9444 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 04 Nisan 2020 12:16
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İzenerji şirketinde Park ve Bahçeler Dairesi çalışanı Aydoğan Adagümeli, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Bir süredir yoğun bakımda koronavirüs tedavisi gören İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanı Aydoğan Adagümeli, kurtarılamadı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu küresel salgın nedeniyle bir çalışma arkadaşımızı kaybetmenin acısı ve üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi, yakınlarına, çalışma arkadaşlarına başsağlığı diliyorum” açıklamasında bulundu.

Pazar, 05 Nisan 2020 14:50
Patronların Ensesindeyiz İzmir Tekstil İşçileri Dayanışma Ağı, koronavirüs salgınına rağmen işçilerini ağır koşullar altında çalıştırmaya devam eden Akar Tekstil’de üretimin derhal durdurulması çağrısı yaptı.

Patronların Ensesindeyiz İzmir Tekstil İşçileri Dayanışma Ağı, Akar Tekstil'de yaşananlara ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Çarşamba, 01 Nisan 2020 15:45
Koronavirüs salgınından etkilenenler için başlattıkları bağış kampanyaları durdurulan İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir belediyelerinin de aralarında bulunduğu 11 CHP'li büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayımladı.

Koronavirüs salgınından etkilenenler için topladıkları bağışlar bloke edilen İstanbul, Ankara ve İzmir'in de içinde olduğu 11 CHP'li büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayımladı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 19:47
Sağlık Bakanı Koca, son 24 saatte koronavirüsten can kaybının 64 olduğunu açıkladı. Bakanlık tarafından ilk kez bugün illerdeki vaka ve can kaybı sayısına ilişkin bilgi verildi. Buna göre toplam vaka sayısının 15 bin 679'a ulaştığı Türkiye'de en çok vaka sayısı 8 bin 852 ile İstanbul'da. En çok can kaybının olduğu iller de 117 ile İstanbul, 18 ile İzmir ve 8 ile Kocaeli.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yaptı.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 14:50
İzmir Akar Tekstil işçileri arkadaşlarının Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine iş durdurdu. Eli sopalı bir grup işçilere saldırdı. Çalışırken maske bile verilmeyen işçiler ise yasalardan elde ettikleri 'işten kaçınma' hakkını kullanmak istedi. Sağlık Kurulu'nun ise hiç bir önlem alımayan iş yeri için 'İş yerinde çalışmaya devam edilebilir' raporu vermesi dikkat çekti.

İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Akar Tekstil fabrikasında çalışan işçilerde Kovid-19 testi pozitif çıkanlar olmuştu. Bunun üzerine çalışmak istemeyen işçilere patron tarafından açıklama yapıldı. Patron temsilcileri, “İl Sağlık Kurulu herhangi bir kusur görmedi.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 20:50
Koronavirüs salgını sonrası büyükşehirde yaşayan birçok vatandaş, yazlık evlerinin bulunduğu Bodrum ve Marmaris'e geldi. Bodrum'a, son bir ayda yaklaşık 120 bin, Marmaris'e ise 2 haftada 25 bin özel araç giriş yaptı.

Koronavirüsün Türkiye'de yayılmasının ardından büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlar, yazlık evlerinin bulunduğu tatil bölgelerine akın etti.

Yoğunluğun en çok yaşandığı ilçelerden Bodrum'a, son bir ayda yaklaşık 120 bin araç giriş yaptı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 21:53
Kaplamin Ambalaj'ın işyeri hekimi Muharrem İdiz koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Hekimin virüsü hastasından kaptığı düşünülürken, fabrikada kısa süreliğine üretime ara verildiği duyuruldu.

İzmir Kemalpaşa'da faaliyet gösteren Kaplamin Ambalaj Sanayi fabrikasının işyeri hekimi olan Muharrem İdiz bugün koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. 

Cuma, 03 Nisan 2020 19:24
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'nun hareketliliğin kısıtlanması için daha sıkı tedbirler alınmasını tavsiye ettiğini, tavsiyelerin Erdoğan'ın 'takdirine' sunulduğunu söyledi. Koca Türkiye'de son 24 saatte 69 kişinin koronavirüsten yaşamını yitirdiğini, toplam ölü sayısının 425'e çıktığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.

BİLİM KURULU ÖNERDİ, 'TAKDİR ERDOĞAN'IN'

Bilim Kurulu'nun yeni tedbirler alınması konusunda tavsiye kararı aldığını bildiren Koca, kurulun önerilerinin AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a sunulduğunu söyledi. Koca "Cumhurbaşkanımız bu konudaki takdirlerini açıklayacaktır" dedi.

Cuma, 03 Nisan 2020 22:43
Erdoğan'ın açıkladığı 30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş çıkış yasağı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı ve toplu bulunan yerlerde maske takma zorunluluğu kararlarına dair İçişleri Bakanlığı bir genelge yayımladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs salgınına ilişkin tedbir kararlarına dair İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge "Çok acele" notuyla 81 il valiliğine gönderildi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 16:25
Koronavirüsten yaşamını yitiren Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için Türkiye’nin dört bir yanında sağlık çalışanları saygı duruşunda bulundu. Türk Tabipleri Birliği, Sağlık Bakanlığı’na gönderdiği yazıda bütün sağlık çalışanları için acil olarak risk değerlendirmesi yapılmasını istedi.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakalarını tespit eden hekimlerden, yakalandığı virüs nedeniyle dün yaşamını yitiren İstanbul Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu bugün düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

ÇAPA'DA TÖREN

Çarşamba, 01 Nisan 2020 10:58
‘Tıbbi maske yalnızca birkaç saat korumasına karşın, gün içinde yalnızca 1 maske hakkınız bulunuyor, o da dağıtan kişinin elinde kaldıysa… Birden fazla kumaş maske aldım, yıkayarak gün içinde değiştiriyorum.’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer yetkililer koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç duyulan sağlık malzemelerinin yeterli olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

Buna karşın birçok hastanede sağlık emekçileri yetersiz malzemelerden dert yanıyor. 

Perşembe, 02 Nisan 2020 09:08
Korkut Boratav ve Oğuz Oyan iktidarın salgın sürecindeki ekonomi politikalarını yorumladı. İki önemli iktisatçının yorumlarındaki ortak vurgu, AKP iktidarı ve onun dümenindeki Erdoğan'ın karşılaşılan gelişmelerin olağanüstülüğünü kavramaktan aciz oldukları yönündeydi.

Profesör Korkut Boratav son yazısında "Salgın ve emekçilerin çaresizliği, ekonomik krizi toplumsal bir bunalıma  dönüştürmek üzeredir. Tek öncelik olmalı: Salgını durdurmak, hastaları sağaltmak; üretimden kopan her emekçiye doğrudan gelir aktarımı yapmak… Neoliberal kriz yönetimi işe yarayamaz." diyordu ama Türkiye buradan çok uzak görünüyor. 

Cuma, 03 Nisan 2020 13:51
Hekim, hemşire, diş hekimi, teknisyen, aile hekimi, eczacı ve takımın daha pek çok bileşeni. 475 sağlık çalışanı yeni koronavirüs salgınının ülkemizde hızla ilerlemesine karşı 10 maddelik bir talepler deklarasyonu yayınladı.

475 sağlık çalışanı, hekiminden hemşiresine, diş hekiminden teknisyenine yeni koronavirüs salgınının ülkemizde hızla ilerlemesine karşı 10 maddelik bir talepler deklarasyonu yayınladılar.

Kısa bir süre süre önce 600’den fazla sağlık çalışanının koronavirüse bağlı olarak hastalandığının bildirildiği koşullarda üç gün önce ilk sağlıkçı yaşamını yitirmişti.

Salı, 31 Mart 2020 00:18
Türk Tabipleri Birliği'nin yayımladığı koronavirüsün etkileri raporunda İstanbul, İzmir, Şanlıurfa, Adana ve Diyarbakır'daki vakalara ve yaşamını yitirenlerin sayısına ilişkin bilgiler yer aldı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) yeni tip koronavirüs salgınının etkileri hakkında bağlı odalardan gelen bilgileri yayımladı. Yayımlanan raporda, İstanbul, İzmir, Şanlıurfa, Adana ve Diyarbakır'daki vakalara ve yaşamını yitirenlerin sayısına ilişkin bilgiler yer aldı.

Salı, 03 Mart 2020 12:10
İzmir Barosu ve beraberindeki heyet, sınırların açılmasının ardından Çeşme'ye giderek sığınmacı kriziyle ilgili incelemelerde bulundu. Baronun İnsan Hakları ile Göç ve İlticadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi avukat Ali Deman Güler, Cumhurbaşkanlığı makamından yapılan bir açıklama olsa da Türk Ceza Kanunu’nun açık bir şekilde sığınmacı kaçakçılığını suç olarak nitelediğini hatırlattı.

AKP hükümetinin sınırları açmasının ardından İzmir Barosu Başkanı avukat Özkan Yücel, Yönetim Kurulu Üyeleri, Göç ve İltica Komisyonu Üyeleri ile İnsan Hakları Merkezi Üyeleri'nden oluşan bir heyet, yaşanan sığınmacı krizini yerinde incelemek için Çeşme'ye gitti.

Pages