773 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 03 Aralık 2019 07:42
'Menzil-Bir Tarikatın İki Yüzü' adlı kitabın yazarı Saygı Öztürk, 'Menzil'in Ankara'daki temsilcisi aynı zamanda Diyanet İşleri'nin kadrolu bir imamı' dedi. Öztürk, Menzil şeyhinin, sağlık ve enerji bakanları için 'onlar bizim çocuklarımız' dediğini açıkladı.

Menzil tarikatına ilişkin bir kitap kaleme alan Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, tarikata ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Menzil'in Ankara'daki temsilcisi aynı zamanda Diyanet İşleri'nin kadrolu bir imamı" diyen Öztürk, tarikat şeyhinin iki bakan için "onlar bizim çocuklarımız" dediğini aktardı.

Sözcü'den Özlem Gürses'in sorularını yanıtlayan Öztürk, şöyle konuştu:

Perşembe, 05 Aralık 2019 15:09
NATO zirvesine katılan gazetecilere açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Çok açık ve net söylüyorum; Tel Abyad ve Resulayn’da -malum buranın uzunluğu 120 kilometre, derinliği 32 kilometre- belirlenen o barışı tesis etmeden buraları terk etmemiz mümkün değil. Çünkü biz buraya bir barış için girdik ve bu barışı burada tesis edeceğiz' dedi.

NATO'nun 70 yılının kutlandığı Liderler Zirvesi nedeniyle İngiltere'nin başkenti Londra'da kendisini takip eden Türk gazetecilerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamasından başlıklar şöyle:

'BURADAN NE ZAMAN ÇIKACAKSINIZ DİYE SORUYORLAR'

Çarşamba, 27 Kasım 2019 12:24
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İslam alemi kolayca manüpile ediliyor. Uluslarası arenada sözümüz yeterince dinlenmiyor' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 35. İSEDAK Toplantısı Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Çarşamba, 20 Kasım 2019 08:38
Ankara Kızılay'da kurulan 'akşam pazarı' Valilik tarafından yasaklandı.

Ankara Kızılay'da yıllardır seyyar satıcılar tarafından kurulan "akşam pazarı" Ankara Valiliği'nin Çankaya Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü'ne gönderdiği yazı sonrası yasaklandı.

Satıcılar karara Çankaya Belediyesi'nin, "Kalp Kırmadık, Rekor Kırdık" sloganını hatırlatarak, "Hani kalp kırmak yoktu?" afişleriyle tepki gösterdi.

Pazartesi, 04 Kasım 2019 10:18
Sağlık Bakanlığı'nı kontrol altına aldığı haberleriyle gündeme gelen Menzil tarikatının şimdi de emniyette önemli güç elde etmeye başladığı, atama ve terfileri belirlemeye başladığı öne sürüldü. Birinci sınıf emniyet müdürlüğüne terfi ve polis okullarına yapılan müdür atamalarında Menzil tarikatının referanslarının etkili olduğu belirtiliyor.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın görevden alınıp yerine Mehmet Aktaş’ın gelmesi sonrasına gerçekleştirilen bir dizi terfi ve atamaya ilişkin dikkat çeken iddialar gündeme geldi.

'MENZİLCİLER, SÜLEYMANCILAR, YAZICILAR, OKUYUCULAR...'

Çarşamba, 20 Kasım 2019 17:50
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bakanlıkta Menzilcilerin kadrolaştığı, atama ve tayin yaptırdığı yönündeki iddialar üzerine, 'Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım' dedi.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, İçişleri Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların 2020 yılı bütçelerinin görüşmeleri sürerken söz alan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, "İçişleri Bakanlığı bir dönem meğerse FETÖ kuşatmasındaymış. Verdiğiniz rakamlara göre, 38 bin 806 kişi ihraç edilmiş. 5 bin 935 kişiyse görevden uzaklaştırılmış" diye konuştu.

Salı, 05 Kasım 2019 07:15
Oğuz Oyan

Siyasal İslamcı hareket 2002'de iktidara geldiğinde kucağında büyük bir hediye paketi bulmuştu. Bu paket, özelleştirme kapsamına alınmış ama çeşitli nedenlerle özelleştirmesi başlatılamamış veya tamamlanamamış çok sayıda kamu kuruluşundan oluşmaktaydı.

Salı, 29 Ekim 2019 10:17
İzmir'de dün akşam çok sayıda sarıklı ve cübbeli kişinin Kültürpark alanı içinde dolaştığı görüldü. Vatandaşların rahatsız olduğu tarikatçıların, fuar alanında zikir yaptığı iddia edildi.

İzmir'de dün akşam sarıklı ve cübbeli çok sayıda kişinin tarihi Kültürpark alanı içinde dolaşması vatandaşları rahatsız etti.

İzmirli gazeteci Süleyman Gençel’in sosyal medyadan duyurduğu, Ege’ye Bakış'ın yayımladığı görüntülerde, tarikatçıların İsmet İnönü Sanat Merkezi etrafında dolaştığı görülüyor.

Perşembe, 03 Ekim 2019 17:38
Nâzım Hikmet Kültür Merkezi - Ankara, Ekim ayını iki oyunla karşılıyor. Taranta Babu ve Ben Marxist Değilim, 4-6-7 Ekim tarihlerinde Ankara NHKM sahnesinde...

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi - Ankara (NHKM), 4-6-7 Ekim tarihlerinde iki oyunun gösterimlerine ev sahipliği yapacak.

Salı, 29 Ekim 2019 19:42
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün bakanlıkta patron örgütü TOBB’un yönetimini ağırladı. TOBB yöneticileri harekat için Akar’a teşekkür edip, ’yerli ve milli savunma sanayi ürünlerinin’ kullanılmasından duydukları memnuniyeti bildirdi. Akar ‘Ne kimsenin toprağında gözümüz var ne de haksız kazanç peşindeyiz’ iddiasında bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler bugün bakanlıkta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu üyeleri ile Türkiye-Avrupa Birliği Karma İstişare Komite Kanadı’nı ağırladı.

Pazartesi, 09 Eylül 2019 10:16
Kızılay yönetimi, Dünya Gıda Programı tarafından ‘yabancılara yardım’ amacıyla gönderilen 3 milyon 700 bin TL ile 10 adet 4x4 jip aldı. Alım gerekçesinde, 'Kırsal alanlara kolay erişimi sağlayacak türde arazi araçlarının satın alınması uygun görüldü' denildi

Yolsuzluk iddiaları ve uçuk maaş zamlarıyla gündeme gelen Kızılay’ın yabancılara yardım amacıyla gönderilen para ile lüks araçlar aldığı ortaya çıktı. Yabancılara Yönelik Sosyal Uyuma Yardım (SUY) Programı Projesi kapsamında Kızılay’a gönderilen 3 milyon 700 bin TL ile ikisi ultra lüks olmak üzere toplam 10 adet 4x4 jip alındığı belirlendi.

Çarşamba, 04 Eylül 2019 09:44
Kızılay Yönetim Kurulu'nun, AKP'ye yakın isimler, akraba çevresi ve eski AKP'li yöneticilerle doldurulduğu ortaya çıktı. Deniz Feneri davasında hüküm giyen ve 31 bin 500 TL maaş aldığı söylenen Kızılay Genel Müdürü Altan, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi olarak da çalışıyor.

Kızılay Yönetim Kurulu'nda yer alan üyelerin tamamına yakınının AKP'lilerle yakınlığı ya da akrabalık bağı olduğu ortaya çıktı. 

Salı, 10 Eylül 2019 08:35
Kızılay yönetiminin Yemen’e yardım göndermek için uçak kiraladığı ancak uçuş izinleri alınamaması nedeniyle uçağın havalimanından kalkamadığı öğrenildi. Üstelik peşin yapılan ödeme nedeniyle 245 bin dolar zarar edildi.

Son dönemde ortaya çıkan yolsuzluk iddialarıyla gündemde olan Kızılay yönetiminin bir skandalı daha ortaya çıktı. Kızılay yönetimi tarafından Yemen’e 10 ton gıda ve 46 ton ilaç yardımı gönderilmesi için peşin ödeme yapılarak uçak kiralandığı ancak uçağın uçuş izni alınamaması nedeniyle gönderilemediği öğrenildi.

Pazartesi, 23 Eylül 2019 14:47
Günlerdir yayımlanan yolsuzluk haberleri üzerine Kızılay yönetiminin çalışanlara baskı yaptığı, basına bilgi ve belge sızdırdığı gerekçesiyle 10 kişiye uzaklaştırma verildiği öne sürüldü.

Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan’ın geçtiğimiz günlerde çalışanları toplayarak “Belge sızdıranları bulacağım, araştırıyoruz” dediği iddia edildi.

BirGün'ün haberine göre, basına yolsuzluklarla ilgili bilgi ve belgeleri sızdırdığı gerekçesiyle, 10 Kızılay çalışanın işten uzaklaştırdığı, telefon ve bilgisayarlarına da el konduğu öne sürüldü.

Salı, 17 Eylül 2019 10:42
Kızılay'ın 716 milyon TL'lik ihalesini Menzil Tarikatı’na yakınlığıyla bilinen Ferhat Danışman’ın şirketi Techno Health aldı. Kızılay'dan bir yönetici, 'Kızılay içerisinde de Menzil’le ilişkisi olan yöneticiler bulunuyor ve ben bu ihaleyi de o yöneticiler ile bağdaştırıyorum' diye konuştu.

Kızılay'ın 120 milyon avroluk ihalesi Menzil Tarikatı’na yakınlığıyla bilinen Ferhat Danışman’ın şirketi Techno Health'e verildi.

Pages