176 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Ocak 2020 18:05
Çorlu tren katliamı davası ardından verilen soru önergesine yanıt veren bakanlık, davada bilirkişilik yapan Bekir Binboğa, Sıddık Yarman ve Mustafa Karaşahin’e 14 ayrı danışmanlık sözleşmesi için 1 milyon 40 bin TL verildiğini doğruladı. Bilirkişilerin aldığı TCDD ihaleleri ise bu rakamın dışında.

Bugün Ankara’da yaşanan tren kazasının ardından TCDD’yi uyaran CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker "Bakıma giden trenin iki vagonu raydan çıktı. Tek tesellimiz trenin boş olması. Dolu trenlerin geçtiği ve 250 kilometreyi sadece bir bekçinin kontrol ettiği, yandaş müteahhitlere ihale edilen demiryollarımızın durumu vahim! Kontrolleri artırın, tedbir alın" dedi.

Cuma, 17 Mayıs 2019 16:57
Tekgıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, haziran sonunda yapılacak genel kurulda Türk-İş’ten ayrılmak için karar almaya hazırlandıklarını söyledi.

Tekgıda-İş Sendikası Türk-İş konfederasyonundan ayrılmaya hazırlanıyor.

Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, 29-30 Haziran’da yapılacak genel kurul toplantısında başkanlar kurulunun Türk-İş’ten ayrılma tavsiye kararını gündeme getireceklerini söyledi. Sendikanın Türk-İş’ten ayrılıp ayrılmayacağı genel kurulda karara bağlanacak.

Çarşamba, 10 Ocak 2018 16:41
Hatay'ın Antakya ilçesinde öğrenci, öğretmen ve okul personelinden çok sayıda kişi yedikleri yemekten zehirlendi.

Hatay'ın Antakya ilçesinde gıda zehirlenmesi şüphesiyle birçok öğrenci ve aralarında özel şirketin dağıttığı sabah kahvaltısını yiyen öğretmen ve okul personelinin de bulunduğu çok sayıda kişi hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan öğrencilerden bazıları, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Cumartesi, 07 Mayıs 2016 01:23
İstanbul'un bazı ilçelerinde bugün elektrik kesintisi uygulanacak. Beyoğlu elektrik kesintisinden en çok etkilenen semt olacak. Beyoğlu'nun Cihangir ile Gümüşsuyu mahallelerinde 12 saat elektrik kesintisi olacak

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ'den (BEDAŞ) yapılan açıklamaya şöyle:

Bahçeşehir'de, 6 Mayıs Cuma günü saat 23.00-07.00 saatleri arasında 2. Kısım Mahallesi, 11 ve 12 Caddeleri, Karanfil, Zambak ve Gelincik sokaklarına elektrik verilmeyecek.

Cumartesi, 09 Ocak 2016 22:04
İstanbul'un 10 ilçesinde 12 Ocak Salı ve 13 Ocak Çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacak.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.'den (BEDAŞ) yapılan açıklamaya göre elektrik kesintisi yapılacak yerler şöyle:

Perşembe, 10 Temmuz 2014 12:38
Türk-İş Eski Genel Başkanı Mustafa Kumlu’nun, istifa ettikten sonra sıfır değeri 300 bin lira civarında olan makam aracını beraberinde götürdüğü ve teslim etmediği belirlendi.

Türk-İş genel başkanlığından geçtiğimiz eylül ayında istifa eden Mustafa Kumlu, sıfır değeri 300 bin lira civarında olan, Audi A6 model lüks makam aracını beraberinde götürdü. Bir Türk-İş yöneticisi, yaşanan durumla ilgili, “Çocuklarının aracı kullandığı yönünde iddialar var. Belli bir dönem için aracı götürmüştü, ancak geri getirmedi.

Cuma, 30 Mayıs 2014 14:44
Soma’da katliam yaşanan madende hayatta kalan işçilerin “patron yanlısı” diyerek tepki gösterdiği sendikanın tepe isimleri büyük yolsuzluğa imza attı. Şu anki Genel Başkan Nurettin Akçul, önceki Genel Başkan İsmail Aslan’a çekilmesi karşılığında 10 yıl boyunca yasadışı olarak maaş bağladı.

Yıldız Koç

Pazartesi, 02 Eylül 2013 18:30
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başkanı Mustafa Kumlu istifa etti.

Uzun süredir istifaya zorlanan Mustafa Kumlu, saat 16.00'da yapılacak yönetim kurulu toplantısında istifa ettiğini açıklayacak ve yönetim kuruluyla vedalaşacak. Kumlu'nun ardından yedek yönetim kurulu üyesi yönetime davet edilecek. Koop-İş Sendikası Başkanı Eyüp Alemdar'ın yedek üye olarak yönetime girmesi beklenirken, yönetim kurulu da kendi arasında yeni başkanı seçecek.

Salı, 03 Eylül 2013 15:52
Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu istifa etti. Gül’e ve Gülen Cemaati’ne yakın olduğu iddia edilen Kumlu’nun yerine Erdoğan’a yakın Ergün Atalay’ın gelmesi bekleniyor. Kumlu, istifasını açıkladığı toplantıya Türk-İş’in muhalif sendikalarının oluşturduğu SGBP'nu çağırmadı. Kumlu’nun gidişi Türk-İş için umut vermedi.

Yıldız Koç -soL

Çarşamba, 04 Eylül 2013 11:24
Aşkın Süzük

Ülkemizin en büyük işçi konfederasyonu Türk-İş’te önceki gün Genel Başkan Mustafa Kumlu istifa etti. Bu istifa sürpriz olmadı çünkü yönetimdeki kriz uzun süre önce su yüzüne çıkmıştı.

Salı, 23 Temmuz 2013 20:02
Kamu emekçisine 2013'te yüzde 4+4 zam yapılması konusunda hükümet ve Türk-İş anlaştı.

(soL -Ekonomi) Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlandı. Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri ile görüşmede anlaşmaya varıldığını bildirdi.

Çarşamba, 17 Temmuz 2013 11:32
Aşkın Süzük

Yaklaşık 200 bin kamu işçisini ilgilendiren ve 2013-2014 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmelerinde ilk 3 toplantıda beklendiği üzere anlaşma sağlanamadı.

Cuma, 12 Nisan 2013 18:54
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in başkanlığında yapılan ve taşeronluğa ilişkin düzenlemeler tartışıldığı "Üçlü Danışma Kurulu" toplantısı sona erdi.

Taşeronluğa ilişkin yasal düzenlemelerin ele alındığı Üçlü Danışma Kurulu'nda, işçi ve patron temsilcilerinin konuya ilişkin görüşleri değerlendirildi.

Alt işverenlik (taşeron) gündemli toplantıya, TİSK Genel Başkanı Tuğrul Kudatgobilik, Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve ilgili bürokratlar katıldı.

Çarşamba, 03 Nisan 2013 16:45
AKP'nin Akil İnsanlar listesi belli oldu.

Akil İnsanların tam listesi ve çalışacakları bölgeler açıklandı.

Hürriyet'te yer alan habere göre liste şöyle:

Perşembe, 25 Nisan 2013 14:21
Oğuz Oyan

Oğuz Oyan'ın “Taksim'de 1 Mayıs?” başlıklı yazısı 25 Nisan 2013 Perşembe tarihli soL Gazetesi'nde yayımlanmıştır.

soL ve Kemal Okuyan ısrarla vurguluyor: Mekandan daha önemli olan içeriktir. Dahası, emek mücadelesi yılın bir gününe sıkıştırılamaz. Ve 1 Mayıs, yasak savma aracına dönüştürülemez.

Pages