1902 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2020 22:43
Erdoğan'ın açıkladığı 30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş çıkış yasağı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı ve toplu bulunan yerlerde maske takma zorunluluğu kararlarına dair İçişleri Bakanlığı bir genelge yayımladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs salgınına ilişkin tedbir kararlarına dair İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge "Çok acele" notuyla 81 il valiliğine gönderildi.

Cuma, 03 Nisan 2020 13:51
Hekim, hemşire, diş hekimi, teknisyen, aile hekimi, eczacı ve takımın daha pek çok bileşeni. 475 sağlık çalışanı yeni koronavirüs salgınının ülkemizde hızla ilerlemesine karşı 10 maddelik bir talepler deklarasyonu yayınladı.

475 sağlık çalışanı, hekiminden hemşiresine, diş hekiminden teknisyenine yeni koronavirüs salgınının ülkemizde hızla ilerlemesine karşı 10 maddelik bir talepler deklarasyonu yayınladılar.

Kısa bir süre süre önce 600’den fazla sağlık çalışanının koronavirüse bağlı olarak hastalandığının bildirildiği koşullarda üç gün önce ilk sağlıkçı yaşamını yitirmişti.

Perşembe, 02 Nisan 2020 16:25
Koronavirüsten yaşamını yitiren Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için Türkiye’nin dört bir yanında sağlık çalışanları saygı duruşunda bulundu. Türk Tabipleri Birliği, Sağlık Bakanlığı’na gönderdiği yazıda bütün sağlık çalışanları için acil olarak risk değerlendirmesi yapılmasını istedi.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakalarını tespit eden hekimlerden, yakalandığı virüs nedeniyle dün yaşamını yitiren İstanbul Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu bugün düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

ÇAPA'DA TÖREN

Perşembe, 05 Mart 2020 07:58
Oda TV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile muhabir Hülya Kılınç'ın tutuklanmasına neden olan habere ilişkin CHP'den açıklama geldi.

CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, Barış Terkoğlu ile Hülya Kılınç'ın tutuklanmasından kısa süre önce, operasyona konu olan MİT mensubu cenazesine ilişkin açıklamada bulundu.

Perşembe, 26 Mart 2020 13:57
Manisa otogarında bir polis, tartışma yaşadığı 65 yaş üstü bir vatandaşın üstüne yürüdü. Olayın görüntüleri tepki çekti.

Manisa otogarında bir polisle 65 yaş üstü bir vatandaş arasında tartışma yaşandı.

Polisin, tartışma sırasında yaşlı vatandaşın üstüne yürüdüğü görüldü.

Polisle yaşlı adamın yaşadığı tartışma böyle görüntülendi:

Pazar, 29 Mart 2020 09:26
Manisa Akhisar'da saat 08.56'da 4,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Manisa'da 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 08.56'da Manisa'nın Akhisar ilçesinde 4,1 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Depremin, 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Salı, 10 Mart 2020 16:12
Manisa’da umreden gelen bir kişi yüksek ateş şikayeti sonrası hastaneye kaldırıldı. Hasta yeni koronavirüs şüphesiyle Manisa Şehir Hastanesi'ne sevk edildi.

Manisa’da umreden gelen bir kişi yüksek ateş ile hastaneye geldi.

Manisakulishaber’in haberine göre, Manisa’da bulunan Özel Grandmedical Hastanesi’ne başvuran hasta daha sonra Manisa Şehir Hastanesi'ne sevk edildi.

Özel Grandmedical Hastanesi Başhekimi Dr. Mümtaz Kahya, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Perşembe, 05 Mart 2020 11:26
Gazeteci ve Odatv Manisa Muhabiri Hülya Kılınç Libya'da hayatını kaybeden bir MİT görevlisine ilişkin haber dolayısıyla Barış Terkoğlu'yla birlikte tutuklandı. Kılınç savunmasında görüntüleri kendisinin çekmediğini, sosyal medyada bulduğunu ve cenazeye vatandaşlarında katıldığı için aktarılmasında bir sakınca görmediğini söyledi.

Gazeteci ve Odatv Manisa Muhabiri Hülya Kılınç Libya'da hayatını kaybeden bir MİT görevlisine ilişkin haber dolayısıyla tutuklandı. Haberde imzası olan muhabir Hülya Kılınç da ifadesinde, fotoğrafları sosyal medyadan bulduğunu belirterek, şunlar söyledi:

Cumartesi, 28 Mart 2020 07:27
TCDD, koronavirüs salgınının ardından trenlerdeki yolcu sayısında önemli düşüş yaşanması nedeniyle bazı seferlerin iptaline karar verdi.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında sosyal temasın azalması yönündeki uyarıların ardından trenlerdeki yolcu sayısında önemli düşüş yaşanmasını gerekçe göstererek bazı seferlerin iptaline karar verildiğini bildirdi.

Pazar, 29 Mart 2020 16:38
Sağlık çalışanları koronavirüs salgını karşısında acil taleplerini açıklayan bir imza metni yayımladı. Taleplerini tüm sağlıkçıların imzasına açan ilk imzacılar, koronavirüs salgınının hızının kesilmediği bir durumda yaşanabilecek kaosun sağlıkçıların bile sağlık ve can güvenliğini tehdit edeceğine işaret etti.

Bir grup sağlıkçının ilk imzacı olarak imzaya açtığı acil talepler salgın koşullarında yapılması gerekenlerle ilgili.

Pazartesi, 09 Mart 2020 10:41
Tarım Kredi Kooperatifi Merkez Birliği’ndeki 15 şirketin yönetiminde AKP’li ya da partiye yakın isimlerin yer aldığı öğrenildi. Söz konusu isimlerin adlığı maaşlar ise bilinmiyor.

Çiftçiyi desteklemek amacıyla kurulan Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği de siyasi atamalardan nasibini aldı.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu’nun yaptığı bir araştırma birliğin bünyesinde bulunan 15 farklı şirketin yönetim kurullarında AKP’li veya partiye yakın isimler yer aldığını ortaya koydu.

Salı, 03 Mart 2020 09:27
Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’na göre sigortalı çalışan sayısı krizle birlikte düştü. En büyük kayıp inşaat sektöründe yaşandı.

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) verilerini değerlendirerek yaptığı araştırma, ekonomide yaşanan krizin istihdamda yarattığı erozyonu gözler önüne serdi. Buna göre, Türkiye’de sigortalı çalışanların oranı geriledi. En büyük kaybı inşaat sektörü verdi. 

Çarşamba, 25 Mart 2020 13:55
İran, dünyanın en büyük alışveriş merkezi olarak nitelendirilen Iran Mall'ı koronavirüs vakalarının tedavisi için hastaneye çevirdi.

Yeni koronavirüs (Kovid-19) salgınından 24 bin 811 vaka ile en çok etkilenen ülkelerden olan İran, başkent Tahran'daki dünyanın en büyük AVM'si olarak nitelendirilen Iran Mall'ı hastaneye çevirdi. 

İran devlet televizyonundan yapılan açıklamada, KOVİD-19 hastalarının tedavisi için Iran Mall'ın bir bölümünün geçici olarak hastane olarak kullanılacağı belirtildi.

Perşembe, 19 Mart 2020 18:26
Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı, meslek liselerinin maske üreteceğini açıklamıştı. İlk ve orta öğretimin tatil edilmesine rağmen, öğretmenler ve meslek liseli öğrenciler üretim için salgının tüm riskleri ile birlikte okullarının yolunu tuttu.

Korona virüs salgını ile birlikte maske ve dezenfektan fiyatları artarken; artan fiyatlarla karşılanamayan tıbbi malzeme ihtiyacı, meslek liselerinde üretim yaptırılarak karşılanmaya çalışılıyor.

Daha önce dezenfektan üretimi yapan meslek liseleri, geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre maske üretimine de başladı.

Çarşamba, 18 Mart 2020 14:34
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Meslek liseli gençlerimiz cerrahi ve N95 maske üretimine başladı. Üstelik üretim yapacak okul sayımızı da arttırdık' dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı meslek liselerinde, temizlik malzemelerinden sonra yeni koronavirüs (KOVİD-19) salgını önlemleri kapsamında ilk maske üretimi gerçekleştirildiğini duyurdu.

Pages