1084 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2020 22:43
Erdoğan'ın açıkladığı 30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş çıkış yasağı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı ve toplu bulunan yerlerde maske takma zorunluluğu kararlarına dair İçişleri Bakanlığı bir genelge yayımladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs salgınına ilişkin tedbir kararlarına dair İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge "Çok acele" notuyla 81 il valiliğine gönderildi.

Salı, 10 Mart 2020 10:11
İşsiz sayısı 2019 yılı Aralık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 92 bin kişi artarak 4 milyon 394 bin kişi oldu. İşsizlik oranı 0,2 puanlık artış ile %13,7 seviyesinde gerçekleşti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Aralık 2019'a ilişkin iş gücü istatistiklerini açıkladı. İşsizlik oranı yüzde 13,7 olarak gerçekleşti.

İstihdam oranı ise 0,7 puanlık azalış ile %44,7 oldu.

Çarşamba, 11 Mart 2020 10:58
Devlet okullarındaki eğitimin durumu tartışılırken, velilerin kayıt parası ve dönem içi harcamaları binlerce lirayı aşıyor. İki çocuğu ilköğretimde okuyan velilerle masraflarını konuştuk.

Eğitim-Sen'in eğitimin durum raporuna  göre, OECD ortalamasında ilköğretim ve ortaöğretim kademelerinde kamu kaynaklarından yapılan harcamalar eğitim harcamalarının yüzde 90’ını, hane halkı ve özel kaynaklardan yapılan harcamalar ise yüzde 9’unu oluşturuyor.

Çarşamba, 25 Mart 2020 18:03
İstanbul'da 'saf alkol tüketimine' bağlı olarak hayatını kaybedenlerin sayısı 30'a yükselirken, 20 kişinin ise yoğun bakımdaki tedavileri sürüyor.

İstanbul'da son iki haftada Türkmenistan uyruklu çok sayıda kişi, iddiaya göre koronavirüsten korunmak için "ispirt" denilen ve saf alkolden yapılan içkiyi önce vücutlarına sürdükleri, sonrasında ise çok fazla oranda içmeleri nedeniyle zehirlenmişti.

Cuma, 06 Mart 2020 22:09
İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde bu akşam 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Psikiyatrist Gülperi Putgül Köybaşı, kadın emekçilerin yaşadığı sömürüyü anlattı. Köybaşı, 'Göçmenler sadece tarımdan tekstile karın tokluğuna çalışmak zorunda kalmıyor, bir de iktidarların göz yumduğu ve hatta teşvik ettiği insan kaçakçılığının kurbanı oluyorlar' diye konuştu.

İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde bu akşam 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir etkinlik gerçekleştirildi.

Cumartesi, 07 Mart 2020 13:51
İstanbul Barosu Bağlı Çalışan Avukatlar Kurulu tarafından düzenlenen 'İş yerinde kadın: Sömürü, Mobbing, Şiddet ve Taciz' başlıklı panel İstanbul Barosu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İstanbul Barosu Bağlı Çalışan Avukatlar Kurulu 8 Mart Haftası dolayısıyla “İş yerinde kadın: Sömürü, Mobbing, Şiddet ve Taciz” başlıklı panelini dün saat 19.30’da İstanbul Barosu Konferans Salonunda gerçekleştirdi. İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Av. Nazan Moroğlu ve Medeniyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr.

Cuma, 06 Mart 2020 11:40
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yaklaşırken Komünist Kadınlar ve TKP Emek Merkezi 'Türkiye’de Kadın Emeği: Kadın Emekçilerin Karşı Karşıya Kaldığı Sömürünün Görünümleri' başlıklı bir broşür yayımlandı.

İşçi sınıfının mücadele tarihinde önemli bir yer tutan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yaklaşırken Komünist Kadınlar ve TKP Emek Merkezi “Türkiye’de Kadın Emeği: Kadın Emekçilerin Karşı Karşıya Kaldığı Sömürünün Görünümleri” başlıklı bir broşür yayınladı.

Cuma, 20 Mart 2020 16:51
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG) işçilerin sağlığının korunması için atılması gereken adımları içeren 12 maddelik taleplerini açıkladı. Korona testlerinin kamu ve özel hastanelerde ücretsiz yapılmasını isteyen İSİG’in talepleri arasında çalışma saatinin en çok 6 saat olması da yer aldı.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG) korona virüsüne yakalananların sayısının her geçen gün arttığı süreçte işçilerin sağlıklarının korunması için 12 maddelik taleplerini yayımladı.

Cumartesi, 07 Mart 2020 18:15
Zühre Çelebi

8 Mart Emekçi Kadınlar Günüdür. Her yıl 8 Mart’ta şirketler, patronlar kadınları ne kadar “önemsediklerini” anlatan bir dizi reklamla boy gösteriyorlar. Her 8 mart piyasa için bir tür fırsat halini alıp en “kadın sever” görünen patron yarışına dönüşüyor.

Bu yarış kadın istihdamının yoğunluğu, kadın girişimcinin yaratılması ve kadınlar başımızın tacıdır gibi kulvarlara ayrılıyor.

Perşembe, 05 Mart 2020 00:15
Alpaslan Savaş

Sınırda, Meriç nehrinin kıyısında soL haber muhabirine konuşan Suriyeli genç sığınmacı Türkiye’ye geldiğinden bu yana tekstilde çalıştığını söylüyor. Henüz 19 yaşında. Günde 12 saat çalışıp ayda 1300 lira kazanıyor.

Cuma, 27 Mart 2020 10:45
TÜSİAD koronavirüs salgınına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir mektup göndererek alınacak en sıkı tedbirlerin alınmasını istedi. Patron kulübünün açıklamasında tehlikenin geçmesinin ardından ekonomi için teşvik beklenildiği de belirtildi.

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir mektup yazarak, virüs salgınına karşı daha sıkı tedbirlerin alınmasını ve tehlikenin geçmesi ile ekonominin teşvik edilmesini talep etti.

Bloomberg'de yer alan habere göre mektup, hükümetin 100 milyar liralık paketini açıklamasının ardından gönderildi.

Çarşamba, 11 Mart 2020 21:20
Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazasına ilişkin bakanlığın savcılığa gönderdiği ön raporun ayrıntıları ortaya çıktı.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazasına ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaşım Emniyeti İnceleme Merkezi'nin dün savcılığa gönderdiği ön raporun ayrıntıları ortaya çıktı.

Raporun içeriği DHA tarafından şöyle aktarıldı:

'KULE İLK BİLGİLERİ TÜRKÇE OLARAK VERDİ'

Çarşamba, 04 Mart 2020 00:00
Kadir Sev

 

“kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda.”
yiğitlik, sen cehennem olsan bile
fedayı kabul etmektir,
cennet yapabilmek için seni,
yoksul ve namuslu halka.

Pazar, 08 Mart 2020 20:48
Gebze'de Eğitim-Sen ve Gebze Kadın Platformunun çağrısıyla Gebze Kent Meydanı'nda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü basın açıklaması yaparak kutlandı.

Gebze Eğitim-Sen ve Gebze Kadın Platformunun çağrısıyla bugün saat 14.00 te Gebze Kent Meydanı'nda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü basın açıklaması yaparak kutlandı. Basın açıklaması metni Eğitim-Sen Gebze Şube Kadın Sekreteri Sibel Çellik tarafından okundu. Metinde haklı taleplerini dile getiren kadınlar, çözümün sorunları yaratanlarda değil örgütlü kadın mücadelesinde olduğunu belirtti.

Çarşamba, 11 Mart 2020 12:57
Almanya'da ırkçılıkla mücadele eden kurumlar arasında olan Allmende derneğinden Garip Bali ile Almanya'da yabancı düşmanlığı ve göçmen karşıtlığını konuştuk.

Toplumu tehdit eden ve “aşırı sağ” olarak adlandırılan faşist hareketlerin siyaseten legal bir zemine oturtulması, hitap eden kesimin güç gösterisi yapmasına olanak sağlıyor. Bunlardan biri de Hanau katliamını gerçekleştiren 43 yaşındaki Tobias Rathjen.

Pages