İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sonuç çıkmadı. Sendika, Nestle’nin Bursa Karacabey’deki fabrikasında grev başladı.

Bu sabah itibariyle 900 işçi greve resmen başladı. Fabrikanın üç kapısını da işçilerin tuttuğu, ayrıca yaklaşık 100 taşeron işçinin de greve destek verdiği öğrenildi. 

Cuma, 06 Mayıs 2016 11:22
Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı idama yollayanların tam listesini yayınlıyoruz.

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idam edilmesi için mecliste "elini kaldıranlar" hala hafızalarda. 

Perşembe, 15 Ekim 2015 19:27
HSYK, 156 hakim ve savcının görev yeri değiştirdi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), adli yargı kararnamesiyle 137, idari yargı kararnamesiyle 19 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi. Değişiklik ve ilgili kararnameler HSYK'nın sitesinden duyuruldu.

Pages