36262 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Nisan 2020 10:58
‘Tıbbi maske yalnızca birkaç saat korumasına karşın, gün içinde yalnızca 1 maske hakkınız bulunuyor, o da dağıtan kişinin elinde kaldıysa… Birden fazla kumaş maske aldım, yıkayarak gün içinde değiştiriyorum.’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer yetkililer koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç duyulan sağlık malzemelerinin yeterli olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

Buna karşın birçok hastanede sağlık emekçileri yetersiz malzemelerden dert yanıyor. 

Pazar, 05 Nisan 2020 19:21
İstanbul Tabip Odası özel hastanelerden ilave ücret alınmasıyla ilgili bir açıklama yayımladı.

Özel hastanelerde acil ve yoğun bakım dışında verilen hizmetler için Covid-19'lu hastalardan ‘ilave ücret adı altında para alınmasına devam edilmesiyle ilgili açıklama yapan İstanbul tabip Odası, özel hastanelerin sigortalı hastalardan para almasının önünün AKP ile açıldığını söyledi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 10:44
Çin İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, Milliyet'e 'Çin’in salgınla mücadelesi' başlıklı yazı yazdı. Wei Çin'de neler olduğunu dünyaya anlatmaya çalıştıklarının altını çizerken, ülkede artık yerel vaka görülmediğini belirtti.

Çin İstanbul Başkonsolosu Cui Wei Milliyet'e ''Çin’in salgınla mücadelesi'' başlıklı yazı yazdı.

Cui Wei'nin yazısı şu şekilde: 

Perşembe, 02 Nisan 2020 22:33
İstanbul Tabip Odası, özel hastanelerde salgının durumuna ilişkin bir rapor yayımladı. Buna göre özel hastanelerde binin üzerinde kesin ya da şüpheli/olası koronavirüs tanısı konulmuş hasta bulunuyor. 100'ün üzerinde kişinin yoğun bakım ünitelerinde, 200'ün üzerinde sağlık çalışanı ise enfekte olmuş durumda.

İstanbul Tabip Odası (İTO), kamu hastanelerindeki koronavirüs raporunun ardından özel hastanelere ilişkin durumu içeren verileri de yayımladı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 19:47
Sağlık Bakanı Koca, son 24 saatte koronavirüsten can kaybının 64 olduğunu açıkladı. Bakanlık tarafından ilk kez bugün illerdeki vaka ve can kaybı sayısına ilişkin bilgi verildi. Buna göre toplam vaka sayısının 15 bin 679'a ulaştığı Türkiye'de en çok vaka sayısı 8 bin 852 ile İstanbul'da. En çok can kaybının olduğu iller de 117 ile İstanbul, 18 ile İzmir ve 8 ile Kocaeli.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yaptı.

Cumartesi, 04 Nisan 2020 21:44
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirlerine bir yenisini daha ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, 6 Nisan Pazartesi gününden itibaren metro seferlerinin sadece saat 21.00'e kadar yapılacağını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs tedbirlerine bir yenisini daha ekledi.

Perşembe, 02 Nisan 2020 12:14
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul'da eczanelerin çalışma saatlerinin değiştiğini duyurdu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, koronavirüsü (Kovid-19) önlemleri kapsamında, eczacılardan gelen talepler üzerine karar alındığını belirterek “İlimizde faaliyet göstermekte olan serbest eczanelerin çalışma saatleri pazar günleri hariç 09:00-18:00 saatleri arası olarak belirlenmiştir” açıklamasında bulundu.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 23:06
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, yaptığı açıklamayla İBB'de çalışan 90 personelde yeni tip Koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, yaptığı açıklamayla İBB'de çalışan 90 personelde yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Ongun, İETT, İSKİ ve İGDAŞ’ın da aralarında olduğu 13 şirkette vaka sayısının 64, İBB’de ise 26 olduğunu duyurdu.

Cuma, 03 Nisan 2020 07:45
İGDAŞ çalışanı Bengül Demirel Kovid-19 nedeniyle dün yaşamını yitirmişti. Demirel'in ölümü sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi.

İGDAŞ'ta geçtiğimiz günlerde Kovid-19 testi pozitif çıktığı için Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Küçükyalı Müşteri Hizmetleri biriminde çalışan Bengül Demirel yaşamını yitirdi.

Demirel iki çalışanında Kovid-19 çıkmasına rağmen önceki güne kadar kapatılmayan İGDAŞ Maltepe Hizmet Binasında çalışırken koronavirüse yakalanmıştı.

Perşembe, 02 Nisan 2020 21:22
İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, Çapa'da üç profesörün Kovid-19'dan yaşamını yitirdiğine ilişkin iddiaları yalanladı. Tükek halen üç profesörün tedavilerinin sürdüğünü açıkladı.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, "Çapa'da 3 profesör Kovid-19'dan vefat etti" şeklindeki iddiaları yalanladı.

Prof. Dr. Tükek yaptığı açıklamada, iddiaları "anlamsız" diye niteledi ve üç profesörün tedavilerinin sürdüğünü açıkladı. 

'HOCALARIMIZIN TEDAVİLERİ SÜRÜYOR'

Çarşamba, 01 Nisan 2020 15:45
Koronavirüs salgınından etkilenenler için başlattıkları bağış kampanyaları durdurulan İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir belediyelerinin de aralarında bulunduğu 11 CHP'li büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayımladı.

Koronavirüs salgınından etkilenenler için topladıkları bağışlar bloke edilen İstanbul, Ankara ve İzmir'in de içinde olduğu 11 CHP'li büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayımladı.

Cuma, 03 Nisan 2020 11:41
Bölge İdare Mahkemesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Haydarpaşa ve Sirkeci Gar alanları ihalelerine yaptığı itirazı reddetti. Kararı Danıştay'a götüreceklerini söyleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Aylardır bekletilen kararın salgın zamanı açıklanması ise çok manidardır' dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalesine yaptıkları itirazın reddedildiğini duyurdu. 

Perşembe, 02 Nisan 2020 13:39
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 29 Mart Pazar günü sabah 06.00'da Kağıthane-Kabataş seferini yapan 62 no'lu ve B-1530 numaralı otobüsteki yolcu yoğunluğu ve ardından da bu yolculuğa ilişkin tartışma yaratan görüntülerle ilgili açıklama yaptı.

Tartışmalara neden olan ve otobüsteki sıra dışı kalabalığı gösteren görüntüler, bir sosyal medya kullanıcısı tarafından çekilip paylaşılmış ve İBB'ye karşı bir kampanyaya dönüştürülmüştü. 

Çarşamba, 01 Nisan 2020 21:39
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın koronavirüs salgınında İstanbul'un başı çektiğini açıklamasının ardından İBB Başkanı Erkem İmamoğlu, İstanbul'da sokağa çıkma yasağı çağrısında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs vakalarının en çok İstanbul'da görüldüğünün açıklanmasının ardından iktidara sokağa çıkma yasağı uygulama çağrısında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca en çok vaka ve can kaybının İstanbul'da yaşandığını açıkladı.

Çarşamba, 01 Nisan 2020 12:37
İstanbul'da Mart ayında bir önceki aya göre perakende fiyatlar yüzde 0.33, toptan fiyatlar yüzde 1.78 arttı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre, İstanbul'da Mart'ta bir önceki aya göre perakende fiyatlar yüzde 0.33, toptan fiyatlar yüzde 1.78 arttı.

Geçen yılın aynı ayına göre perakende fiyatlar yüzde 12.47, toptan fiyatlar yüzde 9.91 artmış oldu. 

Pages