5533 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 05 Nisan 2020 12:05
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca il sağlık müdürlerine yaptığı konuşmada 'Bu dönemde temas içindekileri izole edemezsek, kontrol altına alma şansımız olmaz' dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüsle mücadele konusunda dün 81 il sağlık müdürüyle yaptığı video konferans görüşmesinde "Bu dönemde temas içindekileri izole edemezsek, kontrol altına alma şansımız olmaz" dedi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 23:35
Kocaeli Valiliği kent genelinde 15 gün boyunca iş bırakmayı yasakladı. Son olarak Gebze'de bulunan Sarkuysan, İnform ve Fontana kalıp işyerlerinde koronavirüs şüphesi nedeniyle işçiler, yasada yer alan kaçınma hakkını kullanarak iş bırakmıştı.

Kocaeli Valiliği, kentte her türlü eylemi 15 günlüğüne yasaklayan bir genelge yayımladı.

Valilikten yapılan açıklamada “huzur ortamının, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının önlenmesi” gibi gerekçelerle yasaklar listesi sıralandı.

Cuma, 03 Nisan 2020 19:24
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'nun hareketliliğin kısıtlanması için daha sıkı tedbirler alınmasını tavsiye ettiğini, tavsiyelerin Erdoğan'ın 'takdirine' sunulduğunu söyledi. Koca Türkiye'de son 24 saatte 69 kişinin koronavirüsten yaşamını yitirdiğini, toplam ölü sayısının 425'e çıktığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.

BİLİM KURULU ÖNERDİ, 'TAKDİR ERDOĞAN'IN'

Bilim Kurulu'nun yeni tedbirler alınması konusunda tavsiye kararı aldığını bildiren Koca, kurulun önerilerinin AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a sunulduğunu söyledi. Koca "Cumhurbaşkanımız bu konudaki takdirlerini açıklayacaktır" dedi.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 20:22
Sağlık Bakanı Koca sosyal medya hesabından bugünkü verileri açıkladı. Koca, Türkiye'de son 24 saatte 76 kişinin koronavirüsten yaşamını yitirdiğini, toplam ölü sayısının 501'e çıktığını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de son 24 saatte 76 kişinin koronavirüsten yaşamını yitirdiğini, toplam ölü sayısının 501'e çıktığını açıkladı. Bugün yapılan test sayısı 19.665 olarak açıklanırken, bugünkü koronavirüs vaka sayısı 3.013 olarak açıklandı. Toplam vaka sayısı 23.934 kişiye çıktı. 

Perşembe, 02 Nisan 2020 19:30
Sağlık Bakanı Koca, koronavirüsten son 24 saatte yaşamını yitirenlerin sayısını 79 olarak açıkladı. Türkiye'de toplam can kaybı 356'ya, toplam vaka sayısı 18 bin 135'e yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son 24 saat içinde koronavirüsten yaşamını yitiren hasta sayısını 79 olarak açıkladı. Türkiye'de koronavirüsten yaşamını yitirenlerin toplam sayısı 356'ya yükseldi.

Koca, yeni vaka sayısını ise 2 bin 456 olarak açıkladı. Böylece Türkiye'de toplam vaka sayısı 18 bin 135'e çıktı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 19:47
Sağlık Bakanı Koca, son 24 saatte koronavirüsten can kaybının 64 olduğunu açıkladı. Bakanlık tarafından ilk kez bugün illerdeki vaka ve can kaybı sayısına ilişkin bilgi verildi. Buna göre toplam vaka sayısının 15 bin 679'a ulaştığı Türkiye'de en çok vaka sayısı 8 bin 852 ile İstanbul'da. En çok can kaybının olduğu iller de 117 ile İstanbul, 18 ile İzmir ve 8 ile Kocaeli.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yaptı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 21:39
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın koronavirüs salgınında İstanbul'un başı çektiğini açıklamasının ardından İBB Başkanı Erkem İmamoğlu, İstanbul'da sokağa çıkma yasağı çağrısında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs vakalarının en çok İstanbul'da görüldüğünün açıklanmasının ardından iktidara sokağa çıkma yasağı uygulama çağrısında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca en çok vaka ve can kaybının İstanbul'da yaşandığını açıkladı.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 13:50
İspanya Dışişleri Bakanı Laya, 'Çin'den satın aldıkları suni solunum cihazlarını taşıyan uçağın Türkiye tarafından bloke edildiğini' söyledi.

İspanya Dışişleri Bakanı Arancha Gonzales Laya düzenlediği basın toplantısında, 'Çin'den satın aldıkları suni solunum cihazlarını taşıyan uçağın Türkiye'de tutulduğunu belirterek, solunum cihazlarını almayı şu ana kadar başaramadıklarını' söyledi.

Cuma, 03 Nisan 2020 18:19
AKP Sözcüsü Ömer Çelik partisinin MYK toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Erdoğan tarafından başlatılan yardım kampanyasına ilişkin 'Vatandaşlarımızın birbiriyle dayanışması devlet hayatında zaaf olduğu anlamına gelmez' dedi.

Erdoğan başkanlığında video konferans yoluyla yapılan AKP MYK toplantısının ardından açıklama yapan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Bilim Kurulu ile siyaset ilişkisi arasında "müphem bir alan varmış gibi" siyasi parti temsilcilerinin spekülasyon yaptıklarını ileri sürdü.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 01:00
Aydemir Güler

Salgında egemenler hangi ekonomik faaliyetin ne ölçekte sürdürülmesi gerektiğine karar veremediler ve işçi sınıfının “mavi yakalı” denen kesimleri çalışmaya devam etti. Söz konusu sınıf kesiti açısından sağlık önlemlerinin tamamen göstermelik olduğu açık.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 23:45
Ayşe Şule Süzük

İçimde epik tamtamlar vuruyor. Bir yanım belirsizlik kaygısıyla kavrulurken bir yanım her an her şey olabilir heyecanıyla seyirtiyor. Olağanüste günlerden geçiyoruz. Günler ağır ve ezici. Günler kara haberlerle geliyor, kulaklar kirişte…

Cuma, 03 Nisan 2020 22:43
Erdoğan'ın açıkladığı 30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş çıkış yasağı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı ve toplu bulunan yerlerde maske takma zorunluluğu kararlarına dair İçişleri Bakanlığı bir genelge yayımladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs salgınına ilişkin tedbir kararlarına dair İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge "Çok acele" notuyla 81 il valiliğine gönderildi.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 10:58
‘Tıbbi maske yalnızca birkaç saat korumasına karşın, gün içinde yalnızca 1 maske hakkınız bulunuyor, o da dağıtan kişinin elinde kaldıysa… Birden fazla kumaş maske aldım, yıkayarak gün içinde değiştiriyorum.’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer yetkililer koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç duyulan sağlık malzemelerinin yeterli olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

Buna karşın birçok hastanede sağlık emekçileri yetersiz malzemelerden dert yanıyor. 

Cuma, 13 Mart 2020 18:19
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de görülen koronavirüs vaka sayısının 5'e çıktığını açıkladı. Koca hastanelerde mesai saatlerinde ziyaretçi kabul edilmeyeceğini duyurdu. Cezaevlerine görüş yasağı geliyor, dokuz ülkeye daha uçuşlar durduruluyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki koronavirüs vaka sayısının 5'e çıktığını açıkladı.

Koca "Aynı temas içinde 3 yeni tanı daha koyduk. Tanımlı çevre içinde. 5 vaka birbiri ile bağlantılı" dedi.

Koca, vakaların genel durumuna ilişkin soru üzerine "İki vakamızla ilgili biraz daha solunum sıkıntılarının olduğunu söylemek istiyorum" dedi.

Çarşamba, 11 Mart 2020 11:56
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Ülkemiz, olası vaka için tedbirlerini önceden almıştı. Hastalığın herhangi bir yerde görülmesi durumuna karşı sağlık personeli eğitilmiştir' dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yeni koronavirüs hakkında açıklamalar yaptı.

Pages