477 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 20 Kasım 2019 07:21
Ataşehir Milli Eğitim Müdürlüğü dün meslek lisesi öğretmenlerine AKP'li eski Kayseri milletvekili Kemal Tekden'in 'Eğitime Aşkla Bakmak' başlıklı bir seminer vereceğini duyurdu. Diriliş Ertuğrul adlı dizinin de yapımcısı olan Tekden'in eğitimle para ilişkisi dışında bir ilgisinin bulunmadığı biliniyor.

Okullar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın veli ve çocukların yaşam planlamasında çeşitli zorluklar yaşatan yeni uygulaması olan ara tatil döneminde. 2023 Eğitim Vizyonuna hazırlanmak istenen öğretmenler ise çeşitli başlıklarda kurgulanan seminerlere katılıyor.

Salı, 19 Kasım 2019 12:02
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 'genel bütçeden yapılacak' dediği 6 bin 100 yataklı üç şehir hastanesinin ihale programı açıklandı. İhale duyurularındaki verilere göre, üç hastane için toplam 1,5 milyon metrekareden fazla kapalı alan belirlendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın şehir hastanelerinin artık Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) modeli yerine “genel bütçe kaynaklarıyla” yapılacağını belirtmesinin ardından üç şehir hastanesi ile ilgili ihale süreci başladı.

Cuma, 04 Ekim 2019 09:27
Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, farklı yerleşimlerinde oluşan hasarlar nedeniyle sorunlar yaşanan İstanbul Üniversitesi yönetimini görevini yerine getirmeye çağırdı.

Geçen hafta yaşanan deprem sonrasında İstanbul Üniversitesi'nin farklı yerleşimlerindeki binalarında hasar meydana gelmiş, bu hasarların bir kısmı öğrencilerin ve eğitimci kadrosunun harekete geçmesine neden olmuştu.

Çarşamba, 02 Ekim 2019 23:26
Depremde hasar gören İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner ve Sağlık Bilimleri fakültelerinde eğitime 20 gün ara verildi. Öğrenciler günlerdir hasarlı bina hakkında açıklama yapmayan rektörlüğün tek bir mesajla konuyu duyurmasına tepkili. 20 gün sonra ne olacağına ilişkin belirsizlikse kaygılarını artırıyor.

İstanbul’da meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından binaları hasar gören İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Sağlık Bilimleri Fakültesi (SABİF) ile Veteriner Fakültesi'nde eğitime 20 gün süreyle ara verildi.

Cuma, 04 Ekim 2019 14:35
26 Eylül'de gerçekleşen deprem sonrasında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Veterinerlik Fakültesi binalarının depreme hazır olmadığı ortaya çıktı. İstanbul Tabip Odası bugün Çapa önünde basın açıklaması yaparak, binaların hızlıca yerinde yenilenmesi çağrısında bulundu.

İstanbul'da 26 Eylül günü meydana gelen deprem İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa), İstanbul Üniversitesi İstanbul Diş hekimliği Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi binalarında ciddi hasarlara yol açtı. Eğitim ve araştırma alanlarının boşaltılması kararı, hizmet birimlerinin de güvenilirliğini tartışmalı hale getirdi.

Çarşamba, 30 Ekim 2019 09:01
İstanbul Fatih'te yer alan Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nden, gece saatlerinde bir ambulans çalındı.

Fatih’te bulunan İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir ambulans saat 01.30 sıralarında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çalındı. 

Ambulansın çalındığını fark eden güvenlik görevlileri durumu hemen polise haber verdi.

 

Cuma, 04 Ekim 2019 15:15
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Acil ve Kadın Hastalıkları Bölümü'nün deprememin ardından taşınmasına karar verildi. Başhekim Doç. Dr. Zekayi Kutlubay yaptığı açıklamada yıkılan binanın yerine TOKİ'nin bina yapacağını açıkladı.

 

İstanbul'da gerçekleşen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından yapılan incelemeler sonucunda İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Acil ve Kadın Hastalıkları Bölümü'nün taşınmasına karar verildi.

Salı, 01 Ekim 2019 18:03
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çapa Yerleşkesi depremden sonra öğrenci ve çalışanların yaptığı eylemlerle gündeme geldi. Öğrencilere binaların yenileneceği bilgisi verildi. Valilik binaların tahliye edileceğini duyurdu. Ancak rektör öğrencilere ve asistanlara kapalı yaptığı toplantıda Çapa'nın Hasdal'a taşınmasını ilk defa dile getirdi. Asistanlar ve öğrenciler, geçici taşınmadan sonra binalarda tadilat yapılması yerine, okullarına hiç dönememekten, Hasdal'a gönderilmekten ötürü endişeli.

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çapa Yerleşkesi depremden sonra öğrenci ve çalışanların yaptığı eylemlerle gündeme geldi. Kötü durumda olduğu her halinden belli olan binalar, depremden sonra iyice kullanılamaz hale geldi. 

Öğrenciler, çatlakların olduğu İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi binasında günlerdir eylem yapıyor ve hasarlı binaya girmek istemiyordu. 

Pazar, 29 Eylül 2019 18:10
26 Eylül’de İstanbul’da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından İstanbul Tıp Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ndeki yemekhaneler kapatıldı. Binanın yıllardır güçlendirme ve yenileme beklediğini aktaran hekimler hala bir adım atılmamasını anlamadıklarını söylüyorlar.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da meydana gelen depremin ardından İstanbul Tıp Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ndeki yemekhaneler kapatıldı. 

'YILLARDIR BİNALARI YENİLEMELERİNİ BEKLİYORUZ, HİÇ ADIM ATILMADI'

Pazartesi, 30 Eylül 2019 12:25
Öğrenciler ve akademisyenler, çatlakların olduğu İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi binasına girmeyi reddediyorlar. Fakülte dekanının yaptığı açıklamalar kimseyi tatmin etmezken, imza toplanıyor. Avcılar'da bulunan İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi'nde deprem sonrası binanın aldığı hasarı öğrenciler görüntüledi.

Öğrenciler ve akademisyenler, çatlakların olduğu İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi binasına girmeyi reddediyorlar. İstanbul Çapa'daki binanın önünde toplanmış durumdalar. 

Cuma, 27 Eylül 2019 01:30
Rıfat Okçabol

Üniversiteleri, devlet olarak imzaladığımız evrensel bildirgelerdeki ifadelerle ulusal yasalar doğrultusunda çalıştırma sorumluluğu, öncelikle YÖK ve sonra da üniversite yönetimlerinindir. 

Çarşamba, 18 Eylül 2019 13:32
AKP’nin kamu-özel ortaklığı modeliyle başlattığı şehir hastaneleri projeleri hem çalışanlarını hem de hastaları mağdur ediyor. Büyük bütçelerine rağmen malzeme ve iş gücü eksiği olan, vaktinden önce, aceleyle, alt yapısı yetersizken açılan şehir hastaneleri, tedavi etmek yerine tehlike saçıyor.

Hastanelerin şirket gibi yönetilmesi ve taşeronun taşerona iş vermesiyle birlikte, zamanla yarışılan hastanelerde, çok basit düzenlemeler bile ya yapılamıyor ya da yapılması uzun zaman alıyor. Bunun sonucu da ihmallere ve hatta ölüme kadar gidebiliyor.

Çarşamba, 07 Ağustos 2019 10:29
1981 yılında Cüzzamla Savaş Derneği, İstanbul Tıp Fakültesi ve bakanlık arasındaki protokolle ve Türkan Saylan’ın öncülüğünde açılan Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi, ‘kâr etmiyor’ denilerek kapatılmak isteniyor.

Türkan Saylan’ın öncülüğünde kurulan İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi "kâr etmiyor" denilerek kapatılmak isteniyor.

Perşembe, 18 Temmuz 2019 10:58
Sosyal medya paylaşımlarından yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 2. duruşması Çağlayan'da görüldü. Mütalaasını açıklayan savcı, Kaftancıoğlu'nun 17 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun davasının ikinci duruşması Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda başladı.

Cumartesi, 18 Mayıs 2019 11:01
Bugün 18 Mayıs. İbrahim Kaypakkaya'nın Diyarbakır Cezaevi'nde işkence ile katledilişinin 46. ölüm yıldönümü. Anısını ve mücadelesini saygıyla selamlıyoruz.

İbrahim Kaypakkaya'nın Diyarbakır Cezaevi'nde işkence ile katledilmesinin üzerinden 46 yıl geçti. 

Pages